Якщо вам не подобається Ordinals, можливо, ви недооцінюєте мережу Біткоїна

Якщо вам не подобається Ordinals, можливо, ви недооцінюєте мережу Біткоїна

«Сьогодні кожен біткоїнер недооцінює та недоплачує за використання цього незмінного цифрового реєстру».

Протягом багатьох років біткоїнери говорили всім, хто був готовий їх слухати, що біткоїн недооцінений. Цей факт відомий будь-якому біткоїнеру, який досліджував цю тему. І я повністю з цим згоден! Але навіть попри те, що біткоїн як актив недооцінений, це ніщо в порівнянні з тим, наскільки недооцінена мережа Біткоїна. Я давно вважаю, що біткоїнери, як група, недооцінюють мережу Біткоїна настільки чи навіть більше, ніж ноукоїнери недооцінюють біткоїн як актив.

Отже, я з деяким подивом спостерігаю за запеклими дебатами між прихильниками Біткоїн-пуризму, які вважають, що мережа Біткоїна (тобто незмінний цифровий реєстр) призначена тільки для посилання грошей (біткоїнів), і прихильниками «цифрових артефактів» або записів, протоколу Ordinals і токенів BRC, які думають інакше.

На мою думку, більшість прихильників Біткоїна не беруть до уваги різницю між біткоїном як активом і незмінним цифровим реєстром, який також називається «ланцюжком часу» (the timechain або таймчейн). Найкраще використання незмінного реєстру – це зберігання та відправлення грошей, але це не єдиний варіант його використання.

Крім того, я завжди думав про мережу та протокол (незмінний цифровий реєстр) як про місце, де я можу опублікувати повідомлення, яке не можна змінити. Отже, коли 31 жовтня 2021 року було вперше опубліковано Декларацію грошової незалежності (DoMI), я попросив колегу-біткоїнера внести її постійний запис у таймчейн.

Думаю, її можна знайти на висоті блоку 707 575. І коли ми створили версію DoMI 2023 року, яку було підписано в Маямі на заході Bitcoin 2023, я попросив іншого біткоїнера створити для неї запис. Обидва записи тепер можна знайти у незмінному реєстрі. Я чудово розумію, чому багато хто хоче використовувати таймчейн тільки для грошей, але я вважаю наївним думати, що він буде використовуватися тільки для цієї мети.

Безглуздя для однієї людини – сенс для іншої

Що мене турбує, то це те, як мало ринок (усі ми) цінує таймчейн. На мій погляд, на планеті немає жодної людини, яка правильно цінує мережу... поки що.

Записи та токени BRC збільшують сприйману цінність таймчейну. Загалом це плюс. Поки мережа не оцінюється у 250 сатоші за 1 долар, вона надзвичайно недооцінена!

Навіть в епоху цифрових записів і токенів BRC незмінний реєстр, як і раніше, дуже недооцінений, а вартість внесення до нього даних набагато нижча, ніж раціонально має бути на ринку.

Сатоші Накамото наче винайшов дві речі: по-перше, новий вид дефіцитних цифрових грошей і, по-друге, незмінний реєстр для відстеження кожного сатоші. Використовуючи метафору, щоб пояснити суть, він/вона/вони винайшли новий вид вагона та рейки, якими він ходить.

Ми, нерозумні люди, рабськи схиблені на грошах, приділяємо 99,9% нашої уваги активу і майже нічого – мережі (тобто таймчейну), хоча мережа така ж неймовірна, як і актив. Більш дивовижним і часто ігнорованим є ось що: Накамото довелося винайти новий спосіб ведення часу, щоб незмінний реєстр залишався децентралізованим. Чи цінуємо ми цей новий метод ведення часу? Не зовсім. На момент написання цієї статті, при висоті блоку 794 076, ми все ще просто припускаємо і сприймаємо як належне, що цей новий метод хронометражу працюватиме десятиліттями. Тік-ток, наступний блок.

Нам усім потрібно бути трохи скромнішим і, наважусь сказати, трепетніше ставитися до цього незмінного реєстру і прийняти те, що деякі люди «займатимуть» блоковий простір, поміщаючи в таймчейн те, що існуватиме доти, доки годинник продовжує цокати. Хто я такий, щоб вказувати іншому, як ним розпоряджатися? Сьогодні кожен біткоїнер недооцінює та недоплачує за використання цього незмінного цифрового реєстру.

Чому б не вирізати на 300-річному величному дубі: «Сатоші любить таймчейн»?

Тим, хто любить величні дуби, це може здатися вандалізмом. Для людини, яка робила різьблення, нанесення цього послання на дерево може бути улюбленою справою. Дереву, на відміну людей, однаково.

Замість того, щоб витрачати нашу енергію на суперечки про записи та проєкт Ordinals, я візьму приклад із таймчейна Біткоїна. Таймчейн абсолютно нейтральний щодо того, як ми, люди, його використовуємо, так само, як дереву все одно, що ви виріжете на його стовбурі.

Це гостьовий пост Марка Марайї, письменника та дослідника Біткоїна. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning стає сполучною ланкою, яка скріплює різні системи, побудовані на Біткоїні. Рой Шейнфельд 16 червня 2024
Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024