Для захисту від фінансових ризиків треба більше, ніж біткоїн-ETF

Для захисту від фінансових ризиків треба більше, ніж біткоїн-ETF

Хоча пропоновані спотові біткоїн-ETF від BlackRock та інших певною мірою є новаторськими, ніщо не замінить самостійного зберігання біткоїна.

Декілька тижнів тому BlackRock та інші великі фінансові фірми подали заявку на запуск спотових біржових фондів (ETF) на основі біткоїна.

Хоча Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) заявила, що початкові заявки були не відповідними, що змусило фірми подавати їх повторно, багато інвесторів вважають, що вони будуть схвалені, і це будуть перші подібні продукти на ринку. Ці нові фінансові інструменти дозволять інституційним та роздрібним інвесторам отримати прив'язку до ціни біткоїна без необхідності купувати справжній біткоїн.

На перший погляд, це стане важливим кроком для прийняття біткоїна, тому що фінансовим консультантам, які раніше вагалися або не могли вийти на цей ринок, стане простіше допомагати клієнтам з розподілом біткоїна.

Банки та інші традиційні фінансові гравці також зможуть розширити свій доступ через використання спотових ETF, що може збільшити обмінний курс біткоїна щодо долара. Однак для сімей та окремих осіб придбання частки біткоїн-продукту через спотові ETF не є заміною самостійного зберігання біткоїна.

Зрештою, продукти біткоїн-ETF продовжують існувати в рамках традиційної фінансової системи та не забезпечують повного захисту від ринкового, державного чи нормативно-правового ризику. Таким чином, ринкові сили можуть впливати на емітентів ETF, а уряди можуть ухвалювати та вводити в дію нормативні акти, які знецінюють активи споживача, своїм указом.

Своєю чергою, володіння реальним біткоїном дозволяє фізичним особам отримувати доступ до цифрових активів на пред'явника поза контролем урядів та традиційних фінансових установ. Хоча це створює нові ризики, пов'язані з керуванням закритими ключами, кожен диверсифікований портфель повинен містити реальний біткоїн, незалежно від будь-якого додаткового розподілу до біткоїн-ETF.

Оскільки інвестори прагнуть диверсифікувати свої активи, щоб розподілити ризики та захистити себе від геополітичних та ринкових потрясінь, самостійне зберігання біткоїна нічим не замінити.

Порада поза фінансовою системою

Протягом багатьох років фінансові консультанти сумлінно розподіляли статки клієнтів між різними традиційними фінансовими активами (акції, облігації, нерухомість, страхування). У сукупності це дало досить хороші результати. Аналітики Vanguard підрахували, що консультанти можуть збільшити вартість клієнтських портфелів до 3%, просто переконавшись, що вони слідують кращим практикам, а не намагаються гнатися за прибутком. Консультанти отримують вигоду від активів під управлінням (AUM) у вигляді типової річної комісії у розмірі 1%.

Проте хороші фінансові консультанти – це більше, ніж сторонні розподільники портфелів, які рекомендують правильне поєднання активів, що відповідає цілям клієнта та профілю ризику. Вони працюють із клієнтами, щоб забезпечити захист від різноманітних наслідків та зберегти їхні кошти до виходу на пенсію та для майбутніх поколінь.

Деякі консультанти ігнорують той факт, що асигнування виключно в рамках традиційної фінансової системи пов'язані з ризиками, які виникають внаслідок циклів «буму та спаду» фінансового ринку. В результаті іноді клієнти змушені ризикувати тим, що не зможуть раніше вийти на пенсію або змінити роботу, поки ринок знову не відновиться, що негативно позначається на їхньому способі життя.

Належна диверсифікація потребує ліквідних активів за межами традиційної фінансової системи. Протягом поколінь найкращим активом для цієї мети вважалося фізичне золото. Однак у 2009 році Сатоші Накамото представив біткоїн, наступний найкращий актив на пред'явника, а разом із ним і нову систему з надійно фіксованою монетарною політикою. Тепер будь-хто може використовувати біткоїн для вивільнення ліквідності під час кризи.

Спотовий ETF проти реального біткоїну

Потенційний спотовий біткоїн-ETF надасть такі переваги, як відкритість до змін ціни біткоїна, певну диверсифікацію в порівнянні з традиційними фінансовими ринками та простоту покупки. Попри ці переваги, він має погану продаваність, яка є ключовою особливістю диверсифікованого портфеля.

Біткоїн функціонує у грошовій мережі, активній 24 години на добу, 365 днів на рік. Приватні особи та установи можуть використовувати його для миттєвого переказу коштів без підтвердження третьої сторони. Вони також можуть продавати біткоїн за фіатні валюти у будь-який час через централізовані біржі чи однорангові мережі.

Своєю чергою, приватні особи та організації можуть обмінювати акції спотових біткоїн-ETF на фіатну ліквідність лише тоді, коли фінансові ринки відкриті (з 9:30 до 16:00 за східним стандартним часом у будні, крім свят). Біржі також можуть призупиняти торги за власним бажанням або у зв'язку з отриманням розпорядження регуляторів, що ще більше обмежує можливість продажу акцій ETF.

Крім того, якщо уряд спробує обмежити придбання біткоїна, він може конфіскувати біткоїн керівника активами або наказати йому ліквідувати ETF. Самостійне зберігання реального біткоїна шляхом управління власними закритими ключами дає можливість вийти із системи з жорстким контролем над рухом капіталу, а не страждати від наслідків непередбачуваного майбутнього.

Необхідний захист, значна диверсифікація

Володіння акціями біткоїн-продукту не еквівалентне прямому володінню біткоїном. Спотові біткоїн-ETF залишаться прив'язаними до традиційної фінансової системи. Це має певні переваги, але зрештою це обмежує можливість використання біткоїна як щита від ризиків, притаманних традиційній фінансовій системі.

Включення реального біткоїна до диверсифікованого портфеля є важливим, навіть якщо в цьому портфелі вже є спотова позиція біткоїн-ETF.

Це гостьовий пост Девіда Во, спеціаліста з розвитку бізнесу та комунікацій на інвестиційній біткоїн-платформі Coinbits. Висловлені думки є власними і не обов'язково відображають точку зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024