Ми маємо визнати, що Біткоїн не для всіх

Ми маємо визнати, що Біткоїн не для всіх

«Спрощення нашого посилу та визнання того, що Біткоїн не для всіх, дозволяє нам зосередитися на тих, хто готовий слухати».

«Біткоїн не для всіх». Ця смілива заява може здатися нелогічною, якщо метою є масове впровадження. Хіба ми не повинні прагнути переконати всіх у перевагах Біткоїна? Що ж, правду кажучи, це неможливо. І це нормально.

У нашому світі легко жити у бульбашці, в оточенні однодумців, які зміцнюють наші переконання. Але намагаючись просувати Біткоїн у маси, ми швидко розуміємо, що не всі поділяють наш ентузіазм. Гучні «ні» можуть бентежити, і є багато людей, які здалися та припинили спроби дати помаранчеву пігулку Біткоїна пересічним людям.

Це неефективно. Нам просто потрібно чинити опір спокусі використовувати одне й те саме звернення для людей, яких ми хочемо залучити.

У пошуках своєї аудиторії

Натомість нам потрібно знайти свою, меншу аудиторію, і тоді ми матимемо шанс справити реальний вплив. Не варто очікувати, що кожна людина прийме Біткоїн, навіть із найпереконливішою подачею. Приймаючи цю реальність, ми можемо сфокусувати наші зусилля на тих, хто відкритий для змін та сприйнятливий до нашого звернення.

Хорошим прикладом є Герман Вів'є з Bitcoin Ekasi. Він зосереджується на побудові економіки замкнутого циклу в конкретному місці – містечку JCC Camp у Південній Африці – і знає все про людей у цій спільноті: їхній біль, переконання, потреби, сумніви та розповідає їм про Біткоїн, виходячи з цієї інформації.

Вів'є знає, що деякі речі, які ми цінуємо, не будуть так само сприйняті членами його спільноти, тому він переймає їхній спосіб спілкування, вкраплює істину про Біткоїн і наводить докази на його користь так, як можуть зрозуміти тільки вони.

На мою думку, це дух поваги. Ми маємо визнати, що Біткоїн не для всіх. Це не означає, що ми повинні виключати чи ігнорувати окремих осіб; мова йде про визнання того, що те, що ми пропонуємо, призначено для різних, окремих груп.

Говорячи: «Це не для вас», ми виявляємо повагу до часу, переконань та бажань людини. Ми також можемо з гордістю сказати: «Це для вас. Не для інших, а саме для вас».

Щоб створити щось значуще для людей, які готові слухати та вивчати Біткоїн, ми маємо ігнорувати критиків, які ніколи його не зрозуміють. Ми повинні зосередитися на тому, щоб відшліфувати наші уроки для тих, хто дійсно потребує їх і хоче їх почути.

Успіх полягає у зміні життя людей, які довіряють нам, тих, хто поділяє наше бачення. Те, що думають інші за межами нашої цільової аудиторії, не має жодного значення!

У звичайних людей часто є одна спільна риса: їм дуже складно чітко сформулювати свої бажання. Але вони знають чого хочуть. Як біткоїнери, ми добре це розуміємо, але складність наших знань часто ускладнює їхнє вираження таким чином, щоб це знайшло відгук.

Спрощення нашого меседжу та визнання того, що Біткоїн не для всіх, дозволяє нам зосередитися на тих, хто готовий слухати.

Як каже Ніл Вудфайн:

«Кожну хвилину, витрачену на «поширення інформації» або «підвищення обізнаності», краще витратити на написання коду, дизайн, проєктний менеджмент, документування, продаж або маркетинг продукту».

Відстоюючи щось важливе

У біткоїнерів є можливість на щось опиратись. Замість того, щоб заявляти, що «Біткоїн призначений для всіх», ми повинні почати з визначення цільової аудиторії.

Розуміючи її потреби, бажання та мрії, ми можемо створити щось спеціально для неї. Іноді доводиться докладати великих зусиль, щоб твердо відстоювати свою думку, наводити приклади переваг, а не намагатися догодити всім.

При цьому ми можемо створювати потужні наративи, які знайдуть відгук та сприятимуть осмисленому прийняттю.

Це гостьовий пост Фернандо Ніколича, директора з маркетингу та комунікацій Blockstream. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

MICA та майбутнє регулювання біткоїна в Україні MICA та майбутнє регулювання біткоїна в Україні Розроблення та введення в дію фреймворку MiCA відкриває нову сторінку в історії регулювання біткоїна та криптовалют, що значно вплине на їх легальне становище по всьому світу, не обмежуючись виключно країнами Європейської економічної зони. Нові правила принесуть значні зміни, створивши регульований простір, де інтереси споживачів та бізнесу у сфері криптоактивів будуть знаходитися в балансі. Ганна Воєводіна 22 квітня 2024
Як Біткоїн може вплинути на фінансову інклюзивність серед меншин Як Біткоїн може вплинути на фінансову інклюзивність серед меншин Біткоїн був створений для надання людям доступу до фінансових послуг, а не просто для збагачення ранніх користувачів. Кіара Тейлор 21 квітня 2024
Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму Яким чином Біткоїн та Ethereum можуть доповнювати один одного в довгостроковій перспективі, а не існувати як конкуренти? Ів Ла Роуз 21 квітня 2024