Причини сплеску BTC-транзакцій: поява найбільшої інновації для обліку в історії

Причини сплеску BTC-транзакцій: поява найбільшої інновації для обліку в історії

Поява протоколу Ordinals призвела до збільшення обсягу транзакцій у Біткоїні, і його перспективи як історичної інновації для обліку стають очевидними.

Нещодавнє стрімке зростання обсягу транзакцій у мережі Біткоїна викликало жваві обговорення та суперечки про підвищені комісії за транзакції, а також про загальні цілі та призначення Біткоїна. Це призвело до питань щодо майбутнього мережі та її здатності справлятися з дедалі більшим попитом.

Щоб відповісти на ці питання корисно поглянути на обсяг транзакцій Біткоїн через призму обліку, оскільки мережа Біткоїна за своєю суттю є реєстром, дані якого записуються в загальнодоступний ланцюжок і зберігаються назавжди. Ми детальніше поговоримо про те, чому обсяг транзакцій Біткоїна має значення, як часто відбуватимуться такі стрибки та чи це зростання є стійким.

Облікова інновація Біткоїна

Як реєстр Біткоїн є першою справжньою інновацією в галузі обліку за більш ніж 700 років, що знаменує собою перехід від традиційних, контрольованих зацікавленими сторонами, приватних систем подвійної звітності до загальнодоступної системи з потрійним записом.

Потрійний запис означає, що двосторонні транзакції (дебет і кредит) записуються в загальнодоступний постійний реєстр (третій запис). «Загальна доступність» означає, що реєстр доступний у будь-який час будь-якому користувачеві мережі Біткоїна.

Інновація в галузі обліку тут – це просто заміна зацікавлених сторін (людей) на машини (такі як сервери та вузли), які запускають доказ роботи (PoW) із поправкою на складність. Біткоїн використовує PoW для підтвердження записів, замість покладатися на зацікавлені сторони, які можуть бути упереджені або зацікавлені в шахрайстві або маніпулюванні реєстрами. Це означає, що майнери та вузли, а не люди, контролюють мережу у неупередженому, вільному від маніпуляцій середовищі.

Своєю чергою, всі традиційні технології обліку покладалися на довірених третіх осіб («зацікавлені сторони»). Фатальна проблема системи, контрольованої зацікавленими сторонами, полягає в тому, що люди недосконалі, а реєстри незахищені від людських помилок, шахрайства, цензури та маніпуляцій.

До появи Біткоїна кожен уряд, кожен банк і кожна корпорація використовували приватні системи бухгалтерського обліку з подвійним записом, на 100% контрольовані зацікавленими сторонами. Це означає, що зацікавлені сторони можуть змінювати реєстри та записи таємно від громадськості. Щоб виявити шахрайство, корупцію або навіть помилку, необхідно провести аудит усієї системи, у тому числі кожну транзакцію до самого її початку. Цей процес вимагає багато часу, складний і громіздкий, і, як і у всіх традиційних системах, аудити проводяться людьми, що ще більше наражає систему аудиту на шахрайство, корупцію та помилки.

Біткоїн розв'язує цю проблему трьома способами:

  1. Перетворивши реєстри на загальнодоступні
  2. Шляхом усунення контролю зацікавлених сторін та використання PoW з поправкою на складність для запису транзакцій.
  3. Завдяки усуненню необхідності в людському аудиті, оскільки мережа самостійно перевіряє тимчасовий ланцюжок, кожен блок

Загалом це означає створення першого незмінного реєстру в історії людства.

Облік істини з Біткоїном

Облік можна розглядати як перевірку правдивості даних. Його роль полягає в тому, щоб переконатися, що дані, які вам показують, є вірними. І облік ніколи не був важливішим у суспільстві, ніж сьогодні, оскільки істина постійно піддається нападкам з усіх сторін. Усі системи ґрунтуються на звітності, а величезна кількість доступної інформації ускладнює встановлення істини.

Істина – найважливіший товар планети Земля. Як зібрати та записати правду, а потім поширити її, якщо всі записи можуть змінити люди?

Оскільки реєстр Біткоїна є загальнодоступним, самоконтрольованим та незмінним, він не може бути пошкоджений або змінений будь-якою людиною. Ніколи раніше в історії ведення обліку не можна було покладатися на те, що реєстр буде на 100% істинним, до винаходу Біткоїна.

Якщо ви є частиною бізнесу, в якому домінують зацікавлені сторони, який використовує традиційний облік і допускає маніпуляції правдою в реєстрах, реєстр Біткоїна покладе цьому край.

З точки зору того, хто контролює інформацію у реєстрах, на вершині харчового ланцюга знаходяться тоталітарні уряди, які хочуть контролювати правду. Біткоїн знищує ці системи, оскільки уряд, як ключова зацікавлена сторона, більше не контролює інформацію/дані. Ось чому Біткоїн часто називають «троянським конем». На перший погляд, це технологія, заснована на грошах, але якщо копнути глибше, Біткоїн є новою технологією обліку, яка забезпечить більшу свободу людям в межах кордонів кожної країни.

Коли люди мають доступ до даних, які не можна змінити, вони здобувають свободу у вигляді прав власності, надійних/твердих грошей, правди, контролю та багато іншого.

Біткоїн стане головним реєстром для всього

Стислий спосіб пояснити «чому», щоб спонукати людей вибрати Біткоїн для транзакцій, полягає в тому, що реєстр, який лежить в його основі та контролює дані, є кращою з будь-коли винайдених систем, вільної від шахрайства, контролю і маніпуляцій і забезпечує свободу тим, хто її використовує.

Простіше кажучи: якщо дані, які ви хочете внести, є цінними для вас, ви можете вибрати єдиний в історії людства реєстр, який вноситиме їх навічно, не піддаючись людським маніпуляціям.

Якщо виходити з того, що незмінний реєстр кращий за традиційні, змінювані реєстри зацікавлених сторін, у підсумку в мережі Біткоїна будуть записані всі дані, від заповітів і довіреностей до корпоративних даних, даних про клімат, вакцини, дані про титул/володіння й так далі. Список можливостей нескінченний.

Усі підприємства, уряди та банки покладаються на реєстри. Майже у всіх галузях промисловості були зроблені новаторські відкриття та винаходи з моменту їхнього створення, за винятком обліку. Через 700 років нарешті були винайдені системи з потрійним записом (подвійний запис був винайдений у 1400-х роках), і зацікавлені сторони у традиційній системі не наважуються перейти від аналогової системи до цифрової, незмінної системи.

Ordinals – це лише початок

Протокол Ordinals та його записи важливі для деяких людей. Принадність безплатної системи в тому, що кожен має можливість займатися тим, що для нього цінне. Якщо ви вважаєте, що вони мають нульову цінність, вам не потрібно з ними взаємодіяти, але Біткоїн як вільний ринок не буде цензурувати певні транзакції, тому що інші не бачать їхньої цінності. Мережа завжди сприятиме інноваціям та вільному вибору. Ті, хто хоче заплатити відповідну комісію, можуть записувати транзакції Ordinals у мережі Біткоїна. Мемпул Біткоїна в майбутньому завжди матиме базовий рівень транзакцій, які очікуватимуть, коли комісія впаде досить низько, щоб бути записаними в ланцюжок.

Оскільки попит на запис даних в мережі великий, це буде не вперше і не востаннє, коли запису вашої транзакції доведеться почекати. Для невеликих транзакцій існують рішення другого рівня, такі як Lightning Network, які працюють поверх Біткоїна і можуть бути використані негайно. Записи Ordinals можуть зникнути в майбутньому, і обсяг транзакцій може зменшитися, але в підсумку вони будуть замінені на інші проєкти, які також хочуть використовувати цей реєстр, цикл буде повторюватися незалежно від продукту або даних.

Оскільки інновація Біткоїна полягає у скасуванні необхідності довіряти зацікавленим сторонам, будь-хто, хто виступає за цензуру контенту в мережі Біткоїна, по суті виступає проти Біткоїна або не розуміє Біткоїна. Ті, хто прагне використовувати контроль і владу над мережею Біткоїна є саме тією проблемою, яку вирішує Біткоїн.

Коли світ усвідомить, що єдиний спосіб зберегти правду (тобто дані та інформацію) – це мережа Біткоїна, трафік збільшуватиметься. Цей збільшений трафік створить надійне середовище для підприємців, які можуть працювати поверх мережі Біткоїна, і з'являться різні продукти та послуги, які об'єднають контент та робитимуть записи на базовому рівні Біткоїна.

Страх, невпевненість та сумніви (FUD) щодо Біткоїна поширюються тими, хто боїться цієї технології; розуміння цієї мережі – непросте завдання, на це йдуть тисячі годин. Будь-хто, хто каже, що розуміє Біткоїн після побіжного вивчення, бреше або невіглас. Так само FUD з приводу комісій з'являється через людей, які стверджують, що транзакцій надто мало для підтримки мережі, і тих, хто стверджує, що транзакцій занадто багато.

Правда в тому, що мережа працює так, як задумано, і повний мемпул, який передбачає відкриття вільного ринку для оцінки транзакцій, неминучий і, отже, був навмисним.

Облік – це операційна система, яка управляє світом. Усі системи та інформація мають бути чесно внесені, проаналізовані та потім правдиво поширені, щоб можна було правильно зрозуміти зміст даних. Історично реєстри були захищені фізично з боку людини, а це означає, що той, хто володіє монополією на насильство (наприклад, уряди), може змінювати записи та їхнє розповсюдження.

Внесення істинних даних до реєстру Біткоїна – це перший в історії спосіб запису, який не залежить від людського втручання для їхнього захисту чи розповсюдження.

Це гостьовий пост Даріна Файнштейна, співзасновника та співголови компанії Core Scientific, яка займається майнінгом біткоїнів. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024
Як виглядає гіпербіткоїнізація? Як виглядає гіпербіткоїнізація? Що таке гіпербіткоїнізація? Цей термін біткоїнери використовують досить часто, але що він насправді означає? Джуліан Мартінес 15 червня 2024