Біткоїн на шляху до того, щоб стати грошима майбутнього

Біткоїн на шляху до того, щоб стати грошима майбутнього

Прогрес у впровадженні свідчить про те, що Біткоїн може стати нашими грошима майбутнього.

Фінансова індустрія загалом постійно зміщується у бік цифрового простору: минулого року світовий ринок цифрових платежів приніс майже 100 мільярдів доларів доходу, і прогнозується, що до 2030 року він досягне 303 мільярдів доларів. Рівень популярності цифрових платежів серед звичайних користувачів також зростає – опитування McKinsey у 2022 році показало, що майже 90% жителів США використовують ту чи іншу форму цифрових платежів.

І Біткоїн-ринок, зокрема, привертає дедалі більше уваги, оскільки нещодавня банківська криза в США та негативні перспективи світової економіки сприяють залученню більшої кількості людей та компаній у цей сектор. Біткоїн розглядається багатьма як надійний засіб заощадження, незалежний від урядів та банків, який надає привабливу альтернативу традиційним фінансовим вкладенням.

Але чи зможе він замінити фіатні валюти та стати грошима майбутнього?

Ставлення до Біткоїна: прогрес на сьогодні

Десять років тому BTC був цікавий лише невеликій нішевій спільноті. Зараз, за оцінками, після зростання кількості власників цифрових активів на 39% у 2022 році криптовалютою володіють 425 мільйонів людей у світі.

До останніх кількох років для багатьох було нормою висміювати Біткоїн і називати його шахрайством. Але після 2020 року ставлення до BTC різко змінилося від сприйняття його як спекулятивних інвестицій на визнання його законним засобом заощадження та обміну.

Основною причиною цього зрушення є дедалі активніше інституційне впровадження Біткоїна. З 2020 року інституційні інвестори масово вийшли на ринок, сприяючи бичачому тренду і накопичивши понад 7,8% від загального обсягу пропозиції BTC станом на травень 2023 року. Отже, біткоїн став законним класом активів, до якого все більше людей ставляться серйозніше.

Щобільше, згідно з опитуванням Deloitte 2022 року, 75% опитаних ритейлерів планують приймати платежі у криптовалюті протягом наступних двох років.

Крім того, біткоїн став законним платіжним засобом у багатьох юрисдикціях, у тому числі Сальвадор.

Стійкий майнінг біткоїнів змінює наратив

Оскільки операції з майнінгу біткоїнів потребують значних обчислювальних потужностей, їх часто пов'язують з високим споживанням енергії. І оцінки, які свідчать про те, що ці операції споживають достатні об'єми енергії, щоб задовольнити річні потреби в електроенергії цілих країн, призвели до того, що Біткоїн останніми роками зіткнувся з різкою критикою. Це є серйозною перешкодою для масового впровадження.

З усім тим, енергоспоживання Біткоїна насправді може принести значні переваги, стабілізуючи електричні мережі та знижуючи вартість електроенергії для споживачів шляхом балансування попиту та пропозиції.

Щомісячне та річне споживання електроенергії розподіляється нерівномірно протягом дня. Пік попиту частіше припадає на ранкові та вечірні години, а вночі та у вихідні дні він значно знижується. У багатьох місцях майнінг біткоїнів може споживати лише запасну електроенергію, яка не використовується місцевими жителями, що дозволяє електростанціям працювати на повну потужність. Тим часом звичайні споживачі уникають великих витрат, пов'язаних з виробництвом цієї «зайвої» електроенергії.

На додаток, жорстка конкуренція між валідаторами та дефляційна природа Біткоїна спонукають майнерів знаходити більш ефективні та стійкі способи майнінгу. Оскільки процес майнінгу стає все більш конкурентним, майнери, ймовірно, продовжать інвестувати в більш досконале обладнання та програмне забезпечення, щоб збільшити свої шанси на успішний видобуток нових Біткоїн-блоків. Крім того, можливі також подальші кроки щодо використання відновлюваних джерел енергії, таких як енергія вітру та сонця, що ще більше знизить вплив майнінгу на навколишнє середовище.

В результаті слід очікувати, що громадське сприйняття майнінгу стане позитивнішим у найближчі п'ять років, а майнінг як бізнес стане стійкішим.

Наслідуючи приклад Сальвадора

Останніми роками спостерігається висхідна тенденція щодо прийняття біткоїнів як законного способу оплати. Декілька країн легалізували використання BTC для різних цілей, таких як купівля товарів та послуг або сплата податків.

У вересні 2021 року Сальвадор приєднався до цієї тенденції, ставши першою країною, яка зробила біткоїн законним платіжним засобом. Попри дещо проблемний початок, національний експеримент приніс багато позитивних результатів, особливо якщо зважити на зростання ВВП Сальвадора більш ніж на 10% у 2021 році та збільшення туризму на 30% з моменту прийняття BTC.

Я думаю, що більше країн наслідуватимуть приклад Сальвадора, щоб знайти альтернативне рішення для захисту своєї економіки від поточної економічної невизначеності. Наприклад, аналогічні плани зробити BTC законним платіжним засобом виникли у Мексиці, Аризоні та Швейцарії. Також планується, що законодавство Ліхтенштейна, яке зараз розробляється, дозволить оплачувати державні послуги в біткоїнах.

Однак, хоча легалізація біткоїнів як способу оплати має багато переваг, незалежні криптовалюти завжди розглядалися як загроза для фіата. Поширення криптовалют у всьому світі, безумовно, є причиною того, що багато урядів прагнуть розробити власні цифрові валюти центральних банків (CBDC). По суті, це національні валюти з державним контролем за їхнім випуском та платіжними мережами.

Можливо, у CBDC більше шансів набути широкого поширення, ніж у Біткоїна в найближчі роки. Це пов'язано з їхнім потенціалом інтеграції з наявними фінансовими системами та нормативно-правовою базою, а також підтримкою центральних банків по всьому світу. Однак і Біткоїн, і CBDC все ще знаходяться на ранніх стадіях розробки, і їхнє впровадження залежатиме від багатьох факторів.

Біткоїн – валюта майбутнього?

Завдяки змінам у ставленні користувачів та бізнесу, зростанню використання як засобу заощадження та засобу обміну, а також позитивним змінам в індустрії майнінгу та серед національних урядів, Біткоїн поступово наближається до масового впровадження.

Оскільки з'являється усе більше варіантів використання Біткоїна, я вірю, що все більше людей та організацій усвідомлять його потенціал як інструменту довгострокових інвестицій.

Це гостьовий пост Дідара Бекбауова, засновника та генерального директора Xive, компанії, яка займається груповим майнінгом біткоїнів. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

MICA та майбутнє регулювання біткоїна в Україні MICA та майбутнє регулювання біткоїна в Україні Розроблення та введення в дію фреймворку MiCA відкриває нову сторінку в історії регулювання біткоїна та криптовалют, що значно вплине на їх легальне становище по всьому світу, не обмежуючись виключно країнами Європейської економічної зони. Нові правила принесуть значні зміни, створивши регульований простір, де інтереси споживачів та бізнесу у сфері криптоактивів будуть знаходитися в балансі. Ганна Воєводіна 22 квітня 2024
Як Біткоїн може вплинути на фінансову інклюзивність серед меншин Як Біткоїн може вплинути на фінансову інклюзивність серед меншин Біткоїн був створений для надання людям доступу до фінансових послуг, а не просто для збагачення ранніх користувачів. Кіара Тейлор 21 квітня 2024
Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму Яким чином Біткоїн та Ethereum можуть доповнювати один одного в довгостроковій перспективі, а не існувати як конкуренти? Ів Ла Роуз 21 квітня 2024