BTC Prague та цінність особистого спілкування

BTC Prague та цінність особистого спілкування

Захід BTC Prague продемонстрував важливість живого навчання Біткоїну, налагодження зв'язків та святкування.

Почнемо з відмови від відповідальності: я жодним чином не пов'язаний з організаторами BTC Prague, тому в цій статті я тільки поділяюся своїм особистим досвідом та думкою як відвідувач. І ще одна відмова від відповідальності: я не був на багатьох Біткоїн-конференціях, тому мої висновки та враження від BTC Prague можуть не здатися вам чимось неймовірним. Проте, я вважаю, що це була перша «велика» Біткоїн-конференція не тільки для мене, а й для багатьох людей із Центральної Європи, тому було б непогано підбити підсумки.

Конференція для всіх

Той факт, що найдешевший квиток на BTC Prague коштував лише 9 євро (близько 11 доларів) означає, що ця конференція була призначена буквально для всіх. Звичайно, були деякі обмеження, але маючи найдешевший квиток люди могли потрапити до виставкової зони, а також отримати доступ до двох сцен, що, безумовно, того варте. Мабуть, це було одне з найкращих рішень організаторів, оскільки вони зробили цю конференцію доступною для мас за межами Біткоїна.

Це приємне враження ще більше посилилося через те, що програма Czech Stage була повністю присвячена основам Біткоїна. Тут розповідали, що таке гроші, знайомили з Біткоїном, конфіденційністю та самостійним зберіганням, пояснювали відмінності між Біткоїном та Ethereum та ще багато іншого.

Протягом двох днів новачки в Біткоїні могли послухати одних із найкращих представників спільноти з Чеської Республіки та Словаччини та отримати знання, рівноцінні тим, що вони можуть отримати протягом сотень годин навчання. Я вважаю, що лайв-конференції та заходи з доступним входом є важливими, оскільки вони допомогають поширити Біткоїн серед широких мас.

Industry Day рулить!

У той час як основна конференція на Czech Stage та програма для Біткоїн-новачків проходили 9 та 10 червня, Industry Day, присвячений бізнесу, розпочався 8 червня, і я вважаю, що це був найкращий день для налагодження зв'язків та пошуку нових друзів.

По-перше, протягом цього дня доповіді та бесіди проходили «всього» на двох сценах (Czech Stage на той час не працювала), і офіційна програма була коротшою. Це дозволило людям провести більше часу та отримати натхнення у виставковій зоні, де можна було побачити десятки компаній та Біткоїн-організацій (понад 70 кіосків та стендів). У відвідувачів була можливість поспілкуватися з майнінговими підприємствами, провайдерами гаманців, книжковими Біткоїн-магазинами, освітніми організаціями та безліччю інших бізнесів, пов'язаних з Біткоїном.

Оскільки в Industry Day у виставковій зоні було не так багатолюдно, це надало відвідувачам чудову можливість предметно поспілкуватися з усіма ними. Провівши велику частину першого дня у виставковій зоні, я був справді здивований не лише відкритістю та приязністю всіх учасників, а і їхньою готовністю до дуже ґрунтовних та інформативних дискусій з усіма, хто був готовий слухати та ставити запитання.

Першокласна програма

На заході виступили Майкл Сейлор, Адам Бек, Ерік Вайс, Джакомо Зукко, Стефан Лівера, Марек «Слаш» Палатінус, Бен Перрін, Пітер МакКормак, Rockstar Dev та багато інших. На конференції BTC Prague зібралася неймовірна кількість Біткоїн-експертів, розробників, підприємців, впливових осіб та ділових людей, які прилетіли буквально з усього світу. Основні доповіді, дискусійні панелі та розмови були неймовірними.

На момент написання цієї статті на офіційному каналі YouTube було опубліковано записи лише двох виступів. Проте, обидва вони варті уваги. Під час виступів «Майбутнє Біткоїна» Сейлора та «Ordinals – це нісенітниця» Зукко головна зала була повністю заповнена, і люди уважно слухали цікаві освітні доповіді. Дуже рекомендую подивитися обидві з них.

Під час доповідей від спікерів також прозвучало кілька цікавих заяв, але докладний виклад їхньої суті, певно, зайняв би цілу статтю. Оголошення Vexl Foundation, AmityAge, Fedimint та Алекса Свєцкі заслуговують на особливу увагу.

Безліч захопливих супутніх заходів

Перед конференцією деякі з моїх Біткоїн-друзів зауважили, що найважливішими будуть виставкова зона та супутні заходи. Тепер я розумію, чому вони так сказали. Хоча в мене не було можливості особисто бути присутнім на всіх додаткових заходах, я чув лише найкращі відгуки та думки про них; наприклад, про «dev/hack/day», мітап Nostr та інші заходи.

Якщо учасники хотіли послухати дискусії та основні доповіді й таким чином не проводили багато часу у виставковій зоні, паралельні заходи були ідеальною можливістю для менш формального спілкування з людьми. За моїми спостереженнями, переважна більшість працівників конференц-залів та стендів виходили до людей навіть під час паралельних заходів, що давало учасникам можливість поговорити з ними більш невимушено. Часто ці розмови супроводжувалися пінтою відомого чеського пива в ресторані, де подають домашні страви місцевої кухні, що робило спілкування ще приємнішим.

Що можна було б удосконалити

Що ж, є не так багато того, що я б змінив або що, на мою думку, необхідно покращити, щоб зробити цю подію ще більш видовищною. На мою думку, одне незначне покращення посприяло б ще більшій задоволеності відвідувачів, але воно пов'язане не з програмою, речниками або стендами:

Йдеться про фургончики з їжею, ситуацію з якими можна було б покращити на наступній події. Іноді через дуже довгі черги люди чекали свою їжу набагато довше, ніж потрібно, що коштувало їм дорогоцінного часу в такому щільному розкладі конференцій.

Крім того, платежі Lightning Network були доступні у всіх зонах фуд-корту, за винятком місць загального користування в холі, де платежі Lightning було просто неможливо прийняти, і у пересувних закусочних часто виникали проблеми з цим варіантом оплати.

Я сам був свідком проблем із використанням Lightning для оплати їжі чи напоїв. Чи було це пов'язано з поганим інтернет-підключенням, проблемами з роботою пристроїв у точках продажу чи мобільних гаманців, чи просто похмурим поглядом продавця їжі, який явно втомився від «біткоїн-фриків», які розплачуються за допомогою інтернет-грошей, – весь процес оплати за допомогою Lightning можна було б покращити.

Очевидно, в цьому немає нічого страшного, і навряд чи можна уявити конференцію такого масштабу без недоліків. Слід зазначити, що Lightning-платежі були доступні, але продавцям та покупцям потрібно було виявити трохи терпіння.

Загалом це не мало вирішального значення для загального враження від конференції, але якщо організатори будуть зацікавлені у покращеннях наступного року, я б, мабуть, почав із цього.

Чи плануєте ви відвідати BTC Prague 2024?

І говорячи про наступний рік: організатори офіційно оголосили, що друга конференція BTC Prague пройде, що не дивно, у Празі з 13 по 15 червня 2024 року. Якщо рівень конференції наступного року буде приблизно таким, як цього року, це буде щось!

Це гостьовий пост Марека Федера, головного редактора Investro та Біткоїн-журналіста, який нещодавно відвідав захід BTC Prague. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно пояснити, що таке Біткоїн Як правильно пояснити, що таке Біткоїн Пояснити Біткоїн так, щоб це було дійсно зрозуміло вашому співрозмовнику, завдання не з простих і, зрештою, це не найпродуктивніший спосіб залучити нових користувачів. Іван Македонскі 09 червня 2024
П'ята епоха Біткоїна: прогнози П'ята епоха Біткоїна: прогнози Прогнози переломних моментів П'ятої епохи Біткоїна. Джо Роджерс 09 червня 2024
Чому Джо Байден ненавидить Біткоїн Чому Джо Байден ненавидить Біткоїн Президент Джо Байден не зробив нічого для підтримки Біткоїн-індустрії перед виборами 2024 року. Нік Хоффман 08 червня 2024