Андреас Антонопулос – людина, яка присвятила себе Біткоїну

Андреас Антонопулос – людина, яка присвятила себе Біткоїну

Андреас Антонопулос – не просто автор книжок та підприємець, він також Біткоїн-євангеліст. Його доповіді та лекції допомогли багатьом людям по всьому світу зрозуміти технічні, економічні та соціальні аспекти Біткоїна.

Кар'єра Антонопулоса розпочалася в галузі інформаційної безпеки та мережевих технологій. Але коли він зіткнувся з Біткоїном, його увага була повністю поглинена цією новою та революційною технологією. Він присвятив своє життя просвітництву людей про Біткоїн і його потенціал.

Становлення та знайомство з Біткоїном

Андреас Антонопулос народився 1972 року в Лондоні, проте виріс в Афінах. У дитинстві він захоплювався комп'ютерами, а коли подорослішав, то спробував свої сили в бізнесі, але у зв'язку з великою корупцією в країні нічого не вийшло.

За вищою освітою він повернувся до Лондона, де отримав ступінь у галузі комп'ютерних наук, передачі даних та розподілених систем в Університетському коледжі University College London. Після навчання став співзасновником і керуючим компанії, що займається дослідженнями технологій у Нью-Йорку. Там він заснував кілька стартапів комп'ютерних систем, що спеціалізуються на безпеці. Паралельно з цим Андреас співпрацював із компанією Nemertes Research. У межах цієї співпраці він займався розробленням програмного забезпечення, що дозволяє посилити комп'ютерну безпеку.

Андреас Антонопулос – людина, яка присвятила себе Біткоїну
Джерело: Flikr

У 1990-х роках Антонопулос приєднався до лав шифропанків – руху програмістів, для яких важливі свобода та конфіденційність. Членами цього руху були відомий розробник Адам Бек і творець Біткоїна Сатоші Накамото.

Як зазначає сам Андреас, з Біткоїном він познайомився двічі, вперше – у 2011 році:

«Спочатку я натрапив на Біткоїн у середині 2011 року. Моя перша реакція була в дусі «Пфф, гроші для ботаніків», і я ігнорував його ще пів року, не вбачаючи в ньому важливості. Але таку реакцію я помічав у багатьох найрозумніших людей з мого кола спілкування, і це дає мені якесь обнадійливе почуття втіхи».

Але вдруге Біткоїн справив на нього незабутнє враження, що цілком змінило його подальше життя:

«Вдруге я зіткнувся з Біткоїном, коли його обговорювали в одній із розсилок, і я вирішив нарешті прочитати White Paper Сатоші Накамото, щоб вивчити першоджерело та зрозуміти, що до чого. Я досі пам'ятаю той момент, коли закінчив читати ті дев'ять сторінок і зрозумів, що Біткоїн – це не просто цифрова валюта, а мережа, яка не потребує довіри до третіх осіб, яка може лягти в основу чогось більшого, ніж просто криптовалюти. Розуміння того, що йдеться не про гроші, а про децентралізовану мережу, підштовхнуло мене до того, що подальші чотири місяці я із захопленням вбирав будь-яку інформацію про Біткоїн. Я став одержимий цією ідеєю і проводив по 12 годин на день біля екрану свого комп'ютера, де я читав, писав, розробляв програмне забезпечення та вивчав усю можливу інформацію на цю тему. Коли моя одержимість минула, я виявив, що втратив 9 кг, тому що постійно пропускав сніданки, обіди та вечері, але я був налаштований рішуче і хотів присвятити себе роботі над Біткоїном».

Нова технологія так його поглинула, що він відмовився від своєї роботи та почав виступати на конференціях, розповідаючи про Біткоїн, консультувати стартапи та писати тематичні статті.

Здобувши великий досвід у криптографії, Андреас став затребуваним фахівцем для блокчейн-проєктів, які наймали його як розробника. Крім того, у 2014 році Антонопулоса запросили на посаду викладача в Університет Нікосії, першого у світі вишу, де видають ступінь магістра цифрових валют. Приблизно саме в цей час Антонопулоса було призначено на посаду керівника відділу безпеки у Blockchain.info, сервіс і гарячий гаманець, де пізніше він став консультантом ради директорів.

Визнання Біткоїн-спільноти

Попри те, що Андреас познайомився з Біткоїном майже на зорі його становлення і за свою роботу він, як правило, отримував плату в BTC, мільйонером він так і не став. Всі свої біткоїни він витрачав на оплату таких речей, як рахунки, квартплата та потреби сім'ї. Про це він пізніше зізнався на своїй сторінці у соцмережі X (колишня Twitter).

Щойно криптоспільнота дізналася, що Біткоїн-євангеліст зазнає фінансових труднощів, на адресу його гаманця було надіслано понад 100 біткоїнів. На той момент ця сума становила близько $1,7 млн. У відповідь Антонопулос адресував пост подяки:

«Ви нагадали мені, чому так важливо залишатися оптимістом, сконцентрованим та рішучим, попри вічний скептицизм інших. То був довгий і важкий шлях. Іноді я губився на ньому. Але щоразу, коли так відбувалося і відбувається, ви допомагаєте мені знайти шлях назад та сфокусуватися на важливому. Ви показали, що я не самотній на цьому шляху. Ви всі зі мною. І я – частина чудової спільноти, яка мене підтримує у скрутні хвилини».

На думку представників спільноти, саме у працях Андреаса закладена неупереджена, чесна та науково обґрунтована оцінка Біткоїна. В експерта чотири книги про Біткоїн (серед яких і Mastering Bitcoin), які стали бестселерами, і понад 200 статей про безпеку, децентралізовані мережі та хмарні обчислення, а на його сторінці в YoutТube передплатники можуть переглянути кілька десятків лекцій, інтерв'ю та навчальних відео на тему Біткоїна.

Підбиваючи підсумки

Антонопулос – провідний експерт, який розглядає Біткоїн через призму політики, культури та людини, а не просто обговорює перспективну технологію з погляду інвестицій. Вміння пояснювати складні концепції простою та зрозумілою мовою зробило його видатним оратором. Виступи Антонопулоса на конференціях та семінарах гарантовано збирають багато слухачів.

Завдяки своєму впливу Андреас став мостом між технічною спільнотою розробників та звичайними людьми, які цікавляться Біткоїном. Його щирість і пристрасть до навчання привернули безліч прихильників та послідовників.

Отже, Антонопулос зіграв ключову роль у популяризації Біткоїна та його технології. А його внесок у співтовариство та його освітні зусилля безцінні.

Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу Майнінгові пули у поточному вигляді зобов'язані своєю появою компанії Braiins. Її розробки також допомогли суттєво покращити продуктивність та енергоспоживання, остаточно перевівши індустрію на ASIC-майнери. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Навіщо встановлювати повну ноду Навіщо встановлювати повну ноду Біткоїнери часто підкреслюють, що при здійсненні транзакцій треба використовувати власну повну ноду Біткоїна. Але новачкам зазвичай складно зрозуміти, як це робити та навіщо. Дмитро Харьков 21 лютого 2024
Аарон ван Вірдум: історія одного з перших Біткоїн-журналістів Аарон ван Вірдум: історія одного з перших Біткоїн-журналістів Аарон ван Вірдум – один із найавторитетніших журналістів у Біткоїн-індустрії. Він пише не лише статті про головний цифровий актив, а й книги. Володимир Гришенко 20 лютого 2024