Як я пропустила ранні дні Біткоїна

Як я пропустила ранні дні Біткоїна

«У той час здавалося, що для того аби купити біткоїн, потрібно знати правильних людей».

Днями я копалася в шафі й знайшла пару старих FitFlops. Хтось пам'ятає що це? Фіт-флопи коштували приблизно 100 доларів і мали привести ваші ноги у форму, варто було просто надіти їх на прогулянку. Побачивши їх, я згадала час, який провела, мандруючи Азією приблизно з 2008 року.

У ті роки та на початку 2010-х я займалася управлінням компанії, яка базувалася в Гонконгу, і супроводжувала свого тодішнього хлопця/нареченого в Азії. Він працював над різними фінансовими проєктами з урядами в регіоні, здобувши ступінь MBA, два ступені магістра та фінансовий досвід, тоді як я цілими днями та ночами займалася корпоративними питаннями та поповнювала свій інвестиційний портфель. У ті дні це означало інвестування у різноманітні акції, деякі азійські фонди венчурного капіталу та випадкові можливості початкового фінансування.

Крім того, я підробляла моделлю для реклами та заробляла на цьому свої «дрібні» гроші. Навіщо мені були потрібні «дрібні» гроші? Я хотіла інвестувати в біткоїн.

Мої перші кроки

У 2010 році, через рік після того, як було видобуто генезис-блок Біткоїна, я натрапила на кілька статей про цю чудо-валюту. Я була заінтригована та зацікавлена в інвестуванні. Я намагалася знайти достатньо інформації та розібратися в аргументах за і проти. Аргументи проти були дуже вагомими. Здавалося простіше просто забути про це та піти випити чашку кави.

Як інвестувати в біткоїн? Як розібратися в усіх технічних аспектах? Мені здавалося, для цього потрібно було мати ступінь у галузі програмування. На додаток, у мене були побоювання, що якщо я таки розберуся, де його купити і як його зберігати, чи не потрапить якийсь вірус на мій комп'ютер та чи не переслідуватиме мене хтось з даркнету? Чи не стану я жертвою шахрайства або злому, про які я читала?

Однак сумно усвідомлювати, що навіть через 14 років після генезис-блоку деякі з цих перешкод залишаються актуальними для багатьох людей, стаючи на заваді ширшому поширенню Біткоїна.

Питання «експерту»

Як я згадувала раніше, мій тодішній бойфренд/наречений був чимось на кшталт фінансового експерта. Мається на увазі, що він консультував уряди з питань їхніх фінансів та економічного розвитку. З підліткового віку він інвестував у фондові ринки. То чому було б не попросити його про допомогу та почути його думки з цього приводу?

Я поставила свої запитання в один із вихідних днів, перебуваючи у Сінгапурі. Я добре пам'ятаю той день. Я згадала про Біткоїн і свій намір купити його на 100 доларів і продати після того, як він виросте до 1000 доларів. Я подумала, що втратити невелику суму нормально – навіть якщо я втрачу все, я переживу цю втрату… можливо, проведу кілька годин у психотерапевта.

Але ось що я почула у відповідь:

Що? Біткоїн? Ним користуються лише шахраї та повії».

Так, я не спитала, звідки він це знає, і розмова продовжилася. Я пов'язала його різкий коментар з тим фактом, що він щойно випив подвійну порцію капучино з однією порцією горіхового сиропу і був надмірно збуджений через кофеїн та цукор.

Я відповіла, що вивчила це питання та зрозуміла, що це токен для ігрової індустрії, яка швидко розвивається. Він може збільшитись у ціні, додала я. Можливо, колись він досягне 10 доларів! Потім я також нагадала йому про його обіцянку купити мені подарунок – ті мегапопулярні FitFlops – коли ми наступного разу будемо у Сінгапурі. Я сказала, що замість цього чарівного взуття, я куплю на ці гроші біткоїни. Я могла б купити біткоїн за свої гроші, але я хотіла зробити це після взаємної згоди. І я не була експертом з фінансів, тому вирішила, що все ж таки краще звернутися за порадою до хлопця. Обговорення продовжилося, і я, нарешті, переконала його дослідити Біткоїн далі разом зі мною.

Хлопець/експерт/інвестор у паніці

Протягом наступних кількох днів ми обидва намагалися знайти більше інформації про Біткоїн та можливості для старту. Я знайшла одну маленьку і, здавалося, закриту Біткоїн-групу в Сінгапурі. На той час здавалося, що для того, щоб купити біткоїн, потрібно знати потрібних людей.

Я подумала, що оскільки ця група знаходилася в Сінгапурі, країні з жорстким поліційним та регламентованим режимом, я не стану жертвою численних шахрайських оборудок і зламів з метою вкрасти монети після покупки.

Я шукала способи зв'язатися з групою, і навіть якби я це зробила, як я могла бути впевнена в їхній чесності? З усім тим, я була готова ризикнути, тому що вклала лише близько 100 доларів, свої гроші на FitFlop. У мого хлопця/нареченого/експерта була інша думка. Він був старомодним, консервативним інвестором. Він був тим, хто дотримувався підходу Уоррена Баффета. Пам'ятайте, Уоррен Баффет лише недавно інвестував у технологічні акції. Можливість втратити 100 доларів викликала в нього паніку, попри те, що потенційно ця сума могла перетворитися на 1000 доларів!

Взуття замість біткоїна

Після того, як я переконала свого протеже/бойфренда нарешті розглянути Біткоїн, я спробувала зв'язатися з тією невловною Біткоїн-групою. Ні відповідей електронною поштою, ні номерів телефонів, ні адрес для візиту. Здавалося, що єдиним результатом моєї сінгапурської пригоди з Біткоїном буде придбання пари FitFlops. Моя роз'яснювальна робота та дослідження тривали протягом наступних кількох днів, але безрезультатно. Мені здавалося, що Біткоїн і можливість отримання великих доходів доступні для кількох обраних технарів або традиційних багатих інсайдерів. Я поїхала з Сінгапуру взута в те, що мало бути моїм біткоїном.

Мій перший біткоїн та мої останні фіт-флопи

Минули роки. Я намагалася час від часу відстежувати статті та інші новини про Біткоїн. Навіть коли я дізналася більше про те, як купувати та зберігати його, я була зайнята роботою і подорожами та виявила, що не можу знайти надійні Біткоїн-джерела для інвестування в Азії. Цей регіон був не найкращим місцем для проведення подібних досліджень. Навіть після заснування деяких криптобірж вони не обслуговували клієнтів поза США.

Початок мого шляху до Біткоїна довелося відкласти приблизно до 2019 року. Хоча я пропустила перші дні Біткоїна, принаймні я можу втішитися тим, що мої ноги відчували себе комфортно протягом десятиліття.

Нарешті, ви можете спитати, що трапилося з моїм тодішнім хлопцем/нареченим? Ну, це тема для іншої статті…

Це гостьовий пост Enza Coin, інвесторки та творця Біткоїн-контенту. Висловлені погляди є її власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024
Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн як система за своєю суттю захищений і побудований на концепції ентропії, що збільшує випадковість. Це те, що насправді пов'язує Біткоїн та фізичні закони природи. Сідні Брайт 13 квітня 2024
На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей Поточний стан проєктів цифрових валют центральних банків, резюмований Ефрат Фенігсон, незалежною журналісткою та ведучою подкасту You're The Voice. Ефрат Фенігсон 07 квітня 2024