BlackRock проти Біткоїн-максималістів

BlackRock проти Біткоїн-максималістів

Чи втрачають фінансові установи, такі як BlackRock, які використовують орієнтовані на біткоїн фінансові продукти, потенціал BTC як грошей?

Незалежно від особистої точки зору на те, чи є біткоїн фінансовим активом або усталеною формою грошей, ясно одне: роль біткоїна визначає ринок. Колективна сила вкладеного капіталу та ліквідності ринку завжди буде вирішальним фактором.

Тепле прийняття біткоїна з деякими обмеженнями

Біткоїн рідко зникає з новин, чи то під час бичачого, чи ведмежого ринку. Але можна з упевненістю сказати, що 2023 рік – особливо бурхливий для BTC в новинному плані. BlackRock, найбільший у світі управитель активами, сума яких становить 9 трильйонів доларів, подав заявку на спотовий біткоїн-ETF. Крім того, генеральний директор BlackRock Ларрі Фінк назвав BTC «міжнародним активом». Також кілька інших авторитетних фінансових установ зосередили увагу на біткоїні.

Багато з цих організацій повірило наративу про актив як «цифрове золото», вперше запропонованому максімалістами та згодом популяризованому Майклом Сейлором з MicroStrategy. Замість грошового використання, біткоїн розглядається як засіб довгострокового інвестування, засіб захисту від інфляції та засіб заощадження.

Тепле прийняття відомих гравців ринку показує, який довгий шлях пройшов біткоїн як актив. Звичайно, на цьому шляху було багато досягнень, але деякі з них виявилися менш важливими, ніж інші.

Наприклад, два роки тому мережа кав'ярень Starbucks дозволила купувати каву за біткоїн завдяки партнерству з компанією Bakkt, яка займається цифровими активами. Одні раділи цій знаменній новині, інші знизували плечима. Правду кажучи, люди не дуже охоче платили за Ristretto Bianco своєю улюбленою криптовалютою. Причина не в самій технології або правилах – і точно не в тому, що персоналу важко помітити номер гаманця на чашці. Це через ту єдину особливість біткоїна, яку ніхто не може гарантувати в майбутньому: волатильність його ціни.

Ризикуючи констатувати очевидне, BTC, як і раніше, не є інструментом для покупки кави, хоча приємно мати можливість заплатити сатоші за чашку гарячого напою. Біткоїн – це еволюція і прийняття динамічного класу цифрових активів. З кожним роком мережевий ефект збільшується, і колишні заяви про нелегітимність стають більш безглуздими. Часто на думку спадає стара цитата голови NYSE Джеффа Спречера: «Біткоїн жив у болоті і якимось чином вижив».

То що таке гроші?

Але хто ми такі, щоб казати, що таке гроші? Перефразовуючи дві цитати колишнього голови Федеральної резервної системи Алана Грінспена (одна з яких змусила мене посміятися, а інша – замислитись):

«Я знаю, що таке історія грошей. Невдовзі після того, як я їх отримую, це стає історією».

«Більше не можна дати чітке визначення грошам з огляду на фінансові інструменти, кількість яких постійно зростає».

Цим коментарям понад 20 років, і в міру того, як ускладнюються фінансові ринки та продукти, визначення грошей та їхньої ролі у світі стає ще більш нюансованим, ніж раніше. Ви можете сказати, що не має значення, чи біткоїн розглядається як гроші; все, що важливо, це той факт, що він вважається цінним.

Цілком може виявитися, що і Біткоїн-максималісти, і Уолл-Стріт мають рацію, що Біткоїн – це і гроші, і довгостроковий засіб збереження вартості. У найближчому майбутньому BTC (швидше за все) буде чітко класифіковано як окремий клас активів, і різні фінансові продукти будуть похідними від його базової внутрішньої вартості. Після цього гуртові інвестори зможуть скористатися перевагами переміщення великих сум зі зменшеним ризиком контрагента та негайним розрахунком, причому все це відбуватиметься однорангово, що дозволяє уникнути зайвих рухів. Тим часом окремі користувачі зможуть використовувати біткоїн на свій розсуд.

Але ось у чому річ: хоча технологія більш менш готова, регулювання, особливо щодо біткоїна, а також ширшої інфраструктури технології блокчейну, відсутнє. У деяких регіонах, наприклад, в Об'єднаних Арабських Еміратах, Швейцарії та Сінгапурі, регулятори ухвалили сміливі рішення щодо цифрових активів, які підтримуються блокчейнами (завдяки Глобальному ринку Абу-Дабі (ADGM) у моєму рідному місті). Що ж, вода камінь точить, і я думаю, що рівень залученості швидко зростатиме в міру нашого просування вперед.

Резюмуючи вищесказане, я повинен повторити, що ринки розумніші за всіх нас, і капітал йде пліч-о-пліч з ринком. Суверенні нації завжди хотітимуть бути частиною ринкової економіки та отримати собі шматок пирога з капіталом! Що б не трапилося, не слід чекати, що Біткоїн-бізнес згасне (а тим більше помре) найближчим часом.

Це гостьовий пост Крістофера Луї Цу, генерального директора Venom Foundation та підприємця з досвідом роботи у галузі фінансів, технологій та макроекономіки. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Нова пропозиція біткоїна вперше перевершить золото після халвінгу у 2024 році. Спенсер Ніколз 15 квітня 2024
Як догми вбивають клітини мозку Як догми вбивають клітини мозку Усі культури потребують певної всеосяжної віри, для підтримки їх як єдиної ідентичності. Але коли цієї віри дотримуються сліпо, це призводить до стагнації та незгод. Шинобі 14 квітня 2024
Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024