Чи повинні бути права у біткоїн-гаманців?

Чи повинні бути права у біткоїн-гаманців?

Подібно до юридичних осіб або розумних роботів, біткоїн-гаманці здатні отримати власні юридичні права.

Хочу звернути вашу увагу на те, що біткоїн-транзакції у кінцевому результаті відбуваються між гаманцями. За гаманцями стоять люди, але цей зв'язок насправді не важливий. Псевдонімність Біткоїна обумовлена тим, що між гаманцем та людиною, яка ним володіє, немає прямого зв'язку. Це те, що відрізняє біткоїн-гаманець від будь-якого іншого фінансового інструменту. Хоч як би регулятори намагалися це змінити, суть технології залишається незмінною.

Що це означає? Це означає, що незабаром гаманці будуть визнані суб'єктами, які заслуговують на законні права.

Спочатку людство почало визнавати права тварин. Наразі тривають дискусії про законні права робота. Незабаром справа дійде й до прав біткоїн-гаманця.

Коли йдеться про права роботів, зазвичай мається на увазі юридичне визнання певної імітації людської волі. Ми розуміємо, що у робота, на відміну від людини, немає душі, але при цьому він виконує досить складні дії, що тягне за собою правові наслідки. Багато хто сприймає роботів або біткоїн-гаманці як щось неживе і позбавлене душі й, можливо, тому вважає, що вони не заслуговують на правовий захист. Але ж ми визнаємо права компаній та корпорацій – більш бездушні форми важко уявити. Виявляється, суб'єкти права можуть бути неживими.

Отже, в чому різниця між біткоїн-гаманцем та юридичною особою? Юридична особа – це просто набір файлів у певному реєстрі. У юристів навіть є теорія фікції юридичної особи. Ми спокійно підтвердимо, що юридична особа є американською корпорацією. Ми можемо це швидко перевірити. Але як перевірити, що юридична особа створена, скажімо, згідно з законодавством країни Свазіленд? Навіть якщо я покажу вам документи, які це підтверджують, навряд чи вони вас у чомусь переконають. Так що якщо я скажу вам, що ви маєте справу з іноземною компанією, вам просто доведеться повірити в це.

З усім тим, ця юридична особа, представлена лише на папері, має деякі права. Таким чином, біткоїн-гаманець навіть більш відчутний, ніж багато юридично захищених об'єктів. Звідси ще один висновок: якщо юридичні особи мають права, то й гаманець може мати права. Як і юридичні особи, гаманці здійснюють транзакції, і, як і юридичні особи, гаманці можуть змінювати своїх власників. Факт залишається фактом: якщо роботи чи юридичні особи заслуговують на законні права, то й біткоїн-гаманці теж.

Я вважаю, що Біткоїн – це захоплива нова індустрія, і нам ще є що досліджувати. Зараз моя думка про те, що біткоїн-гаманці неминуче отримають власні юридичні права, може здатися божевільною, але на нас чекає ще багато відкриттів.

Це гостьовий пост Артема Афяна, адвоката та «юридичного футуриста» в Hiveon, екосистемі криптомайнінгу, яка пропонує послуги для обладнання для Біткоїн-майнінгу. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024