Найгірші способи втратити біткоїн

Найгірші способи втратити біткоїн

Існує безліч неприємних прикладів того, як люди втрачали свої біткоїни. Дізнайтеся, як уникнути таких ситуацій, або будьте готові поплатитися.

Всі ми робимо дурниці, але деякі помилки обходяться надто дорого, наприклад, у випадку з Біткоїном. Протягом багатьох років мої друзі втрачали значні суми BTC через помилки, яких можна було уникнути, і, правду кажучи, я й сам не був застрахований від них.

За оцінками, через помилки, нещасні випадки та всілякі обставини було втрачено близько 3,7 мільйона BTC. Це становить майже 20% всього нині добутого біткоїна, і кількість втраченого BTC продовжує зростати. У цій статті я розповім приголомшливі історії, які я чув, пережив сам, прикрасив або вигадав, щоб проілюструвати, як можна втратити свої активи та що ви можете зробити, щоб не стати жертвою в черговій безглуздій історії про втрачений біткоїн.

Ноутбук, який випав

Один з моїх друзів, назвемо його Алекс, був одним з перших Біткоїн-ентузіастів. Однак йому знадобився певний час, щоб придбати актив, і накопичивши гроші та налаштувавши новий ноутбук, який повинен був використовуватися виключно для торгівлі криптовалютою, він, нарешті, зробив рішучий крок і вклав немалу суму грошей у біткоїн.

І ось одного разу він сидів на балконі своєї квартири на 10 поверсі ... ну, ви, напевно, розумієте, до чого все йде. Він тільки-но створив новий гаманець, купив трохи BTC – і через кілька хвилин його комп'ютер випав з 10 поверху на вулицю. Ноутбук був знищений, а разом із ним і біткоїн, який він зберігав на ньому. Як саме це сталося, досі залишається загадкою, оскільки Алекс стверджує, що це все через вітер, але я підозрюю, що падіння, ймовірно, сталося з його вини.

Це було серйозним промахом, але є дуже просте рішення: завжди записуйте свою секретну фразу та закритий ключ у надійному місці, перш ніж вносити біткоїн у відповідний гаманець. Зберігайте паперову офлайн-копію свого гаманця; це завжди безпечніше, ніж зберігати все у холодному сховищі на одному пристрої.

Порада перша: завжди робіть резервні копії закритих ключів у кількох безпечних місцях, бажано в автономному режимі.

Не дуже секретна фраза

Сара (ще одна людина під вигаданим ім'ям) для створення свого нового BTC-гаманця вирішила використати seed-фразу. Її ідея полягала в наступному: взяти сторінку із класичної книги. Звісно, це була невдала ідея. Вона не лише обрала звичайну книгу, а й поділилася ідеєю на Біткоїн-форумі. Досить скоро у неї з'явилося кілька нових підписників у Instagram, і після приємних розмов з цими новими друзями про її хобі та книги, які вона любить читати, одного ранку вона прокинулася і виявила, що її Біткоїн-гаманець порожній.

Багато хто скаже, що це був невдалий вибір і малоймовірний результат, але зрештою подібна дурна помилка може дорого вам обійтися. Існує дуже вагома причина, через яку в більшості випадків для гаманців використовують випадкові фрази. Як і при створенні надійного пароля для інших сайтів завжди краще уникати послідовності, яку можна легко встановити методом грубої сили.

Порада друга: тримайте seed-фразу в секреті, вона має бути випадковою та уникайте згадок про неї в інтернеті або в публічних розмовах.

«Невдалий» жорсткий диск

Ще є «Джеймс», який зайнявся майнінгом біткоїна ще тоді, коли можна було майнити вдома. Він відкопав свій старий комп'ютер, переконався, що він справний, перетворив його на майнер і накопичив трохи BTC, відкинувшись на спинку крісла. Так, він не добув багато, але те, що добув, зберіг на старому зовнішньому жорсткому диску. Нескладно уявити, що було далі: жорсткий диск вийшов з ладу, і, хоча він перепробував усі відомі людині методи відновлення даних, він не зміг повернути свої втрачені монети.

Все пішло шкереберть, оскільки жорсткий диск, який він використовував, був старим, нетвердотільним, і всі дані, які він містив, були втрачені. Частота відмов жорстких дисків у порівнянні з твердотільними накопичувачами (SSD) значна, тому про всяк випадок вибирайте більш надійний диск.

Порада третя: якщо можливо, використовуйте твердотільні накопичувачі та надійні апаратні гаманці, щоб захистити свої заощадження від апаратних збоїв.

Фейкова роздача

Головний герой нашої наступної історії тільки-но почав займатися криптовалютою, купив трохи BTC, слухав впливових осіб галузі та робив усе, що повинен робити «біткоїн-бро». Потім, одного дня, він натрапив на неймовірну можливість, запропоновану в фальшивому обліковому записі Twitter. Шахрай, який видавав себе за відому криптознаменитість (дуже часто явище), пообіцяв подвоїти будь-яку кількість BTC, відправлену на певну адресу. Повіривши, що якась багата відома людина діятиме в його інтересах, наш герой відправив шахраю свої монети, і на цьому все закінчилося.

Сумно те, що після свого негативного досвіду він пішов з криптоіндустріїі, та мабуть, уже ніколи в неї не повернеться. Відлуння його історії відлякає ще більше людей від Біткоїна. Але, як говорить стара приказка, «якщо щось виглядає надто добре, щоб бути правдою, то, ймовірно, так воно і є». Просто будьте розумнішими та не ведіться на дурні шахрайства.

Порада четверта: будьте обережні з онлайн-шахрайством, фейковими роздачами та завжди перевіряйте правдивість будь-якої реклами криптовалюти.

Арбітраж у кав'ярні

Тепер настав час поділитися однією з моїх власних невдач: ми з друзями зустрічалися в невеликій кав'ярні на півдорозі між нашими домівками, щоб посидіти та побалакати, трохи торгуючи BTC. Кав'ярня приймала біткоїн, що робило її ідеальним місцем для відпочинку. Як людина обережна, я мав під рукою свій надійний апаратний гаманець, тому що вважаю його найбезпечнішим способом зберігання криптовалюти. Поки що все йде добре, чи не так? Ніякого шахрайства, я використовую апаратний гаманець, мій закритий ключ знаходиться в безпечному місці вдома – всіх рекомендацій дотримано.

Але потім, порівнюючи корейську біржу і ту, яку я переважно використовував для торгівлі, я помітив непогану можливість для арбітражу. Отже, я вхопився за цю нагоду: купив актив за однією ціною і продав на корейській біржі, очікуючи отримати пристойний прибуток.

Я відправив BTC з однієї біржі на іншу і став чекати. Поки я сидів і дивився на екран, ціна на корейській біржі зросла. Насправді ціна BTC загалом знизилася, але протягом тих 10 хвилин, які були потрібні для фіналізації транзакції, корейська біржа перекрила розрив, і ціна тепер була такою ж, як і на інших біржах. У результаті: комісію за транзакцію сплачено, мій біткоїн не на тій біржі, що я хотів би, і все було марно.

Мабуть, це найменша втрата, яку я міг навести, але її можна легко уникнути. Біткоїн – це тривала гра, і вся суть в ходлінгу. Якщо ви спробуєте швидко заробити, то, скоріш за все, зіштовхнетеся з деякими проблемами.

Порада п'ята: будьте обережні. Біткоїн – це довгострокова інвестиція.

Зберігайте свої монети у безпеці

Що ж, це лише кілька прикладів того, як необачно можна втратити свої біткоїн-заощадження. Безумовно, є багато інших способів, але ці п'ять порад повинні стати у пригоді всім, хто цікавиться Біткоїном.

Важливо не бути жадібним, не вестися на шахрайські пропозиції та не ганятися за кращими цінами на тій чи іншій біржі. Вибирайте seed-фразу випадковим чином і зберігайте її в безпеці, а також зберігайте все в офлайн-режимі, щоб не втратити всі свої BTC у разі виникнення будь-якої програмної чи апаратної помилки. І, головне, пам'ятайте, що інвестування в біткоїн – це довгострокова справа, яка дійсно окупиться тільки в тому випадку, якщо ви зберігатимете свої монети безпечним і надійним способом.

Це гостьовий пост Костянтина Рабіна, оглядача у галузі фінансів та технологій. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Боротьба з упередженістю ЗМІ важлива в епоху цифрових технологій, коли ця упередженість стає дедалі очевиднішою. Фернандо Ніколіч 21 липня 2024
Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Усталені методи забезпечення безпеки не відповідають очікуванням дедалі більшого сегмента ринку Біткоїн-користувачів. Алекс Бержерон 20 липня 2024
Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024