Медіапсихологія та емоційні гірки в Біткоїн-Твіттері

Медіапсихологія та емоційні гірки в Біткоїн-Твіттері

Біткоїн-Твіттер рясніє текстами та мемами, що апелюють до страху, жадібності та інших емоцій. Краща обізнаність допоможе вам зорієнтуватися.

Друг познайомив мене з основами Біткоїна кілька років тому. Я не повірив своїм очам, коли після нашої розмови поглянув на зростання цін за останні кілька років, і я замислився: чи буде ця альтернативна валюта продовжувати зростати в ціні, чи це велика фінансова піраміда, яка скоро впаде?

Я почав читати інформацію на цю тему і швидко зрозумів, що інфлюенсери в Твіттері часто грають з емоціями своєї аудиторії – страх і жадібність є найпоширенішими з них. У деякі перебільшені публікації важко повірити, проте вони привернули мою увагу.

Для мене є очевидним, що соціальні мережі впливають на дії користувачів щодо Біткоїна. У процесі навчання я дізнався про багато теорій і моделей психології ЗМІ, які застосовні до біткоїн-ринку і які можуть допомогти іншим зробити те саме.

Концепції медіапсихології та Біткоїн-Твіттер

Теорія використання та задоволення передбачає, що одержувачі вибирають засіб медіа, який може якнайкраще задовольнити їхні потреби. Залежно від засобу людина шукає інформацію, розвагу, особисту ідентичність (зміцнення власних цінностей) чи інтеграцію та соціальну взаємодію (обмін між однодумцями). У моєму випадку актуальні одразу всі чотири мотиви.

Концепція залученості передбачає, що реципієнт може бути під впливом змісту статті навіть через кілька днів після її прочитання, якщо події або подані погляди впливають на нього безпосередньо. Проте це означає, що його ставлення змінилося назавжди. Чим більше людина заглиблена в тему, тим менше на неї можуть вплинути інші думки. Взаємозв'язок між емоціями жадібності й страху та напругою, яка виникає в результаті, зменшується з часом і з досвідом.

У моєму оточенні всі без винятку підтвердили це явище. Наприклад, після першої покупки біткоїнів вами легко маніпулювати. Згодом, ваші переконання зміцнюються. Ви все легше переживаєте цінові викривлення та бачите стимул купувати сатоші за нижчою ціною.

Пам'ятаючи про те, чому ви знаходитесь в Біткоїн-Твіттері і як тутешній контент впливає на вас, ви зможете краще орієнтуватися в ньому.

Як сприймати інформацію в Біткоїн-Твіттері

Величезний приріст цін, на мій погляд, є найсильнішим аргументом, який приваблює роздрібних інвесторів на біткоїн-ринку. Найпоширеніший тип повідомлень, які я бачу в Біткоїн-Твіттері, – це позитивні прогнози ціни. Вони сприяють клікбейту, потенційно можуть викликати страх упустити вигоду (FOMO) і спонукати приватних інвесторів робити необдумані покупки.

Те, як людина реагує на інформацію з позитивною конотацією або на інформацію з негативною конотацією у фазі сильного падіння цін, і чи буде результатом цього дія з її боку, зрештою залежить від її мотиву та емоцій, а також від поведінки інфлюенсерів. Однак, через притаманну людині рису керуватися емоціями нові інвестори можуть заплатити найвищі ціни в кінці підйому та продавати ці позиції зі збитком, коли ціни коригуються через побоювання повного краху. Ось чому будь-хто, хто входить у Біткоїн-індустрію, повинен пам'ятати про психологічні чинники.

Я маю одну пораду – не падати духом. Коли чиїсь інвестиції йдуть у мінус, їхній настрій зазвичай погіршується. Але втрати й прибутки не матеріалізуються, якщо ви не переводите гроші в готівку. Однак приблизно чотири з п'яти осіб не дотримуються цього принципу. Ось де ви повинні виявити стійкість. Існує вікова мудрість, яку слід знати кожному приватному інвестору: ніколи не можна вловити дві речі: мінімум і максимум. Як свідчать історичні дані, найкраще «просто нічого не робити» на ринку, що росте у середньостроковій та довгостроковій перспективі.

Ще одним цінним уроком для мене стало усвідомлення того, що в сьогоднішньому глобальному світі стає все важче відокремити клікбейтерів та шахраїв від цінного контенту та сильних спільнот. Це означає, що той, хто хоче дізнатися про Біткоїн через Twitter, повинен спочатку «відділити сміття» від якісних ресурсів. Інвестиції ніколи не повинні ґрунтуватися лише на думці однієї людини чи одному джерелі.

Маніпуляції за допомогою ЗМІ

Маніпулювання через ЗМІ не є новим явищем, і історія показує, що його навряд чи можна позбутися за допомогою регулювання.

Але соціальні мережі прискорюють поширення думок та розширюють сфери впливу, що загострює проблему. Моя мета – мотивувати критичну взаємодію зі ЗМІ, попри те, що у глобальному масштабі це важке завдання. Зрештою, здатність критично аналізувати ЗМІ та власні емоційні реакції є корисною у всіх сферах життя.

Це гостьовий пост Тьєррі Берже, випускника Університету прикладних наук у галузі ділового адміністрування в Цюриху, заснований на його дисертації «Біткоїн: як соціальні мережі впливають на дії приватних інвесторів». Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Еволюція біткоїн-гаманців: від перших днів до сучасних рішень Еволюція біткоїн-гаманців: від перших днів до сучасних рішень Короткий огляд того, як розвивалися біткоїн-гаманці. Ітан Рід 24 вересня 2023
Економічна реальність масштабування Економічна реальність масштабування Масштабувати Біткоїн не так просто, як змахнути чарівною паличкою – існують неминучі економічні реалії, з якими потрібно рахуватися, щоб досягти успіху. Майкл Матулеф 24 вересня 2023
Джентрифікація та Біткоїн: економічні паралелі з нерухомістю Джентрифікація та Біткоїн: економічні паралелі з нерухомістю Простір у блоці – це товар, який має високий попит на ринку, та безліч спільних рис із процесом джентрифікації на ринку нерухомості. Альберто Мера 23 вересня 2023