Біткоїн знову зробить житло доступним

Біткоїн знову зробить житло доступним

У міру того, як фіат втрачає свою купівельну спроможність, нерухомість стає все популярнішим засобом заощадження, а ціни на житло стрімко зростають. Біткоїн виправляє це.

15 серпня 1971 року президент США Річард Ніксон оголосив, що Сполучені Штати припиняють конвертацію долара США в золото. З того часу центральні банки по всьому світу почали використовувати грошову систему на основі фіата з гнучкими обмінними курсами та без валютних стандартів. Відтоді грошова маса неухильно зростає. Це змусило учасників ринку шукати способи інвестувати свої гроші, щоб захиститися від цієї інфляції, і одним із найпопулярніших інвестиційних активів стала нерухомість.

У минулому люди володіли нерухомістю через її корисність, яка виражалася в тому, що в ній можна жити або використовувати її для виробництва. Проте нині вона слугує основним активом задля збереження вартості. Близько 67% глобальних статків ($330 трлн) зберігається у нерухомості. Це призвело до значного зростання цін на нерухомість, а разом із цим і вартості житла та життя.

Зміна вартості нерухомості порівняно зі зміною доходу

На наведеній нижче діаграмі показано збільшення заробітної плати США з 1965 по 2021 рік у порівнянні зі зростанням ціни житло. Як можна побачити, ціни на нерухомість надмірно зросли.

Біткоїн знову зробить житло доступним
Джерело

В результаті більшість людей більше не можуть дозволити собі придбати житло. Крім того, регулювання та інфляція значно здорожили будівництво, наприклад, через підвищені вимоги до будівництва через так звані ESG-принципи та підвищення цін на сировину. Власники нерухомості перекладають це зростання цін на орендарів у вигляді підвищення орендної плати.

Від корисності до спекуляції

Нерухомість стала об'єктом спекулятивних інвестицій, тому що вона використовується як засіб заощадження – колишня функція грошей, яка більше неможлива через десятиліття грошової інфляції, яка підірвала купівельну спроможність людей.

Надмірне зростання вартості житла – одна з найбільших проблем фіатної фінансової системи, окрім безлічі другорядних проблем, які вона породила. Коли засіб заощадження номер один у світі, нерухомість, стає все дорожчою і, отже, недоступною, люди більше не можуть економити та планувати майбутнє. Коли ціни на житло та орендна плата стають дедалі вищими, а гроші втрачають купівельну спроможність, люди більше не можуть дозволити собі належне житло, що призводить до погіршення рівня життя.

Крім того, нерухомість використовується не тільки для збереження вартості, але і є найпоширенішою формою застави в традиційній банківській системі. Вона часто використовується позичальником задля забезпечення повернення позики кредитору. Банки кредитують людей та установи, які володіють нерухомістю. Це створило ексклюзивну фінансову систему, оскільки нерухомість стала недоступною. Проблема полягає в тому, що в умовах інфляції, коли гроші з часом знецінюються, більшість не може брати кредити, тому що заощадження не є ефективним способом накопичення капіталу. Борг стає необхідним.

Ці зміни, які можна спостерігати у всьому світі, є одними з основних факторів майнової нерівності.

Від спекуляції до корисності

Нерухомість повинна повернутися до своєї споживчої вартості як житла або місця виробництва, а не використовуватися як засіб заощадження, якщо ми хочемо усунути розрив у майновій нерівності, який продовжує зростати. Оскільки біткоїн є майже ідеальним засобом заощадження, він пропонує пряме вирішення житлової кризи.

Таким його роблять його властивості: його пропозиція обмежена; він легко переноситься, ділиться, довговічний, взаємозамінний, стійкий до цензури й не потребує посередників; нерухомість неспроможна конкурувати з біткоїном як засіб заощадження; біткоїн більш рідкісний, ліквідніший, його легше переміщати, складніше конфіскувати й дешевше підтримувати; не потрібно турбуватися про щоденне обслуговування, оренду або ремонт; він легко доступний і дешевий у зберіганні.

Ви можете купити будь-яку суму біткоїна, велику чи маленьку. Ви можете самостійно зберігати біткоїн. Все, що вам потрібно для безпечного зберігання – це звичайний комп'ютер без доступу в інтернет і генератор ключів BIP39 – або апаратний гаманець за 50 доларів.

Люди можуть купувати біткоїн для збереження вартості, а не будинок чи орендовану нерухомість. Внаслідок цього ціни на нерухомість впадуть, і люди зможуть дозволити собі купівлю будинку відповідно до його споживчої цінності.

Біткоїн пропонує рішення

Як пояснювалося в недавньому випуску The Hard Money Show, нерухомість стала засобом заощадження у світі, де фіатні валюти втрачають силу, що має безліч негативних наслідків для суспільства. Але Біткоїн пропонує рішення.

У міру впровадження Біткоїна гроші, які в іншому випадку були б вкладені в нерухомість, а також ті, які вже вкладені в нерухомість, переходитимуть у біткоїн. Як зазначалося вище, це зробить житло доступним.

Функціонуючи як реальний засіб заощадження, біткоїн поглине грошову націнку, яку нерухомість надбала за останні десятиліття через зламану грошову систему. За стандарту Біткоїна, житло зрештою впаде до своєї споживчої вартості. Легкий доступ до Біткоїна створить фінансову систему, яка буде набагато доступнішою, ніж сьогодні.

На жаль, це не допоможе з проблемою зростання орендної плати в короткостроковій перспективі. Це структурна проблема фіатної системи. Через постійне збільшення пропозиції грошей вони з часом втрачають купівельну спроможність, і ціни ростуть. Однак у міру того, як наша фінансова система пристосовуватиметься до стандарту Біткоїна, ціни впадуть через дефляцію.

Результатом цього також має стати більш децентралізована та менш регламентована форма управління, оскільки уряди все частіше стають постачальниками послуг.

Це гостьовий пост Леона Ванкума, ходлера зі ступенем магістра фінансової економіки, який займається нерухомістю та венчурним капіталом. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Опис концепції «натуральних грошей» і як вона пов'язана з визначенням того, що таке Біткоїн насправді. Марк Марайя 25 лютого 2024
Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024