Чому Філіппіни потребують Lightning Network

Чому Філіппіни потребують Lightning Network

У міру того як основні біткоїн-біржі інтегрують Lightning Network, філіппінським продавцям час зробити те саме.

Нещодавно Binance, найбільша у світі біржа криптовалют, успішно впровадила Lightning Network для підвищення швидкості та масштабованості біткоїн-транзакцій на своїй платформі. Це сталося після того, як у травні 2023 року вона була змушена призупинити виведення біткоїна на кілька годин через раптове збільшення обсягу транзакцій, що призвело до збільшення комісій за обробку.

Ця інтеграція з Binance підштовхнула до розгляду Lightning Network як довгострокового рішення для управління значними обсягами транзакцій у майбутньому. Схоже, що потенціал Lightning Network для протидії низьким швидкостям транзакцій та високим витратам на електроенергію також не оминув і керівників Coinbase. Якщо Coinbase вирішить інтегрувати Lightning Network у свою платформу (на що натякає генеральний директор Браян Армстронг), вона наслідуватиме приклад Binance та інших великих бірж, таких як Bitfinex, Kraken і CoinCorner.

Як мережа Lightning допомагає масштабувати Біткоїн

Lightning Network – це другий рівень Біткоїна, який використовує канали мікроплатежів, що забезпечує більш ефективні та менш дорогі транзакції. По суті, мережа була розроблена для усунення обмежень масштабованості, пов'язаних з Біткоїном, шляхом проведення транзакцій поза основною мережею. Навіть коли Біткоїн-мемпул – зона зберігання транзакцій, які очікують на підтвердження – заповнений або зайнятий, це не відбивається на мережі Lightning.

Як відносно нова технологія, вперше запропонована Джозефом Пуном та Таддеусом Драйєю у 2016 році, Lightning Network протягом останніх кількох років перебувала на стадії розробки та вдосконалення. Це інноваційна, амбітна та перспективна розробка. Але саме швидке та стратегічне впровадження у несподіваних куточках земної кулі привертає увагу інсайдерів галузі. Як приклад можна навести Філіппіни, країну в Південно-Східній Азії, що розвивається, яка досягла значних успіхів у використанні можливостей Lightning Network для модернізації транзакцій і зміцнення своєї фінансової екосистеми.

Перспективні варіанти використання на Філіппінах

Філіппіни входять до першої п'ятірки країн світу за кількістю грошових переказів. У 2022 році грошові перекази досягли рекордної позначки 36,14 мільярда доларів, що свідчить про ключову роль філіппінських працівників за кордоном у підтримці економіки країни. Очікується, що ця цифра тільки зростатиме: згідно з прогнозами Світового банку, грошові перекази в країну можуть збільшитися до 39 мільярдів доларів до кінця 2023 року.

Інтеграція Lightning Network у фінансову структуру країни може полегшити посилання транзакцій з-за кордону для цих працівників, адже вони часто стикаються з високими комісіями та збоями грошових переказів через традиційну фінансову систему.

Потенційна користь Lightning Network на Філіппінах стала очевидною завдяки використанню цієї технології цифровими платіжними платформами, таким чином забезпечуючи швидші та безпечніші грошові перекази. Найвища частка від загального обсягу грошових переказів (41,2%) до Філіппін у 2022 році припала на США та Канаду (3,6%).

На додаток, на Філіппінах бурхливо розвивається цифрова економіка, яка, згідно з недавнім дослідженням, за річного темпу зростання 20% може досягти 35 млрд доларів США у 2025 році, а до 2030 року може досягти 100-150 млрд доларів США. Рушійною силою економіки є мікро-, малі та середні підприємства (ММСП), які становлять 99% підприємств та наймають 63% робочої сили.

Попри значний розмір та роль, великий ринок ММСП недостатньо обслуговується, що свідчить про технологічний розрив. На сьогодні цей сектор забезпечує лише 40% валового внутрішнього продукту країни. Ця невідповідність вказує на те, що існує значний потенціал зростання, і це є чудовою нагодою для подальшої цифрової трансформації.

Однак оцифрування ММСП – це лише одна частина пазла. Наступним кроком у їхній технологічній еволюції цілком може стати інтеграція Lightning Network.

Мережа Lightning вже стала каталізатором розвитку сотень малих підприємств не тільки у великих містах, а й у невеликих провінціях, після того, як вони почали приймати та обробляти платежі в біткоїні. Це дозволяє їм залучити більше клієнтів, особливо іноземних туристів, які надають перевагу оплаті в біткоїні.

Таким чином, цей революційний крок міг би вплинути на дві економіки: туризм та місцеве підприємництво. Мережа Lightning відіграє важливу роль у розкритті нереалізованого потенціалу ММСП, прискорюючи їхній розвиток, що, своєю чергою, підживлює цифрову економіку.

Ще є що дослідити

Мережа Lightning Network – яскравий приклад того, як країни, що розвиваються, такі як Філіппіни, можуть долати традиційні інфраструктурні обмеження та використовувати передові технології для свого економічного прогресу. Але потрібно краще дослідити пов'язані технології, які можуть зробити використання Lightning Network простим та ефективним.

Однією з найбільш захопливих розробок є потенційне масове впровадження «оплати в один дотик» за допомогою карток з підтримкою NFC і мобільних телефонів, що схоже на такі сервіси, як Apple Pay або Google Pay. Так само, беручи до уваги популярність платежів за допомогою QR-коду на Філіппінах, перехід до більш просунутих безконтактних транзакцій видається природним прогресом.

Таким чином, Lightning Network можна позиціювати як кращу альтернативу традиційним способам оплати, таким як готівкові, дебетові та кредитні картки, що відкриває нову еру зручності для 10 мільйонів філіппінців, які досі не мають доступу до банківських послуг. Завдяки своїй здатності забезпечувати швидші та доступніші транзакції, Lightning Network має хороші можливості для демократизації доступу до фінансових послуг, закладаючи основу для більш інклюзивного економічного ландшафту.

Трансформаційний потенціал Lightning Network у різних секторах очевидний, але це не означає, що перешкод немає. Існують технічні складнощі, нормативні виклики та проблеми, які стосуються широкого впровадження та навчання, які необхідно розвʼязати. Але при розумному підході Біткоїн і Lightning Network можуть стати потужними інструментами для розширення економічних можливостей Філіппін, створивши модель для наслідування для економік країн, що розвиваються.

Це гостьовий пост Ітана Роуза, засновника та генерального директора Pouch.ph, платіжної системи Lightning Network Біткоїна. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Опис концепції «натуральних грошей» і як вона пов'язана з визначенням того, що таке Біткоїн насправді. Марк Марайя 25 лютого 2024
Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024