Як Біткоїн може забезпечити майбутнє музичним фестивалям

Як Біткоїн може забезпечити майбутнє музичним фестивалям

Відвідавши кілька разів фестиваль в Гластонбері один британський біткоїнер вважає, що для цієї флагманської події настав час доєднатися до децентралізованої революції.

Нещодавно я провів незабутні вихідні з 200 000 людей на одному з моїх найулюбленіших заходів – фестивалі у Гластонбері. Цього року музична подія зібрала таких відомих виконавців як Елтон Джон, Guns N' Roses, Foo Fighters та багатьох інших, але акцент засобів масової інформації лише на кількох артистах, як правило, вводить відвідувача в оману. Гластонбері – явище величезного масштабу; це як 10 фестивалів об'єднані в один. Майже кожен, хто бував тут, скаже вам, що чудово провів час, але причини, певно, будуть різні.

Як Біткоїн може забезпечити майбутнє музичним фестивалям
Гластонбері 2023 року, фестиваль величезного масштабу. Джерело: автор.

Отже, що ж пов'язує Гластонбері з Біткоїном? Як свідчать деякі поверхові дослідження та мої поїздки на фестиваль останніми роками, одиниці намагалися встановити цей зв'язок, не враховуючи типово різкої спроби Guardian кілька років тому.

Справді, багато хто, ймовірно, бачить у них дві повні протилежності. Гластонбері, як відомо, належить до лівого крила – тут все ще є намет «Left Field», в якому проводяться переговори та дебати активістів та членів профспілок на чолі з всюдисущим «лівим» Біллі Бреггом. Цього року трава на полі біля сцени «Піраміда» була розфарбована на підтримку Національної служби охорони здоров'я Великобританії та містила гігантський меседж: «Ми підтримуємо NHS».

Біткоїн, навпаки, часто характеризується як технологія, приваблива для правих. Девід Голумбія докладно заглиблюється в це у своїй книзі 2016 «Політика Біткоїна: програмне забезпечення як правий екстремізм».

По-друге, фестиваль є екологічно свідомим і вже давно підтримується Грінпіс. Біткоїн, своєю чергою, постійно критикують за його нібито марнотратне використання енергії. Американський підрозділ Грінпіс навіть провів проти Біткоїна сумнозвісну невдалу кампанію «Змінюй код, а не клімат», профінансовану Крісом Ларсоном із Ripple на суму 5 мільйонів доларів.

Але чи справді Гластонбері та Біткоїн такі різні?

По-перше, на політичному фронті сам Біткоїн фактично аполітичний. Це зведення правил без правителів. Ті, хто намагаються стверджувати протилежне, неправильно його характеризують і часто відносять середньостатистичного біткоїнера до представників правого крила. У відповідь я б порадив читачам поглянути на грошову історію більш глобально і запитати у Девіда Голумбія та йому подібних, що такого ненависного в цьому загальнодоступному, необов'язковому, непримусовому протоколі з відкритим кодом. Найрозумнішу відповідь на цю гіпотезу дає Наталі Смоленські: «Бути ворогом технології – це досить безглуздий спосіб витрачати свій час, тому що ви не відповідаєте за те, чи буде технологія прийнята в якомусь значущому масштабі».

На додаток, люди з «прогресивного» кінця політичного спектра, починають висловлювати свою позицію та вказувати на те, що Біткоїн має загальну привабливість. Нагадування: Біткоїн для ворогів.

Що стосується впливу Біткоїна на навколишнє середовище. Як стверджується тут і тут, все не так, як здається, що стосується оцінки поточного енергоспоживання Біткоїна. Насправді енергоефективність Біткоїна постійно зростає та сприяє зміні поведінки, знижуючи тимчасові переваги людей, що може стати життєво важливим кроком у зменшенні нестримного та марнотратного споживання, яке ми спостерігаємо сьогодні у світі.

Як Біткоїн може забезпечити майбутнє музичним фестивалям
«Не дивись назад у гніві», – Ноель Галлахер на Гластонбері у 2022 році. Джерело: автор.

Таким чином, як на політичному, так і на екологічному фронтах Біткоїн та Гластонбері не є полярними протилежностями, як багато хто міг би припустити. У них є й спільні риси. Обидва відповідають лібертаріанському світогляду. Кожен має впізнаваність бренду через одне слово. І те, й інше здатне саме себе продавати – Біткоїн, звичайно, пережив динамічне зростання без формального відділу маркетингу, тоді як квитки на Гластонбері протягом попереднього десятиліття зазвичай розпродувалися менш як за годину та приблизно за вісім місяців до фактичного проведення заходу. У Біткоїна є мем, у Гластонбері – мем на прапорах.

Отже, як Гластонбері може прийняти Біткоїн?

Минулого року величезну кількість платежів було здійснено за допомогою картки порівняно з кількома роками раніше, коли переважала готівка. Враховуючи, що на фестивалі є багато дрібних продавців, використання мережі Lightning Біткоїна як додаткового способу оплати може значно знизити комісії в розмірі від 1,5% до 3,5%, які наразі стягуються з кожної покупки. У Великобританії чудова робота була проведена CoinCorner і Bridge2Bitcoin з просування Lightning Network як недорогого платіжного механізму для продавців.

Крім того, біткоїн може стати природним довгостроковим резервним активом для Гластонбері – довгострокове володіння біткоїном може допомогти пережити будь-які важкі часи в майбутньому. Справді, фестивалю добре знайомий згубний характер інфляції: ціни на квитки становили 105 фунтів стерлінгів у 2003 році та зросли до 335 фунтів стерлінгів у 2023 році, що, безперечно, відображає значне збільшення витрат.

Гластонбері вже давно випереджає конкурентів що стосується радикальних змін. У 2007 році компанія хвацько усунула перекупників квитків та спекулянтів, розмістивши на квитках фотографії відвідувачів фестивалів. У 2019 році на фестивалі було повністю заборонено використання одноразових пластикових пляшок, а у 2023 році було продано близько 22 000 квитків спеціально для відвідувачів, які подорожують автобусом. Чи зможуть організатори також випередити розвиток подій, прийнявши біткоїн?

Ґрунтуючись на наявних даних, мабуть, ні. Але Майклу та Емілі Івіс, організаторам заходу, моя порада була б такою: копніть трохи глибше, ніж поточна спотворена інформація, яку подають мейнстримні медіа у Великобританії. У Біткоїні є набагато більше, ніж здається на перший погляд.

Майкл Івіс підтвердив, що місцева рада видала їм ліцензію на безстрокове проведення фестивалю. Це має бути особливо приємно з огляду на його багаторічну боротьбу з владою. Схоже, що для Гластонбері завжди буде ще один рік. Як і для Біткоїна.

Це гостьовий пост BitcoinActuary, актуарія з Великобританії. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024
Сендвіч «Рубен» та активація CTV Сендвіч «Рубен» та активація CTV Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні. George 203 11 лютого 2024