Біткоїн виграє у регуляторній війні

Біткоїн виграє у регуляторній війні

Приборкання крипто-Понці-індустрії було передбачуваним і необхідним кроком. Тепер Біткоїн має хороші позиції у світлі майбутніх подій.

Біткоїн існує з кількох причин: він є грошима, які може використовувати будь-хто і будь-де, і грошовим товаром, який точно не буде ослаблений або знецінений центральним банком. Він також є програмним забезпеченням, яке навмисно позбавляє інсайдерів влади – незалежно від того, чи є ці інсайдери солідними майнерами або біткоїн-китами.

Те, що ми спостерігали у ширшій індустрії криптовалют за останні кілька років, було спотворенням цих ідей та принципів. Той факт, що Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) (нарешті) звернула увагу на ці махінації, був цілком очікуваним.

Коли прибуток узяв гору над здоровим глуздом

Гонитва за надприбутками з мінімальним початковими часовими інвестиціями, розумовими здібностями чи капіталом не просто дало поштовх схемам Понці з криптотокенами. Це дозволило таким шукачам вигоди, як FTX, BlockFi, Luna, Celsius, Three Arrows Capital та незліченним Web3-проєктам, виглядати як інновації, а не як просте викачування грошей.

Хоча робота венчурного капіталіста полягає в тому, щоб прогнозувати, що, на його думку, принесе гроші та сформує майбутнє технологій, останніми роками інсайдери крипто-Понці-індустрії з неймовірною зухвалістю переслідували свої інтереси. Наприклад, колишнього менеджера Coinbase було засуджено до двох років ув'язнення за оприлюднення інсайтів перед лістингом активів, а Andreessen Horowitz (a16z), одна з найбільших венчурних компаній в індустрії, використовувала схеми Понці, такі як Helium.

Маркетинговий підхід a16z до своїх проєктів резюмував Корі Кліппстен:

«Більшість біткоїнерів просто купують якомога більше біткоїна і не продають його. Це повна протилежність тому, що ми бачимо у випадку з a16z: маркетинг по всіх каналах, масове накачування вартості після того, як вони купили купу дешевої Solana у централізованої команди, яка контролювала її навесні 2021 року. Вони – і всі їхні венчурні друзі – продавали за максимальними цінами наприкінці 2021 року, заявляючи світові, що вони ходлять».

«Криптовалюта» завжди була викачуванням грошей, замаскованим під технічні інновації

Кожен, хто більше дізнається про Біткоїн, незабаром зрозуміє, що він не є ідеальним. Суперечки про розмір блоку, на щастя, лишилися позаду, але повні мемпули та новації, такі як протокол Ordinals, вказують на те, що масштабованість все ще не до кінця вивчена. Я вважаю, що Lightning Network, а також аналогічні рішення пропонують життєздатний шлях до безпечних, швидких та доступних транзакцій, але ми ще до цього не дійшли.

Спроба покращити мережу Біткоїна – шляхетна справа, і спробувати зробити це самостійно – цілком допустимо. Але всі відгалуження Біткоїна, які ми бачили протягом багатьох років, зазнавали невдачі з погляду прийняття, цінності бренду та ціни. Ми знаємо, що ICO у 2017 році були значною мірою викачуванням грошей із роздрібних інвесторів, що досі не продемонструвало реальної інноваційності чи ринкових доказів. Пусті модні слова, такі як «блокчейн», незабаром зникли, і після пандемії COVID19 їх замінили ще більш розпливчастою концепцією «Web3».

Граєш у погані ігри – отримуй погані призи

Сьогодні існують тисячі криптотокенів, причому величезна кількість з них спочатку була створена як явні схеми Понці без будь-якої довгострокової перспективи, крім як приносити користь невеликій групі інсайдерів. Чесно кажучи, я вважав би за краще, щоб їхню долю вирішував ринок, а не регулятори. Але вийшло так, що США тепер доводиться мати з ними справу після того, як Комісія з цінних паперів та бірж не зуміла проконтролювати таких осіб, як колишній генеральний директор FTX Сем Бенкман-Фрід.

Глава SEC Гері Генслер нещодавно ясно дав зрозуміти, що біткоїн – це товар і, отже, не входить до сфери його повноважень. Тепер, після подання позову SEC проти Binance, найбільшої у світі криптобіржі, Генслер, схоже, спробує протидіяти криптосхемам, оскільки документ включає серйозні звинувачення на адресу самої компанії, а також у ньому йдеться, що низку криптопроєктів слід визначати як цінні папери. Серед них такі гучні імена, як Solana (SOL), Cardano (ADA) та Polygon (MATIC).

Я не хочу підтримувати SEC чи будь-якого іншого регулятора, тому що нам в США ледве вдалося уникнути 30% податку на енергію під час біткоїн-майнінгу. І найвпливовіші люди, які не хочуть перемоги Біткоїна, знайдуть інші способи атакувати його. Однак біткоїнери попереджали про FTX, Terra Luna та інші тіньові криптопроєкти з самого початку. Мені шкода людей, які обпеклися і втратили гроші, довірившись цим злочинцям, але й біткоїнерів, які по праву можуть зауважити «я ж вам казав», теж можна зрозуміти.

Обговорення криптоактивів у Європі

Подобається вам це чи ні, але регулювання ринку криптоактивів (MiCA) є першою комплексною нормативно-правовою базою для криптовалюти у великій економічній зоні. Якщо ви, звичайно, не вважаєте, що шахраї та зловмисники – це турбота вільного ринку (що було б справедливо), то, ймовірно, розглядаєте MiCA як крок у правильному напрямку. Принаймні, це інший підхід, ніж заклики «спалити все дотла», які надходять від Демократичної партії, Комісії з цінних паперів та бірж США та інших.

Але MiCA – це відправна точка, а не кінець, якщо говорити про спроби приборкати «криптовалютний Дикий Захід» у Європі. Через кілька днів після підписання закону про MiCA у травні 2023 року автори дослідження, опублікованого ні ким іншим, як Європейським парламентом, дійшли висновку, що MiCA необхідно зробити подальші кроки, щоб бути дійсно ефективним. Фактично цей висновок аналогічний тому, що ми вже спостерігаємо в США: законодавцям рекомендується уважніше придивитися до таких речей, як DeFi, стейкінг та NFT. І найголовніше: всі криптоактиви за замовчуванням повинні розглядатися як цінні папери.

Я думаю, що незалежно від того, що станеться з точки зору регулювання, важливо пам'ятати, що робить Біткоїн унікальним і чому ми тут опинилися. Це актив, яким ви дійсно можете володіти, який знаходиться в мережі, яку ніхто не може відключити або контролювати. От і все. Як нещодавно підкреслив Адам Бек, Біткоїн є «антикрихким» до регуляторного тиску. І в цьому полягає ключова відмінність Біткоїна від випадкових криптопроєктів.

Підхід «тільки Біткоїн» та самостійне зберігання – це шлях вперед

Ще раз підкреслю: я не підтримую посилення регулювання. Я вірю у вільний ринок і думаю, що із законами чи без них шахраїв зрештою буде відсіяно. З іншого боку, я співчуваю всім тим, хто стає жертвою обману та втрачає гроші у шахрайських криптосхемах. Я також розумію, чому потрібні деякі правила, особливо коли недобросовісні люди маскуються під технічних новаторів.

Компанії, які зосереджені виключно на Біткоїні та самостійному зберіганні, процвітатимуть. Компанії, які пропонують безліч сумнівних токенів своїм (новим) користувачам, не тільки матимуть справу з регулятивним контролем, але й утратять довіру своїх клієнтів, коли токени, які колись рекламувалися як «наступний великий проєкт», почнуть втрачати в ціні на фоні більш жорсткого регулювання.

Зараз, більше ніж через десять років після того, як Сатоші Накамото винайшов справжній цифровий дефіцит, мережа Біткоїна сильніша, ніж будь-коли, як єдина справжня криптовалюта. Актив, який не можна послабити, який не можна легко змінити, і який не має невеликої групи інсайдерів-засновників, які диктують правила. Я не знаю, що чекає на Біткоїн у майбутньому, але я знаю, що багато з того, що такі біткоїнери, як я, неодноразово говорили про «криптовалюту» і про те, чому Біткоїн відрізняється від інших, зараз актуально як ніколи.

Це гостьовий пост Джуліана Лінігера, співзасновника та генерального директора Relai. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024