Якою була BTC Prague

Якою була BTC Prague

На конференції BTC Prague панувала техно-атмосфера, несподівано перетиналися шляхи зі старими знайомими, а виступ Біткоїн-гуру прикував загальну увагу.

Перше, що могли відчути відвідувачі при вході на першу конференцію BTC Prague, був сильний запах нової гуми, який наповнив більшу частину зони біля головної сцени. Другою особливістю було світло – точніше, його відсутність: масивні екрани були розташовані через рівні проміжки у темряві, і неонові вогні елегантно осяювали стелю.

Що, ймовірно, закарбувалося в пам'яті учасників, так це тьмяна фіолетова вуаль і ці зручні білі VIP-дивани, розташовані попереду (VIP-квитки мають свої переваги!). Великий логотип BTC і лампи, які повільно погойдувалися над учасниками панелі на головній сцені, створювали моторошне, дещо нудотне відчуття – ніби вся сцена повільно оберталася. В мене й так паморочилося в голові від подорожей, нескінченних розмов і недосипання, у чому я щиро покладаю вину на величезну кількість подій у бурливому нічному житті Праги.

Я витяг свій блокнот і написав: «Техно-рейви моїх підліткових років передають привіт».

Протягом перших кількох зібрань у головній залі було порожньо. Навіть моторошно. Де всі?

Звивисті стежки

Виставкова зала, здавалося, була місцем, де зібралася більшість крутих хлопців; інші, швидше за все, грілися на ранковому сонці вздовж річки у центрі Праги.

У виставковому залі, заповненому сотнями Біткоїн-компаній та тисячами учасників, виділявся дворівневий центральний стенд, зайнятий SatoshiLabs. Він символічно займав чотири кути простору, і кожна секція була присвячена чотирьом його бізнес-брендам, один з яких, Vexl Foundation, одноранговий біткоїн-застосунок без KYC, було запущено просто під час конференції. Навколо нього, по краях зали розміром із футбольне поле, розмістилися майнери, виробники апаратних гаманців, близько десятка різних продуктів резервного копіювання на сталі, книговидавці та безліч товарів та витратних матеріалів. Насправді стендів, захованих за чимось іншим, було так багато, що, обійшовши все, я знову знаходив нові компанії, яких раніше не помічав. Я живу Біткоїн-простором, і все ж я не знав половини цих компаній або їхніх продуктів: біткоїнери дійсно продуктивні, нові продукти та компанії з'являються як гриби після дощу.

Між іншим, офіційною мовою конференції була ламана англійська того комічного та віддалено-європейського зразка; це була приємна зміна після безперервного потоку американізму, який зазвичай домінує в Біткоїн-просторі та на Біткоїн-конференціях.

Що не відрізняло цей захід, то це те, що аудиторія в основному складалася з симпатичних чоловіків у розквіті сил. Деякі з них привели своїх дружин та дітей, що додало місцю дещо сімейної атмосфери. Приємно, що особиста відповідальність стосовно грошей також трансформується в особисту відповідальність щодо інших аспектів. В епоху Джордана Петерсона, Джо Рогана та Бена Шапіро не дивно, що ці настрої знаходять відгук у молодих чоловіків.

Десь між місцем проведення заходу та кінцевою зупинкою червоної гілки метро утворився перехід зі світу фіата у світ Біткоїна. Щодня, коли я їхав на конференцію, я бачив барвисті браслети, одяг з Біткоїн-тематикою та впевнених у собі екстравагантних людей у чудовій фізичній формі, що видавало їх як біткоїнерів. Прибувши на місце, я перемикнув свій Google Pay на додаток гаманця Lightning, оскільки всі приймали платежі Lightning. Іноді продавці ввічливо запитували, чи хочу я заплатити карткою, чи через Lightning, але здебільшого вони просто пред'являли мені рахунок. Обмін грошовою енергією може бути таким простим; ніколи ще різниця між світом Біткоїна та зовнішнім світом не була такою відчутною.

Бариста за величезним стендом El Salvador старанно варив найкращу каву на конференції, протягом усього дня, щодня – для будь-кого, у кого вистачило терпіння стояти поряд і спостерігати, як він ретельно її варить. Щоб купити каву в одному з фургонів з їжею на вулиці, вам довелося б простояти в черзі близько 20 хвилин. Але їжа була чудова, як і лавки та крісла-мішки для спілкування та насолоди празькою літньою спекою – поки вологість не змусила тисячі учасників пройти всередину, заповнивши весь простір наче на якомусь у фестивалі.

Серед безлічі запланованих та випадкових зустрічей, можна було спостерігати як люди робили селфі з кумирами, висловлювали подяку подкастеру чи автору за їхню цінну роботу, спілкувалися в реальному житті з персонами, які раніше були для них не чим іншим, як голосами, ніками чи фото профілю.

Посеред виставкової зали мене раптом ляснули по плечу. Я обернувся і побачив високого темноволосого чоловіка приблизно мого віку. Обличчя було знайомим – дуже знайомим – але з іншого часу та іншого місця. «Пам'ятаєш мене?» Мій мозок запрацював як ASIC, щоб знайти вирішення цієї криптографічної головоломки; за п'ятисекундний проміжок часу, необхідний для такої взаємодії, я не зміг цього зробити. Він нагадав мені, що ми разом вивчали економіку в університеті, і мені здавалося, що це було в іншому житті; ми були на тій самій програмі навчання за кордоном у тому самому місті, але не підтримували зв'язок. Він залишився там на кілька років після того, як ми закінчили університет, але тепер знову повернувся до своєї рідної Праги. Він сказав мені, що вважає гроші зіпсованими, а скажені ціни абсурдними. Він новачок у Біткоїні, який виграв квиток на конференцію на своєму першому Біткоїн-заході лише кілька місяців тому.

«Я стільки всього дізнаюся», – сказав він.

Два звивисті шляхи, об'єднані Біткоїном: кожен приходить сюди рано чи пізно, своїм шляхом, у потрібний час. Це прекрасно.

Виступ Біткоїн-гуру

Щоб заповнити величезну головну сцену, потрібно було б два виступи Майкла Сейлора. Сейлор, який близький до статусу рок-зірки у світі Біткоїна, виступив з неймовірною промовою на третій день, але зал також був заповнений під час його невимушеної бесіди з Еріком Вайсом напередодні. Переповнена зала, яка під час багатьох попередніх виступів здавалася дещо порожньою, тепер була настільки забита відвідувачами, що кондиціонери, які працювали на повну потужність, не встигали виконувати свою роботу. Коли його «Bitc-oing» луною рознеслося залом, промова Сейлора буквально захопила всіх присутніх.

Він зазначив, що Біткоїн – це добре з етичного погляду, це моральний імператив. Біткоїн і біткоїнери мають чудову ідеологію, за яку нам «не потрібно просити вибачення».

Прояв сили був темою основної лекції, присвяченої краху долара США проти твердих активів. Це не революційна ідея в цих колах, але Сейлор сформулював свій меседж таким чином: маючи готівку, ви знаходитеся «на неправильному боці економічної війни».

«У всьому світі вже давно вирує економічна війна, і вона триває прямо зараз. Ця війна ведеться за перерозподіл економічної енергії, і ми називаємо це багатством

«Жодна важка робота не допоможе в тому, що ви перебуваєте на неправильному боці цієї економічної війни».

Технологія на порядок важливіша за важку роботу; неважливо, як старанно ти копаєш або як добре володієш лопатою, коли з'являється людина з екскаватором. Сейлор додав, що державна політика на порядок важливіша за технології. На часовому проміжку у десять або сто років вигоди від технологій – які завжди конкурують із чимось новим, що робить їх застарілими – зникають, тонуть у нескінченній грошовій експансії, яка лежить в основі багатьох проблем суспільства.

Атмосфера в залі була такою ж динамічною, як під час концерту «Сатоші Рокамото» напередодні ввечері. Почало з'являтися неприємне усвідомлення: «Скоріше за все мої зусилля не такі важливі, як політика уряду». Я нічого не можу вдіяти зі згубними наслідками інфляції, що знецінює мої гроші та мій економічний внесок.

Висновок, цілком очевидний більшості учасників, полягає у тому, що вам необхідно вийти – як фізично, і фінансово. Ерік Дейл, норвезький інфлюенсер і ведучий подкасту «Біткоїн на сніданок», говорив про це у своїй вступній лекції напередодні: Тиждень конференції «можливо, був першим разом, коли ми побачили чисту імміграцію біткоїнерів до Європи», – сказав він. Зазвичай ми, європейці, просто беремо наше «до біса гроші» і виходимо з музею бюрократів, що розвалюється, і грандіозних публічних схем Понці.

Але, можливо, ми недооцінили Біткоїн-хаб, яким є Прага, де розташовані SatoshiLabs, Braiins та компанія, що стоїть за біткоїн-банкоматами. Мартін Кухарж, співзасновник конференції, не припиняв хвалити чеську Біткоїн-спільноту: «Я бачу BTC Prague як ще один чеський проєкт, що підтверджує важливість Чеської Республіки для Біткоїна», – наголосив він в інтерв'ю перед конференцією.

Щось справді назріває у Празі. Можливо, для Європи не все втрачено.

Це гостьовий пост Йоакима Бука, наукового співробітника Американського інституту економічних досліджень та учасника HumanProgress.org та Інституту Мізеса. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Нова пропозиція біткоїна вперше перевершить золото після халвінгу у 2024 році. Спенсер Ніколз 15 квітня 2024
Як догми вбивають клітини мозку Як догми вбивають клітини мозку Усі культури потребують певної всеосяжної віри, для підтримки їх як єдиної ідентичності. Але коли цієї віри дотримуються сліпо, це призводить до стагнації та незгод. Шинобі 14 квітня 2024
Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024