Біткоїн-розробниця Аміті Уттарвар та децентралізація на Bitcoin 2023

Біткоїн-розробниця Аміті Уттарвар та децентралізація на Bitcoin 2023

На конференції Bitcoin 2023 розробниця Аміті Уттарвар має намір висловити підтримку унікальній та важливій моделі розвитку Біткоїна.

«Один із багатьох аспектів Біткоїна як експерименту полягає в його децентралізованій моделі розробки», – пояснює Аміті Уттарвар. «Чи то некомерційна, чи приватна компанія, переважна більшість програмних проєктів мають централізовану структуру для спрямування фінансування, визначення пріоритетів проєктів та координації зусиль. Але модель консенсусу Біткоїн-спільноти необхідна для постійного опору цензурі. Хоча домогтися згоди десятків тисяч окремих комп'ютерів непросто, домогтися згоди тисяч людей, мабуть, є складнішим завданням».

Як розробниця Bitcoin Core, Уттарвар зі зрозумілих причин зачарована унікальною моделлю консенсусу Біткоїна. У 2019 році вона вирішила повністю присвятити себе цьому проєкту з відкритим кодом під керівництвом спільноти, через що її заробітна плата як інженера в Coinbase значно скоротилася, і з того часу вона отримала гранти для продовження своєї роботи від OKCoin, оператора BitMEX HDR Global та Gemini.

Результатом роботи Уттарвар над кодовою базою стала зміна логіки управління адресами Біткоїна, зміна адресного зв'язку та зменшення витоку конфіденційної інформації, спричиненої трансляцією транзакцій. Сьогодні її увага зосереджена на поліпшенні комунікаційних рівнів, які підвищують конфіденційність, таких як Tor, I2P і CJDNS, завдяки співпраці з Мартіном Зумсанде з Chaincode Labs.

«Хоча користувачі Біткоїна можуть прямо зараз запускати вузли в декількох мережах, переваги обмежені та часто вимагають глибокого розуміння з боку оператора вузла», – зазначає Уттарвар. «Наш поточний проєкт полягає в тому, щоб уможливити автоматичні підключення до вузлів у кожній мережі, яку ввімкнув користувач. Якщо користувач увімкне clearnet (з інтерфейсами IPv4 або IPv6) та Tor на своєму Біткоїн-вузлі, вузол спробує забезпечити принаймні одне з його 10 вихідних з'єднань до вузла мережі Tor».

Для Уттарвар, діяльність якої спрямована на оновлення Bitcoin Core і яка потребує відгуків та критичних оглядів своєї роботи від ширшої спільноти розробників Біткоїна, децентралізація, що лежить в основі цього програмного проєкту, – це більше, ніж просто модель розробки. Це відповідальність.

«Зміцнення децентралізації у світі Біткоїн-розробки вимагає участі Біткоїн-користувачів з різним рівнем знань», – підкреслює вона. «Наприклад, оновлення протоколу може відбутися тільки в тому випадку, якщо користувачі в усьому світі вирішать прийняти код і активувати нову логіку… Питання про те, що робить Біткоїн кращим, викликає активні дебати у спільноті: чи варто підтримувати закоренілість чи використання м'якого форку, фінансувати розробників чи підібрати техперсонал? Але питання, яке лежить в основі всіх цих розмов, насправді звучить так: як ми можемо дійти згоди про те, що потрібно Біткоїну в децентралізованому вигляді?»

Уттарвар зосередиться на обговоренні цього екзистенційного питання на конференції Bitcoin 2023, де вона виступить з основною доповіддю під назвою «Децентралізація в дії». Замість того, щоб підтримувати конкретний проєкт Біткоїна або варіант використання, Уттарвар використовує цю можливість, щоб розібратися з самою природою організаційних систем та унікальною цінністю розробки Біткоїна в їхньому контексті.

«Моя доповідь почнеться з епістемологічного підходу для визначення значущих ментальних моделей світу навколо нас», – зазначає вона. «Почавши з цих прикладів, я маю намір спонукати аудиторію розширити своє розуміння того, як децентралізація працює на практиці. Решта доповіді пов'язує ці питання з повсякденними проблемами в екосистемі розробників Біткоїна. Біткоїн покладається на вузли, що запускають код по всьому світу, забезпечуючи стійкість до цензури в мережі. Для досягнення цієї мети також потрібна децентралізована модель розробки – спільнота повинна гарантувати, що внесення змін до коду не буде вразливе до єдиної точки відмови».

Вона також візьме участь у панельній дискусії під назвою «Розвиток коду Біткоїна» спрямованої на додаткове вивчення того, коли і як можна успішно вносити зміни до базового програмного забезпечення Біткоїна, разом з Аароном ван Вірдумом з Bitcoin Magazine, засновником Judica Джеремі Рубіном та розробником мережі Lightning Таджем Дрією.

Уттарвар розглядає Bitcoin 2023 як шанс розповісти про свою роботу, яку вона та інші розробники Біткоїна роблять щодня, нагадуючи про те, що насправді означає децентралізація для тих, хто користується інструментами, створеними на основі цієї технології.

«На Bitcoin 2023 я маю намір допомогти людям краще зрозуміти складність того, що означає створити справді децентралізовану технологію, і як успіх Біткоїна залежить від окремих осіб у спільноті та їхнього унікального внеску», – додала вона. «Я з нетерпінням чекаю на можливість дізнатися більше про те, що цікавить людей, а також про больові точки. Я буду рада поспілкуватися з різними людьми та знайти нові теми для розмови, адже це тільки посилює моє захоплення цією індустрією».

Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024
Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн як система за своєю суттю захищений і побудований на концепції ентропії, що збільшує випадковість. Це те, що насправді пов'язує Біткоїн та фізичні закони природи. Сідні Брайт 13 квітня 2024
На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей Поточний стан проєктів цифрових валют центральних банків, резюмований Ефрат Фенігсон, незалежною журналісткою та ведучою подкасту You're The Voice. Ефрат Фенігсон 07 квітня 2024