Чи може Біткоїн допомогти зменшити викиди метану?

Чи може Біткоїн допомогти зменшити викиди метану?

Еколог та інвестор у галузі кліматичних технологій розповідає про те, як він відкрив для себе те, що Біткоїн – найпотужніший інструмент для порятунку планети.

Біткоїн зацікавив мене не через його здатність розв'язувати фінансові проблеми. Я займаюся інвестуванням у кліматичні технології. Коли я вперше почув про Біткоїн, я був налаштований дуже скептично і вважав його вплив негативним для навколишнього середовища. Проте мене переконали забути про свої упередження та оцінити його, як будь-яку іншу технологію, щодо якої я проводив комплексну перевірку. Після оцінки доводів і даних обох сторін я дійшов висновку, що Біткоїн має унікальну здатність вирішувати більш ніж саму проблему зміни клімату.

Для контексту: я – активіст із захисту клімату з 1990-х років. Декілька років тому ця діяльність переросла в роботу в галузі кліматичних технологій. У період з 2014 по 2019 рік я мандрував Новою Зеландією, слухаючи ідеї найрозумніших людей в країні та допомагаючи їм комерціалізувати їх. За цей час я почув більш ніж 200 різних пропозицій щодо кліматичних технологій та створив свій перший фонд кліматичних технологій наприкінці 2019 року.

За весь цей час я жодного разу не стикався з технологією, яка мала б таку оперативність, масштабованість і потенційний вплив для значного скорочення глобальних викидів до 2030 року як майнінг біткоїна з використанням метану.

Майнінг біткоїна та викиди метану

Якось під час роботи у фонді мені на очі потрапила стаття про викиди метану.

У ній йшлося про те, що через 20 років парникова активність метану збільшиться в 84 рази порівняно з вуглекислим газом, що збільшення відбувається параболічно і, за словами ООН, «скорочення метану – наш найпотужніший важіль для боротьби зі змінами клімату!»

Я був вражений. Як я, керівник фондом кліматичних технологій, міг знехтувати проблемою викидів метану?

Я провів додаткові дослідження та з'ясував, що я не один такий. Я виявив, що з кожного долара, витраченого на кліматичні технології, лише два центи йдуть на зниження викидів метану.

Того дня я запитав себе: «Як я можу змінити ситуацію?». Не було жодних сумнівів у тому, що ми інвестували у блискучі технології та людей, які могли б скоротити викиди у глобальному масштабі. Але виявилося, що відсутність акценту на зниженні викидів метану була не єдиним моїм недоглядом.

Технології, в які ми інвестували:

  1. Мали високий ступінь ризику (могли ніколи не масштабуватись)
  2. Могли скоротити викиди лише після 2030 року.
  3. Не розвʼязували найнагальнішу проблему з викидами.

Тоді я запитав себе: «Чи можу я зробити більше?». Звичайно, я міг би інвестувати у технології:

  1. З низьким ступенем ризику
  2. Які здатні значно скоротити викиди до 2030 року.
  3. Які здатні стати головним важелем для зменшення змін клімату протягом наступних 25 років (метан)

Я почав досліджувати технологію зниження викидів метану. Вона здебільшого схожа на технологію викидів вуглекислого газу: технологія з високим ризиком, яка буде доступна лише після 2030 року. Хоча не було жодних сумнівів, що ми також повинні інвестувати в ці технології, це більше не було моєю метою.

Я вирішив, що якщо я збираюся створити третій фонд, то його оптимізують для негайного ефекту і максимального зменшення викидів на кожен вкладений долар. Інакше сенсу не було.

Отже, я почав досліджувати дві речі:

  1. Як використовувати доступні технології з низьким рівнем ризику для скорочення викидів до 2030 року
  2. Основні джерела метану

Щоб відповісти на перше запитання, я дослідив перевірені способи зниження метанових викидів за допомогою наявних технологій. Читаючи роботи експертів з Фонду захисту навколишнього середовища (EDF), а також Агентства з охорони навколишнього середовища США (EPA), майже не залишилося сумнівів, що сьогодні існує технологія зниження викидів метану у великих масштабах: виробництво електроенергії.

Іншими словами, уловлюючи цей метан, відправляючи його в генератор та перетворюючи його на електрику. Звучить як хороша ідея, особливо з урахуванням глобального стрибка цін на енергоносії, подумав я.

Отже, я перейшов до наступного питання: «Звідки надходить найбільше метану?»

Я знайшов відповідь: з сільського господарства, нафти, газу та звалищ.

Звалища, здавалося б, дозволяли діяти найшвидше, і згідно з моїми розрахунками, вони також стануть джерелом викидів метану номер один до 2032 року, обігнавши сільське господарство.

Чи може Біткоїн допомогти зменшити викиди метану?
Джерело: автор

Це привело мене до питання, яке змінило для мене все: «Чому це ще не робиться?». Як пояснив мені один експерт, який займався проєктами з виробництва електроенергії на полігонах з 2005 року: «Звалища ніколи не бувають у потрібному місці. У багатьох випадках переговори з власником мережі складні та бюрократичні. І навіть якщо вони пройдуть успішно, часто потрібна модернізація підстанції, щоб отримати цю потужність. У результаті виходить дуже дорого».

«Але що, якби замість того, щоб продавати цю енергію в мережу, був би хтось, хто міг би використовувати її на місці, на звалищі?» – запитав я.

Він похитав головою.

«Хто захоче цим займатися?» – спитав він. «Звалища – смердючі місця, а метан небезпечний для здоров'я. Ніхто не захоче відкривати там бізнес».

Це був момент, коли я побачив як перетинаються два світи. Декількома місяцями раніше я також вивчав Біткоїн. Не тому, що я думав, що він має якісь переваги з погляду кліматичних технологій – насправді я вважав, що він шкідливий для навколишнього середовища. Це було просто хобі. Мені подобається докопуватися до суті проблем і розуміти дані, які стоять за ними. Біткоїн просто належав до цієї категорії.

Мої друзі-екологи казали мені, що Біткоїн шкідливий для навколишнього середовища. Але в мене також був друг у Біткоїн-спільноті, який сказав мені, що це нісенітниця, заснована на нерозумінні людьми біткоїн-майнінгу.

Поворотний момент настав наприкінці 2021 року, коли я поговорив з Влатком Материчем, екологом та засновником однієї з компаній, які займаються кліматичними технологіями, який змусив мене засумніватися в моїх припущеннях про енергію та Біткоїн і порадив мені копнути глибше. Я так і зробив, і швидко зрозумів, що він мав рацію: функції Біткоїна, які не залежать від місця розташування, і високий відсоток операційних витрат на електроенергію, зробили його ідеальним для використання невитраченої енергії, яку ніхто інший не хотів або не міг отримати.

Чи може Біткоїн допомогти зменшити викиди метану?
Джерело

Майнерам біткоїна та інженерам із відновлюваних джерел енергії було критично важливо прислухатися до операторів мереж. Якби я спирався на академічні статті та журналістику, то дійшов би зовсім інших висновків. Коли я читав статті, мені ставало все більш очевидним, що вони критикують технологію, яку не повністю розуміють. Ця відсутність надійних даних про вплив Біткоїна на навколишнє середовище зі статей та досліджень, які я читав, спонукала мене провести власні дослідження.

Боротьба зі зміною клімату за допомогою Біткоїна

Отже, забігаючи вперед, коли той експерт зі сміттєзвалищ сказав, що ніхто не захоче працювати на звалищах, я подумав: «Я знаю тих, хто буде».

Виявилося, що інші вже думали про це, і що дві компанії з видобутку біткоїна або вже займалися майнінгом з використанням звалищного газу, або збиралися зайнятися (Nodal Power та Vespene Energy).

Чи може Біткоїн допомогти зменшити викиди метану?
Джерело

Коли я зробив розрахунок для Біткоїна, який використовує газ метан, це був момент прозріння. Фонд, який фінансував розгортання інфраструктури для майнінгу біткоїна з використанням звалищного газу, міг би зменшити викиди більше, ніж будь-який фінансовий інструмент, який я бачив. Це було у 45 разів більше скорочення викидів, ніж за допомогою сонячних установок.

Чи може Біткоїн допомогти зменшити викиди метану?
Джерело

Щоб зобразити наведену вище діаграму в контексті людини, яка живе на заході, наші розрахунки показали, що 108 доларів можуть компенсувати її викиди за рік. Менш ніж 10 000 доларів можуть компенсувати її вуглецевий слід за все життя. Ми провели певну роботу зі створення команди та розробили бізнес-модель, яка могла б приносити стабільний дохід нашим гуртовим інвесторам, що стало основою фонду CH4 Capital.

Я не починав як прихильник Біткоїна, але я ним став. Мій висновок такий: мабуть, ще не існувало більш важливої технології для зниження викидів метану, забезпечення переходу до відновлюваних джерел енергії та, як я з'ясував у процесі, надання фінансової незалежності більш ніж 4 мільярдам людей.

Вперше в житті я відчуваю, що можу зробити щось, крім скорочення власного вуглецевого сліду, що може вплинути на загальні рівні викидів. Це крапля у морі, але це лише початок. І це початок, якого в нас не було б без Біткоїна.

Ось чому я кажу: Біткоїн – це важливий інструмент у боротьбі зі змінами клімату.

Це гостьовий пост Деніела Баттена, аналітика Bitcoin ESG, інвестора в галузі кліматичних технологій, автора та активіста екологічних кампаній. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024
Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн як система за своєю суттю захищений і побудований на концепції ентропії, що збільшує випадковість. Це те, що насправді пов'язує Біткоїн та фізичні закони природи. Сідні Брайт 13 квітня 2024
На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей Поточний стан проєктів цифрових валют центральних банків, резюмований Ефрат Фенігсон, незалежною журналісткою та ведучою подкасту You're The Voice. Ефрат Фенігсон 07 квітня 2024