Три причини відновлення біткоїна у 2023 році

Три причини відновлення біткоїна у 2023 році

Після того, як у 2022 році скептики залишили всі надії на Біткоїн, у 2023 році він тріумфально повернувся. Ось чому так сталося.

Після складного 2022 року скептики Біткоїна тріумфували («ми ж вам казали») і стверджували, що Біткоїну кінець. Але, на їхній превеликий жаль, біткоїн увійшов у 2023 рік, поклавши край цьому передчасному тріумфуванню і частково оговтавшись від своїх втрат у 2022 році з величезним приростом більш ніж на 60% з початку року на момент написання цієї статті.

Ось три причини відновлення Біткоїна у 2023 році:

Причина перша: криза в банківському секторі та своєчасне нагадування про цінність Біткоїна

У березні 2023 року хаос у банківському секторі після краху Silicon Valley Bank приніс ринку проблеми, яких він не мав з часів Великої рецесії. Це була не якась компанія-одноденка; у той час Silicon Valley Bank (SVB) був шістнадцятим за величиною банком у Сполучених Штатах та банком, який обслуговував багатьох венчурних капіталістів та стартапи.

Цей резонансний крах і відсутність належного управління ризиками у SVB змусили багатьох людей задуматися про те, чи у безпеці їхні гроші. Зрештою, втрутилася Федеральна резервна система, щоб врятувати вкладників банку, але ця подія все ж таки поставила під сумнів надійність банківської системи.

Хоча не всі поспішають виводити свої гроші з банків, принаймні набагато більше людей тепер усвідомлюють ризики єдиної точки відмови, а також важливість диверсифікації своїх активів, розділяючи їх між кількома банками або вперше використовуючи альтернативи, такі як біткоїн.

Привабливість повністю децентралізованого активу, такого як біткоїн, полягає в тому, що тут немає генерального директора або управлінської команди, які можуть поставити під загрозу платоспроможність мережі Біткоїна, прийнявши неправильне рішення. Біткоїн-користувачам не потрібно довіряти компанії або керівництву; натомість вони можуть перевірити відкритий вихідний код, який керує мережею Біткоїна. Будь-хто може переглядати будь-яку транзакцію, коли-небудь зроблену в блокчейні Біткоїна, що забезпечує безпрецедентну прозорість мережі.

Ціна на біткоїн різко зросла у березні після кризи, а наприкінці квітня нові проблеми First Republic Bank, який повідомив про втрату понад 70 мільярдів доларів депозитів у попередньому кварталі, знову дали поштовх ціні на біткоїн. Це свідчить про те, що інвестори та вкладники розглядають його як тиху гавань під час поточної невизначеності.

Причина друга: дедоларизація у глобальному масштабі

На додачу до конкретних проблем, які проявилися у зв'язку з банківською кризою, в усьому світі, схоже, знижується довіра до долара. Біткоїн тут не єдиний показник; дорогоцінні метали, такі як золото і срібло, зростають у ціні, тоді як резервна валюта інших країн у доларах США знаходиться на найнижчому рівні за останні десятиліття, знизившись з 73% у 2001 році до 55% 20 роками пізніше, у 2021 році, та до 47% до квітня 2022 року за даними економіста Стівена Джена. Юань наразі є найходовішою валютою в Росії, а Китай та Бразилія нещодавно уклали угоду про розрахунки в юанях та реалах, а не у доларах. Тим часом Малайзія укладає аналогічні угоди як з Індією, так і з Китаєм.

Колишній головний економіст Goldman Sachs Джим О'Ніл нещодавно закликав ці країни кинути виклик гегемонії долара за допомогою нової національної валюти. Ця амбіція, схоже, надто далеко зайшла. Економічні цілі Китаю як імпортера сировинних товарів не збігаються з цілями експортерів сировинних товарів, таких як Бразилія та Росія. Крім того, напруженість у відносинах між Китаєм та Індією ставить під сумнів ймовірність цього зближення. Проте це ще один покажчик на шляху до глобальної дедоларизації. Не лише країни БРІК вивчають варіанти – союзники США, такі як президент Франції Еммануель Макрон, нещодавно попередили, що Європі слід зменшити свою залежність від долара США, щоб не стати «васалами».

Хоча це не означає, що кінець панування долара як світової резервної валюти гарантований або неминучий, стає очевидним, що люди та країни явно шукають недоларові альтернативи для диверсифікації.

Довгострокові наслідки дедоларизації та впливу банківської кризи на Біткоїн все ще неясні, але вони змусили більше людей дізнатися про Біткоїн як про життєздатну альтернативу чинній системі, і це, безумовно, стало каталізатором ціни на біткоїн. Відразу після кризи біткоїн виріс з трохи менш як 20 000 доларів США 10 березня 2023 року до понад 30 000 доларів США всього через місяць, 13 квітня 2023 року, додавши 50% у ціні та збільшивши свою ринкову капіталізацію на 200 мільярдів доларів у процесі.

Причина третя: розвиток екосистеми другого рівня

Разом із появою Ordinals, Біткоїн виграв від подальшого розвитку своєї екосистеми другого рівня завдяки таким проєктам, як Stacks та Lightning Network. Stacks – це «супутній ланцюжок другого рівня для смартконтрактів, орієнтований на біткоїни (BTC)… дозволяє створювати пов'язані фінансові продукти». На момент написання цієї статті ринкова вартість Stacks становить майже 1 мільярд доларів і наближається до топ-50 криптовалют за ринковою капіталізацією.

Нещодавні оновлення Stacks дозволяють користувачам Stacks закладати свої токени для захисту мережі та отримувати винагороди, подібно до того як мережі на зразок Ethereum дозволяють учасникам отримувати винагороди, розміщуючи свої активи. Таким чином, Stacks може зрештою привести DeFi до Біткоїна.

Крім Stacks, продовжують розвиватися й інші протоколи другого рівня Біткоїна, такі як Lightning. Lightning націлена на те, щоб зробити Біткоїн більш масштабованим. Недавнє дослідження Glassnode показало, що Lightning у 1000 разів дешевше, ніж використання традиційних платіжних систем, таких як Visa та Mastercard. Джеймс Чек з Glassnode визначив, що комісія за посилання 1 BTC через Lightning Network становить 3000 сатоші (найменша одиниця біткоїна), що еквівалентно комісії у розмірі 0,84 долара США за посилання 28 000 доларів США у доларовому еквіваленті або крихітній комісії 0,0029 %. Платіжний додаток Strike використовує Lightning Network для полегшення безплатних переказів із США до інших країн, у тому числі Нігерію, Кенію та Гану, і незабаром запропонує свої послуги на Філіппінах.

Найкращі дні Біткоїна попереду

На додаток до цих макроекономічних факторів, у 2024 році відбудеться наступний халвінг Біткоїна. Халвінги відбуваються приблизно кожні чотири роки та знижують винагороду за майнінг нових BTC на 50%, суттєво збільшуючи ступінь складності майнінгу та скорочуючи пропозицію біткоїнів з часом. Халвінг історично був бичачим каталізатором для біткоїна.

У 2023 році, в умовах мінливого макроекономічного ландшафту та технічних досягнень, пов'язаних з мережею Біткоїна, Біткоїн довів, що він не тільки повстав із мертвих, але і його найкращі дні, схоже, ще тільки попереду.

Це гостьовий пост Чена Фанга, головного операційного директора BitGo, регульованої фірми зі зберігання та фінансових послуг, яка спеціалізується на Біткоїні. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Опис концепції «натуральних грошей» і як вона пов'язана з визначенням того, що таке Біткоїн насправді. Марк Марайя 25 лютого 2024
Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024