Коли Біткоїн перетинається з ШІ: пробудження божевілля чи розсудливості?

Коли Біткоїн перетинається з ШІ: пробудження божевілля чи розсудливості?

Навколо штучного інтелекту проводяться ідеологічні лінії, і біткоїнерам необхідно приготуватися вступити у боротьбу.

Знаю, знаю. Ваша стрічка новин у Твіттері, ймовірно, потопає в тредах та порадах від експертів з ШІ, які знайшли 99 способів заощадити 99 годин щотижня за допомогою ChatGPT або будь-якого іншого зі списку подібних програм.

Я теж утомився від цього. Особливо якщо врахувати, що більшість цих «експертів» з ШІ були «експертами» з Web3 минулого року, «експертами» з NFT роком раніше, а до цього – «експертами» з DeFi або криптовалюти. Пік тренду у всій красі.

Це не означає, що в цьому немає жодної користі. Десь за майже оглушливим шумом, який йде від цих інфлюєнсерів, ховається можливий зсув парадигми та справжній набір варіантів використання. Дещо ми вже, звісно, знаємо.

Ви можете спілкуватися з цими системами, щоб знайти розв'язання проблеми, ви можете узагальнювати думки та ідеї, знаходити кореляції між ідеями, шукати деяку інформацію краще, ніж за допомогою Google, і, звичайно, створювати більш лінгвістично-функціональні чат-боти. Схоже, їхнім найкращим варіантом використання на цей час є інструменти помічника розробника, але мені здається, що це ще не кінець.

Крім того, десь за всіма страшними розмовами про штучний загальний інтелект (AGI) та ідіотизм, запропонованими бюрократами та потенційними регуляторами, ховається більш орієнтоване на людину використання цих інструментів, яке покращує можливості людини.

Ідея мовного інтерфейсу користувача як наступного кроку в порівнянні з друкуванням, до якого ми звикли за останнє десятиліття, приваблива, і нам слід подумати про те, як зробити ці інструменти новими «велосипедами для розуму», як говорив Стів Джобс про комп'ютери. Дуже важливо, щоб ми чинили опір наративам, які схилятимуть світ до «схваленого ШІ», і не допустили, щоб такі інструменти стали ще одним придатком держави.

У цій статті я хотів би дослідити ідеологічне поле ШІ та його зв'язок із Біткоїном. Було проведено деякі досить важливі лінії фронту, і ми повинні знати про них.

Біткоїн залишається найважливішою річчю у світі

Енергія, як і раніше, є валютою Всесвіту. Це ніколи не зміниться. Можливо, це прозвучить трохи в стилі хіпі: енергія важлива.

Люди часто не розуміють цього, і цей недавній галас навколо ШІ – наочний приклад. Більшість людей, з якими ви спілкуєтеся, навіть в цілому розумні люди, думають, що ШІ – це найважливіше, що відбувається сьогодні у світі, що це найважливіша інновація людства.

Я думаю, що вони помиляються значною мірою. Вони не беруть до уваги щось більш фундаментальне.

ШІ – це інструмент. При правильному застосуванні це дуже ефективний засіб. Але яким би ефективним не був інструмент, для його роботи потрібна енергія. Так, він може і покращуватиме те, як ми використовуємо і розподіляємо енергію, але, зрештою, це підсилювач. Інструмент. Двигун, так би мовити.

Що таке Біткоїн?

Біткоїн це щось на зразок енергії. Перш ніж ненависники Сейлора закричать, що це не зовсім так: я в курсі! Це метафора, і, як на мене, корисна. Вона корисна, тому що так само, як ми можемо використовувати енергію для вимірювання всього іншого, гроші – це міра, яка допомагає нам (неявно) враховувати енергію, час та матеріальні ресурси.

Якщо Біткоїн протягом досить тривалого часу (говорячи про покоління, а не цивілізації) стане грошима, то ось правда, яку не помічають прихильники ШІ:

Біткоїн отримує вигоду з усього цього, тому що Біткоїн – це основа. Все, що відбувається, кожна технологія, кожен інструмент, кожна інновація збільшують Біткоїн в цілому.

Тож не перекручуйте: ШІ – великий, але Біткоїн залишається головним.

Звичайно, з погляду фінансової віддачі, венчурних грошей і т.п., компанії зі штучним інтелектом, ймовірно, перевершать як прибутковість біткоїнів (у короткостроковій перспективі), так і прибутковість Біткоїн-компаній, але цього слід очікувати у фіатному світі, де ажіотаж переважає над розсудливістю, і ми спостерігаємо ненормальну циклічність.

ШІ також переживає своєрідний ренесанс, тому навколо нього багато шуму. Згодом він стихне, і в міру того, як біткоїн стане розрахунковою одиницею, о диво, вся реальна вартість, створена за допомогою ШІ, зрештою принесе вигоду Біткоїну та власникам біткоїнів.

Так що не засмучуйтеся, якщо ви відчуваєте страх пропустити щось цікаве з приводу ШІ. Не намагайтеся змінити все своє життя, бо якийсь колишній криптоексперт зі штучного інтелекту написав вірусний твіт про якийсь новий генеративний інструмент ШІ, який відсуне на задній план одних і зробить мегабагатими інших.

Повільно та впевнено – ось що допомагає вигравати перегони. Біткоїн продовжує бути королем.

ШІ – це підсилювач

Друге, що нам потрібно усвідомити, це те, що ШІ подібний до комп'ютера або будь-якої іншої технології, якщо вже на те пішло.

Це двигун. Це підсилювач.

Він посилить безумство, дурість і брехню, або посилить обґрунтованість, розсудливість та істину.

Його можна використовувати як інструмент контролю та отупіння, або як інструмент для звільнення від дрібниць та підвищення інтелекту.

Напрямок, в якому ми підемо, зрештою, залежить від нас самих.

Які інструменти ви використовуєте? Які вам потрібні? Які ви створюєте? Які ви підтримуєте?

Такі компанії, як Snapchat, створюють інструменти штучного інтелекту, щоб заражати ваш розум нісенітницею:

Коли Біткоїн перетинається з ШІ: пробудження божевілля чи розсудливості?
Джерело

OpenAI настільки зайнятий захистом ChatGPT, що витрачає більше часу на вибачення та моралізування, ніж на відповіді на ці запитання.

Bard також видає таке ж сміття, ймовірно тому, що він пройшов нейтралізацію інструментами «усунення упередженості» та фільтри на токсичність.

Ці дурниці лише обмежують прийняте мислення і мови людей, що зумовлює гомогенізацію мислення. Це може мати два ефекти. У гіршому випадку так звані «занепокоєння безпекою» призводять до «схваленого штучного інтелекту», що в кінцевому підсумку призведе до доступу в інтернет через фільтри чату зі схваленими умовами мовлення. Альтернатива полягає в тому, що ми не погодимося та створимо альтернативи. Їхнє невігластво стає нашою можливістю. Поки вони зосереджені на пробудженні, ми можемо створити корисність та автентичність.

Що підводить мене до останнього пункту:

Ми беремо участь у глобальних змаганнях ШІ

Змагання проходять між двома версіями світу:

  1. З одного боку, ми маємо універсальний ШІ, який всі змушені використовувати, тому що нещодавно створені регулятори вважають його «безпечним» (погляньте на сміховинно-ідіотську роботу Гері Маркуса для створення такого глобального комітету).
  1. З іншого боку, нас чекає майбутнє з розподіленими, більш суверенними інструментами, з яких люди можуть вибирати підхожий для себе і які користувачі оцінюють за перевагами, які вони вважають важливими.

Я знаю, яке майбутнє я хочу бачити, і замість того, щоб сидіти осторонь і скаржитися, я працюю над створенням альтернативних чи паралельних рішень.

А поки знайте: лінія фронту вже проведена: з одного боку з цифровими валютами центрального банку (CBDC) зі скануванням райдужної оболонки ока, такими як World Coin, якими керують ті ж люди, що й OpenAI, і з Біткоїном і меншими, більше точними, спеціалізованими мовними моделями з відкритим вихідним кодом, з іншого.

Коли Біткоїн перетинається з ШІ: пробудження божевілля чи розсудливості?
Джерело

Ми всі маємо зробити вибір щодо того, в якому світі ми хочемо жити: божевілля чи розсудливості? Мейнстримному та узагальненому чи локальному та спеціалізованому?

Добре подумайте над тим, що я сказав. Не звертайте уваги на весь цей ажіотаж. Залишайтеся непохитними у своїх переконаннях, зберігайте пильність щодо наративів, які просувають, і будьте готові до наступної битви – адже вона настане.

Це гостьовий пост Алекса Свєцкі, засновника The Bitcoin Times та The Amber App, автора «Некомуністичного маніфесту», «Справжнього інтелекту» та майбутнього «Бусідо Біткоїна». Висловлені думки є власними і не обов'язково відображають точку зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024