Чому бумери не довіряють Біткоїну

Чому бумери не довіряють Біткоїну

Як часто буває з кожним попереднім поколінням, бебі-бумери скептично ставляться до інновацій, які викликають інтерес у молоді. Але вони не повинні відмовлятися від Біткоїна.

Довіра – кумедна річ. Цілком можливо, що завдання молодого покоління полягає в тому, щоб нагадувати нам, літнім людям, про те, що наш час минув, коли йдеться про наші цінності, наші норми, наші поради тощо. Ця напруга між поколіннями особливо відчутна на прикладі музичного ландшафту.

Та сама пісня

У кожному поколінні нові музичні форми критикувалися старшими колегами та розцінювалися як погана музика чи зовсім не музика. Наприкінці 1950-х Волтер Кронкайт назвав джаз «музичним шумом», що, ясна річ, звучало не як похвала. Рокабілі 1950-х, безперечно, багато хто недолюблював у традиційній кантрі-спільноті. Summer Of Love було негативно сприйняте багатьма людьми старшого покоління, які віддавали перевагу джазу та бібопу. Люди з покоління хіпі дивилися на панк-рокерів порожніми поглядами з цілковитою зневагою, а реп і досі залишається об'єктом насмішок у всьому світі. Суть зрозуміла: традиція ненавидить інновації, головним чином тому, що традиція не розуміє інновацій та відчуває загрозу з боку цієї нової ітерації. Але істина проста – це все музика.

Тут все стає трохи складнішим.

Одна річ не розуміти, не любити, навіть особисто не сприймати щось нове. Зовсім інша справа дискредитувати нове, активно боротися з новим, намагатися його знищити. І в рамках цієї спроби зруйнувати та поховати нову форму вираження ті, хто прагне вбити нове, у своєму досить сумному розпачі створюють хибні наративи та історії, щоб раціоналізувати свою відданість традиційності. На жаль, ці наративи можуть стати настільки потужними, що призводять до розвитку інститутів та рухів, повністю керованих брехнею, очолюваних корисливими та владолюбними фанатиками, озброєними всією культурною зброєю, яку традиція має у своєму розпорядженні; безсоромні й безсовісні, ці сили часто йдуть на крайні заходи, щоб знищити те, що вони через своє егоїстичне невігластво вважають злом.

Як би я не сподівався, що десь у далекому майбутньому такі руйнівні та відновлювальні сили можуть бути дискредитовані механізмами встановлення істини, на кшталт протоколу Біткоїна, я не маю великих надій. Але в цей час сила верифікації – те, що робить Біткоїн таким революційним – може бути використана Біткоїн-спільнотою як спосіб подолання розриву між поколіннями та дати відсіч наративам, яких бебі-бумери та інші дотримуються у своєму неприйнятті Біткоїна, та направити криву прийняття протоколу вперед.

Як я презентую Біткоїн приятелям-бумерам

У мого покоління (мені лише 61 рік) є багато сумнівів щодо Біткоїна. Деякі з цих побоювань обґрунтовані (літні люди ненавидять непостійність), тоді як інші ґрунтуються на хибних наративах і забобонах. І, як і у випадку з музичними прикладами вище, з багатьма з цих неправдивих наративів неймовірно важко боротися; бо в цих неприйняттях чогось нового приховано відчайдушне чіпляння за щось зрозуміле, що дає силу, що об'єднує в самоправедній огиді та егоцентричній обороні.

Оскільки я бумер, я виглядаю трохи переконливішим в очах своїх однолітків. Я не мілленіал з AirPods, килимком для йоги, повністю поглинений собою та одержимий особистим розвитком, що зовсім незрозуміле для мого покоління. Але навіть така наближеність не дуже допомагає мені коли мова заходить про Біткоїн. Я відразу ж натрапляю на категоричне неприйняття через такі причини, як ототожнення з негативним впливом на стан навколишнього середовища, асоціації з даркнет-валютою, гемблінгом у казино, який збагачує тіктокерів і т.д.

Моя стратегія протидії цим аргументам походить від музики:

«Послухайте, – кажу я, – можливо, ви маєте рацію. Біткоїн може бути енерговитратним і не приносити користі для навколишнього середовища. Біткоїн може використовуватися шахраями для схем власного збагачення. Біткоїн може бути однією з валют покоління соціальних мереж, яке ви так зневажаєте. Все це може бути правдою. Але ось що я хотів би сказати: по-перше, ви керуєтеся аргументами, які ви чули, але не досліджували самі; по-друге, ви базуєте свою ненависть і неприйняття Біткоїна не на перевагах Біткоїна, а на тому, як він проявляється (так само як наші батьки не розуміли нашу музику, довге волосся та сині джинсові куртки); і по-третє, ви відкидаєте Біткоїн, тому що не розумієте його – і це стандартна реакція старшого покоління на речі, які вони не розуміють».

І тоді я кажу наступне:

«Є одна річ у Біткоїні, яка відрізняє його від решти, і це можливість перевірки. Ігноруйте решту речей хоча б на секунду, якщо можете. Я повністю готовий прийняти той факт, що після того, як ви проведете власне дослідження і кинете виклик своїм власним упередженням щодо цих неприємних міленіалів, ви все одно не сприймете Біткоїн. Але ось у чому полягає революційність Біткоїна: на відміну від будь-якої іншої людської взаємодії у світі, Біткоїн не вимагає від нас сліпої довіри. Ніхто не володіє ним і не контролює його, тому не потрібно довіряти словам та справам банкірів, чиновників, шахраїв чи когось ще; ніхто не може зламати його (дізнайтеся самі чому), так що, навіть беручи до уваги його волатильність як інвестиції, це найбезпечніша мережа всіх часів; і ніхто не може знищити його, тому що це програмне забезпечення, яке працює на мільйонах комп'ютерів, кожен із яких перевіряє кожну транзакцію».

А потім:

«Послухайте, я не кажу, що ви повинні інвестувати в біткоїн. Зрозуміло, що у світі, повному жадібних людей і брехунів, біткоїн може використовуватися в їхніх корисливих цілях, як і долари, золото, нерухомість або щось інше. І, правду кажучи, міленіали теж часом викликають у мене подив. Але знаєте що, це безглузді упередження мого покоління. Точно так, як мої батьки несхвально хитали головами через Grateful Deadness і мій улюблений панк-рок, я хитаю головою у бік міленіалів. Але ця жорсткість та дурість не повинні впливати на мої погляди на інноваційну грошову технологію та протокол. Якщо це так, то я винний у тому самому, в чому ми звинувачували наших батьків 40 років тому. Я не хочу бути частиною ще одного антиінтелектуального покоління, яке відкидає речі, яких воно не розуміє, або яке сліпо вірить у помилкові наративи, бо їх найпростіше прийняти».

І потім на завершення:

«Все, про що я прошу, це щоб ви уявили, як може виглядати світ, у якому можлива самостійна перевірка істини, а не довіра чиїмось словам. Наприклад, біткоїн та мережа Біткоїна могли б повністю покінчити з «вкраденими» виборами, тому що в цій галузі існує можливість перевіряти та підтверджувати кожну транзакцію (кожен голос). Крім того, завдяки мережі та протоколу Біткоїна ви можете забути про крадіжку особистих даних та шахрайство з кредитними картками, а також подвійною оплатою за речі, які ви не купували; кожна транзакція перевіряється в повністю захищеній мережі десятками тисяч комп'ютерів, на яких встановлено незламне програмне забезпечення. Є так багато прикладів того, як перевірка може зробити наш світ набагато кращим, тому що, коли ми можемо щось перевірити, ми зрештою довіряємо всьому процесу. Так що все, про що я прошу, це провести невелике дослідження з цього приводу, перш ніж ви відкинете Біткоїн; цілком можливо, що в міру того, як ви дізнаватиметесь більше, ваше сприйняття зміниться».

Ми живемо у світі, в якому довіра є конструктом, що постійно зменшується. У міру того, як довіра продовжує руйнуватися, ми, як біологічний вид, стикаємося із дедалі більшими проблемами та стражданнями. Я розумію, чому моє покоління не довіряє Біткоїну. Але я також розумію, що наша недовіра викликана хибними наративами, дрібними забобонами та наполегливою прихильністю до речей, які ми розуміємо і знаємо. Особливість Біткоїна, яка робить його таким інноваційним і таким елегантним, полягає в тому, що його протокол відкидає всю брехню. Я вважаю, що це найпотужніша риса Біткоїна, і я вважаю, що це шлях до того, щоб залучити все більше людей.

Практично всі на планеті, у тому числі бумери, стурбовані тим, у якому напрямі ми рухаємося як біологічний вид. І в основі цього страху лежить той факт, що ми більше нічому не можемо вірити. Біткоїн змінює це завдяки своєму непорушному механізму перевірки. Все починається із грошей, майна, активів. Хтозна, як далеко це може зайти.

Це гостьовий пост Дена Вайнтрауба, автора та шкільного вчителя, який уперше зацікавився Біткоїном, викладаючи економіку. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно пояснити, що таке Біткоїн Як правильно пояснити, що таке Біткоїн Пояснити Біткоїн так, щоб це було дійсно зрозуміло вашому співрозмовнику, завдання не з простих і, зрештою, це не найпродуктивніший спосіб залучити нових користувачів. Іван Македонскі 09 червня 2024
П'ята епоха Біткоїна: прогнози П'ята епоха Біткоїна: прогнози Прогнози переломних моментів П'ятої епохи Біткоїна. Джо Роджерс 09 червня 2024
Чому Джо Байден ненавидить Біткоїн Чому Джо Байден ненавидить Біткоїн Президент Джо Байден не зробив нічого для підтримки Біткоїн-індустрії перед виборами 2024 року. Нік Хоффман 08 червня 2024