Перспективи спадщини: чому Біткоїн зберігає ключі від мого заповіту

Перспективи спадщини: чому Біткоїн зберігає ключі від мого заповіту

«Для мене все зводиться до створення спадщини та участі у майбутньому Біткоїна навіть після смерті».

Смерть – це те, що люди не особливо люблять обговорювати. Однак, дуже важливо сісти й добре подумати про те, що станеться з усіма вашими земними пожитками, коли вас не стане.

Попри важливість цього, згідно з дослідженням 2021 року, заповіт є у менш ніж половини дорослого населення США. У той час як багато хто боїться думати про невідворотне, велика кількість людей просто відчуває, що їм не вистачає якогось ноу-хау для складання заповіту; або вони чекають, поки у них з'являться діти, перш ніж відчути необхідність уладнати це питання до відходу в потойбічне життя.

Приблизно протягом року я обмірковував свій «заповіт», і після довгих роздумів та багатьох годин досліджень відповідь на питання про те, який метод успадкування краще використовувати у моєму власному заповіті, здавалася очевидною: Біткоїн.

З огляду на те, що відбувається у сучасному світі, ви обов'язково зіткнетеся з проблемами, якщо не створите заповіту. Припустимо, ви завтра підете на той світ без складеного плану успадкування. Перше, що може статися, це те, що всі ваші активи будуть заморожені, і суди із задоволенням та ретельно почнуть копатися у ваших статках. Тільки це може зайняти від декількох місяців до декількох років, залежно від того, де ви живете і які активи зареєстровані на ваше ім'я. Якщо ви були одружені й померли без заповіту, вашому чоловікові або дружині, ймовірно, доведеться шукати виконавця заповіту, що часто коштує великих грошей, а потім настають місяці паперової тяганини та сварок з далекими родичами, які раптово починають з'являтися на порозі вашого будинку. Крім того, податковий інспектор, похмурий жнець активів, які ви залишаєте після себе, захоче забрати величезні відсотки від ваших заощаджень.

Підготовка заповіту за допомогою BTC може вирішити багато проблем для тих, кого ви залишаєте у світі живих. Я розповім про деякі свої думки з цього приводу і поясню, чому я вирішив залишити свій заповіт у Біткоїні.

Переваги Біткоїна над традиційними активами

Для мене визначальними є два аспекти, перший з яких – доступність. З фізичними активами зрештою буде значно більше мороки, ніж просто оформити документи щодо передачі майна після смерті. Чи це золоті зливки, льох з інвестиційним віскі або дорогі картини, потрібен певний рівень знань, щоб перемістити ці предмети з одного місця в інше, а потім належно доглядати за ними.

Біткоїн – це рішення у цьому випадку. Це актив, для доступу до якого не потрібно нічого, крім 256-бітової комбінації, і вашим найближчим родичам не доведеться чекати місяцями, щоб отримати доступ до заморожених рахунків. Ця комбінація здатна захистити все цінне, що я хочу передати, без необхідності в будь-якому новомодному приміщенні з контрольованою температурою чи двотонним сейфом. Таким чином, цінність можна легко передати та зробити доступною бенефіціарам по всьому світу без потреби у посередниках.

Іншим аспектом BTC, який робить його зручним для використання як інструменту успадкування, є аспект конфіденційності. Ми всі знаємо, що блокчен Біткоїна максимально безпечний, але як щодо конфіденційності? Звичайно, можна відстежити, хто володіє BTC, якщо ви знаєте, кому належить гаманець, але більшість із нас, ходлерів, вважають за краще тримати таку інформацію в секреті.

Отже, BTC пропонує безпеку, доступність та конфіденційність, але я також задумався над тим, які можуть виникнути проблеми з цією схемою, тому я почав записувати та обмірковувати кожну з них.

Проблеми та ризики передачі біткоїнів

Забезпечення безпеки мого сховку з монетами для передачі його тим, кому я хочу його залишити, здавалося легким завданням, але знову ж таки, як можна безпечно перевести ці монети або передати гаманець? Створення смарт-контракту, який буде виконуватись після вашої смерті, здавалося ідеальним рішенням, але потім Ілон Маск почав ці випробування на людях із мозковими імплантатами, тож ця ідея може відкластися ще на кілька років.

Розуміння деталей

Ви можете подумати – чому б не скористатися традиційними методами та не відкрити сейф у звичайному банку, не залишити свій закритий ключ у добре захищеному місці та не додати до свого заповіту інструкції для ваших близьких. Але навіть у цьому випадку від ваших бенефіціарів знадобиться певна технічна компетенція, щоб розібратися в тонкощах володіння біткоїнами.

Використання BTC стало значно простіше, ніж у 2010 році, але, як і раніше, вимагає певного рівня технічних знань, що може стати проблемою для людей, які не знайомі з криптовалютами. Рішення тут очевидне: розкажіть своїм близьким про переваги Біткоїна, перш ніж підете на той світ.

Розподіл коштів

Коливання цін на біткоїн можуть відлякати людей і відбити в них бажання розглядати цей актив як засіб заощадження, який можна передавати у спадок, але я не сумніваюся, що одного разу навіть один сатоші коштуватиме чимало.

Проблема полягає в тому, що поки я ще живий, я хочу продовжувати використовувати криптобіржі для торгівлі та поповнення свого запасу біткоїнів. Отже, як можна рівномірно розділити стек біткоїнів, що постійно зростає, після моєї смерті? Насправді все дуже просто: просто виділіть відсоток ваших монет кожному бенефіціару. Таким чином, ви можете продовжувати поповнювати свої заощадження, і не має значення, скільки у вас монет або наскільки волатильним може бути ринок, – правильний відсоток потрапить у потрібні руки.

Інструменти для планування передачі біткоїн-спадщини

Отже, досліджуючи питання передачі спадщини в BTC мені вдалося знайти кілька порад та інструментів, які можуть бути корисними під час планування того, що станеться з вашими статками, коли ви знайдете вічний спокій. Давайте коротко зупинимося на двох із них:

Гаманці з мультипідписом

Цей варіант ідеально підходить для тих, хто боїться, що хтось із їхніх родичів спробує обдурити решту або щось таке. Одним зі способів використання гаманців із мультипідписом може бути обов'язкова авторизація транзакції як вашим адвокатом, так і бенефіціарами. Цей додатковий рівень безпеки дозволяє скласти заповіт без особливих технічних проблем. Я вважаю, що такий підхід із використанням гаманця із кількома підписами – фантастична ідея, яку я вже реалізував.

Сервіси спадкового планування

Виявилося, що я був не першим, хто подумав про це. Існують спеціалізовані служби спадкового планування, які пропонують рішення для безпечного управління та передачі біткоїн-активів після того, як ви віддасте Богові душу. Ці сервіси можуть дуже допомогти, надаючи експертні рекомендації та знижуючи ризик втрати або неправильного поводження з біткоїнами для тих, хто не надто розуміється на блокчейн-технології. Хоча я розумію, в чому полягає цінність цих послуг, цей варіант не для мене.

Незалежно від того, який спосіб ви виберете для складання заповіту BTC, вашу останню волю та заповіт повинна супроводжуватися досьє з вичерпною документацією та чіткими інструкціями щодо всіх ваших побажань. Чим лаконічнішими будуть інструкції, тим менше буде можливості для тлумачення та суперечок з боку бенефіціарів.

Переваги використання Біткоїна для спадщини

Для мене все зводиться до того, щоб створити спадщину та зіграти роль у майбутньому Біткоїна, хай навіть із могили. Демократизація статків – це ідеальний спосіб допомогти просувати ідеї про кращий світ за допомогою технології блокчейн та BTC, і, включивши це до свого заповіту, я відчуваю, що це допомагає цій справі.

Я завжди прагну просувати фінансову інклюзивність і хотів би надати своїм спадкоємцям доступ до трансформаційного активу, який почав і продовжуватиме перетворювати світ на щось чудове. Така підтримка Біткоїна також узгоджується з моєю вірою у потенціал децентралізованих технологій для зміни майбутнього фінансів та суспільства загалом.

Вибравши Біткоїн для передачі спадщини, я сподіваюся як мінімум стимулювати розмови про цифрові активи, навчити своїх спадкоємців, надихнути їх досліджувати можливості, які надають нові технології, і дати їм змогу впевнено підійти до еволюційного фінансового ландшафту.

Це гостьовий пост Костянтина Рабіна, оглядача у галузі фінансів та технологій. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning стає сполучною ланкою, яка скріплює різні системи, побудовані на Біткоїні. Рой Шейнфельд 16 червня 2024
Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024