Впровадження Біткоїна шляхом просвіти

Впровадження Біткоїна шляхом просвіти

Група біткоїнерів, яка називає себе Chief Lightning Officers, присвятила себе популяризації Біткоїна через локальні зв'язки.

4 січня 2023 (блок 770 402, для тих, хто веде рахунок вдома) з'явилися Chief Lightning Officers (CLO).

Те, що починалося як невелика група добровольців, виросло в об'єднання, яке складається приблизно з 50 біткоїнерів, які раз на два тижні проводять зідзвони з метою обміну інформацією про всі необхідні інструменти та навички для подальшого впровадження Lightning на локальному рівні. Ці люди мають широкий набір навичок у різних галузях, таких як освіта, фінанси та інформаційні технології. Сам рух має високу мету. Як заявив один із перших учасників Марк Марайя в інтерв'ю для цієї статті, CLO виконують почесну місію з допомоги «Lightning-каналам правити світом».

Діагностика перед призначенням

Попри те, що Марайя та багато інших членів групи мають досвід продажів, мета полягає не в «укладанні угоди»: члени CLO зустрічаються з місцевими продавцями, які потенційно можуть використовувати Lightning у точках продажів (PoS), і знаходять їхні болючі точки. Хоча біткоїнерам легко сказати: «Біткоїн це виправить», CLO намагаються, як висловився Марайя, «діагностувати, перш ніж виписувати рецепти».

Часті контраргументи, які виносяться на обговорення групою, стосуються високих комісій, затримок із розрахунками, безпеки коштів, нюансів під час міжнародних ділових операцій та перевищення державних норм. Але, як знає той, хто достатньо вивчив Lightning Network, мережа має безмежний потенціал для зниження комісій, «блискавично» швидкого розрахунку, підвищення безпеки та конфіденційності, не кажучи вже про її здатність працювати без кордонів і без дозволів.

Метою перших кількох зборів CLO було визначити, які галузі дозріли для впровадження Lightning. Серед перших пропозицій були диспансери канабісу, кав'ярні, перекусні на колесах та немережеві ресторани, місцеві спортивні команди та крафтові броварні, і це лише деякі з запропонованих. Під час кожної зустрічі група аналізує які галузі можуть мати користь від використання платіжної мережі Lightning (LPN). Група поділяє спільну думку, що продавці на місцевих мітапах повинні приймати платежі Lightning. Деякі з них це вже практикують, наприклад, Boulder Bitcoin, який створив LNURL/QR-код для оплати напоїв і піци. Lincolnland Bitcoin очікує на отримання найменшого у світі банкомата Bitcoin (Lightning) Hobby, щоб місцеві жителі могли конвертувати решту в біткоїни.

Успіхи учасників

Одна з учасниць CLO, Холлі Янг, нещодавно поділилася своїм досвідом проведення семінару Lightning у Португалії для торговців та місцевих власників малого бізнесу. Попри те, що Янг назвали «спамеркою» і звинуватили у «просуванні схеми Понці та спекуляціях», її досвід був продуктивним. Завдяки допомозі технічно підкованого члена сім'ї учасники її семінару змогли успішно створити облікові записи Coinos. Янг так описала свою мотивацію: «Особисто для мене можливість познайомити продавців з Біткоїн-спільнотою, а Біткоїн-спільноту – з людьми, які виробляють товари, що становлять реальну цінність, є ключовим фактором в організації заходів такого роду».

Після цього семінару Янг отримала кілька запитів на аналогічну індивідуальну підтримку. Вона все більше переконується в потенціалі Lightning, «оскільки дедалі більше людей присвячують свій час та енергію тому, щоб допомогти мережі на її природному шляху до успіху».

Інший член CLO, Раян Бріш, нещодавно успішно допоміг місцевому ресторану у впровадженні біткоїн-платежів через платіжну мережу Lightning. Бріш, який нещодавно запустив бізнес під назвою «Lightning Network Solutions», який допомагає продавцям налаштувати приймання платежів Lightning, пояснив процес своїми словами:

«Через місцеву Біткоїн-групу я дізнався про новий ресторан під назвою Bitcoin Grill, який ще не приймав біткоїн-платежі в мережі або через Lightning», – сказав він. «Я вирішив зателефонувати до ресторану та поговорити з одним із власників. Ми домовились про зустріч. Перша спроба була невдалою – власник взяв таймаут і залишив мене без чіткої відповіді».

Як відомо, будь-якому біткоїнеру, це поширена проблема; з більшістю людей необхідно провзаємодіяти кілька разів, перш ніж вони розберуться в Біткоїні/Lightning.

Бріш продовжив: «Дізнавшись більше про Біткоїн-досвід власника, я показав йому IBEX. Він був вражений тим, наскільки легко ним користуватися, і запитав, чи може він зареєструватися в ньому прямо на місці! Отже, ми пройшли процес реєстрації та створили кілька BPT (платіжних Біткоїн-терміналів) на декількох його айпадах».

Після цього Бріш виділив деякий час на пояснення роботи серверів. Як згадувалося раніше, ціль полягає не в тому, щоб якомога швидше «закрити угоду», а в тому, щоб налагодити відносини з місцевими торговцями. Бріш передбачає, що навчання продовжиться.

Ще один інструмент членів CLO – проводити зустрічі з компаніями, які працюють на Lightning. Члени CLO усвідомлюють, що кожен продавець має потреби, специфічні для їхньої ситуації. Тому вони не виписують одне рішення; швидше вони не прив'язуються до платформи. На цей час група поспілкувалася з такими експертами: Аналісом Фальчуком з IBEXPay, Майклом Етвудом з Oshi та Адамом Солтісом з Coinos. Крім того, під час зустрічей часто обговорюються плюси та мінуси різних інфраструктур Lightning. А їх таки чимало (див. нижче). З багатьох варіантів були проаналізовані Wallet of Satoshi, Phoenix, Muun, LightSats і Blixt, а також платіжні системи, такі як BTCPay Server та багато інших.

Впровадження Біткоїна шляхом просвіти
Джерело

Марайя вважає, що впровадження Lightning набере обертів у 2023 році. Його аргументація така:

«(Існує) запаморочлива кількість компаній, які впроваджують інновації як божевільні. Lightning компанії схожі на Lego. Люди використовуватимуть платіжну мережу Lightning, навіть не підозрюючи про це. Платіжна мережа Lightning – це троянський кінь (для прийняття біткоїна). (Ми) створюємо спільноту фахівців для розв'язання проблем з платежами. Lightning може пробратися в ті місця і робити те, що фіат не може».

Якщо ви керуєте бізнесом Lightning або ви проста людина, яка бажає допомогти подальшому впровадженню Lightning у вашому регіоні, зверніться до групи CLO в Telegram. Знайдіть Біткоїн-мітап у вашому регіоні. Знайдіть продавців, які приймають біткоїни та користуються Lightning у вашому регіоні. Прийняття не відбудеться саме собою. Потрібно, щоб такі люди, як ви і я, були готові докласти зусиль.

Подібно до вузлів у мережі, ми є тими, хто поширює безмежні переваги цих революційних технологій в одноранговій платіжній системі, яка незабаром охопить всю земну кулю. Пам'ятайте... Lightning-канали правлять світом.

Це гостьовий пост Тіма Німейєра, співведучого Lincolnland Bitcoin Meetup та члена Chief Lightning Officers. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024