Приходьте з цікавості, залишайтеся заради революції

Приходьте з цікавості, залишайтеся заради революції

Біткоїн-просвітителям потрібна система «мінімально життєздатних знань», щоб допомогти новачкам оцінити те, що пропонує Біткоїн.

Біткоїн стає все більш актуальним для звичайних людей у той час, як у зв'язку з фінансовими кризами виникають дискусії про те, як покращити наші системи фінансів, банківської справи та державних витрат. Хоча переважає думка, що краще змусити людей просто використовувати біткоїн і відкласти основне навчання на потім, впровадження буде стабільнішим, якщо люди зрозуміють, чому Біткоїн важливий, а не тільки чому він зручний.

Біткоїн не еквівалентний традиційним фінансовим послугам

Аргумент на користь того, щоб залишити складнощі Біткоїна на потім і відразу перейти до експериментального навчання, зазвичай звучить так: більшість людей не розуміють або навіть не хочуть зрозуміти, як працює їхня кредитна карта. То чому ж із Біткоїном має бути інакше?

На перший погляд, цей аргумент має сенс. Дійсно, біткоїн можна використовувати, не заглиблюючись у технологію, яка лежить в його основі. Це цифрова валюта, яка представлена цифрами на екрані. Ви купуєте його, зберігаєте і витрачаєте. Цифри рухаються вгору та вниз – ось і все.

Але якщо ви вже знайомі з традиційними інвестиційними, банківськими та платіжними застосунками та вперше зіткнулися з Біткоїном, ви можете запитати себе, навіщо він вам потрібен. Адже безліч традиційних фінансових застосунків пропонують те саме. Система працює, то чи є Біткоїн розвʼязанням проблеми?

Таким чином, виникає ризик того, що користувачі інтерпретуватимуть Біткоїн як аналог або навіть еквівалент поточних фінансових послуг. За іронією долі, таке абстрагування Біткоїна, що він здаватиметься надто знайомим, може ускладнити прийняття, тому що людям буде важко зрозуміти, яку нову цінність пропонує Біткоїн.

Звичайно, ми, біткоїнери, знаємо, що традиційні фінансові системи функціонують без активів на пред'явника. Щоб переказувати гроші, зберігати заощадження в банку або інвестувати в акції, ви повинні бути учасником складних договорів про зберігання, з безліччю юридичних осіб, юридичних контрактів та боргових розписок. Загальна сума цих махінацій включає «фінансовий сектор», індустрію на кілька трильйонів доларів, яка витрачає величезну кількість ресурсів, у тому числі на накладні витрати, щоб підтримувати все це в робочому стані.

Ці заплутані механізми забезпечують певний захист, наприклад, можливість звернення до суду у випадку шахрайства чи крадіжки. Однак вони також створюють ризик, а саме ризик контрагента: контрагенти можуть зробити помилки, бути корумпованими політичною ідеологією, стати скомпрометованими злочинцями чи хакерами, несподівано змінити спосіб своєї діяльності через регулювання чи політичні декрети, або припинити свою діяльність через погані навички управління. Юридичні та технічні механізми, які використовуються фіатною системою для звільнення людей від відповідальності за зберігання власних активів, також можуть бути перепрофільовані, щоб позбавити їх доступу до своїх грошей. Це не гіпотетична проблема: все більше людей стикаються з цим на постійній основі.

Коли ми як Біткоїн-просвітителі спілкуємося з кимось, хто особисто постраждав від чогось із вищезазначеного, нам зазвичай набагато легше обґрунтувати користь Біткоїна. Проте дуже багато людей почуваються комфортно з традиційними фінансами й ще не мали з ними проблем. До них потрібний інший підхід.

Інший підхід

Хоча метафорою «цифрове золото» часто зловживають і вона далека від досконалості, я виявив, що вона добре працює. Порівняння із золотом доречно у тому сенсі, що воно забезпечує абсолютний контроль над коштами. Щоб пояснити цю концепцію, я можу сказати щось на кшталт:

«Біткоїн – це щось подібне до готівки, але більше схоже на золото. Якщо ви володієте біткоїном, у вас не просто є баланс, який зберігається десь у базі даних. На відміну від грошей на поточному рахунку, кредиту на карті або балансу у застосунку, ніхто не може скасувати транзакцію, заблокувати ваш обліковий запис або контролювати ваші витрати».

Ми, біткоїнери, любимо контекстуалізувати Біткоїн за допомогою макроекономіки та історичних прикладів. Однак під час перших розмов з більшістю людей краще уникати дискусій про економічний колапс чи моралістичні аргументи з приводу боргу та дозволити людям відчути магію їхньої першої транзакції. Не квапте їх, нехай вони прийдуть до Біткоїна з цікавості, а залишаться заради революції.

Розмови про «зростання цифр» – ще один фактор, якого краще спочатку уникати, адже він відвертає увагу. Виникає елемент тиску щодо продажів і обіцянок, які відволікають від основної ідеї. Зрештою, біткоїнери шукають однодумців, які володітимуть біткоїном і захищатимуть його, навіть якщо це коштуватиме їм грошей, а не лише якщо це зробить їх багатшим. Розмежовуючи цінність біткоїна та його вартість, ми даємо новим біткоїнерам впевненість у тому, що вони зможуть пережити ринкові спади.

Оптимізувати баланс теоретичного пояснення та практичного досвіду складно, і це ключова прогалина в сучасній Біткоїн-освіті, яку ми повинні заповнити. Терпіння є необхідним для цих змін – не тільки для новачків, а й для біткоїнерів. Ми повинні постаратися не засипати людей надто великою кількістю інформації та ентузіазму. Почніть із «чому». Потім переходьте до практичного досвіду, достатнього для того, щоб ваші учні подумали: «Я можу це зробити!»

Звичайно, ми хочемо, щоб люди були зацікавлені у Біткоїні, але інтерес приходить від розуміння. Коли люди усвідомлюють потенційні можливості Біткоїна, природно, з'являється ентузіазм. Саме впевненість у тому, що фінансова доля перебуває у їхніх власних руках, а не покладаєтеся на милість банків чи інфляції, перетворює людей на прихильників Біткоїна та сприяє його стабільному впровадженню. Мінімально життєздатна структура знань може усунути здогадки під час навчання Біткоїну та ефективно стимулювати впровадження.

Це гостьовий пост Дейва Бірнбаума, директора з продукту інвестиційної Біткоїн-платформи Coinbits. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024
Сендвіч «Рубен» та активація CTV Сендвіч «Рубен» та активація CTV Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні. George 203 11 лютого 2024