Кому вигідні нападки New York Times на Біткоїн?

Кому вигідні нападки New York Times на Біткоїн?

Нещодавня критика майнінгу біткоїнів редакцією The New York Times викликає питання про її журналістську етику та редакційний процес.

Чи є якась вигода одному з найбільших індивідуальних акціонерів The New York Times від нещодавньої замовної публікації про майнінг біткоїнів?

У статті «Реальна ціна цифрових перегонів за біткоїн» критикується роль майнерів біткоїнів, які беруть участь у санкціонованих програмах реагування на попит у рамках Ради з надійності електропостачання Техасу (ERCOT), енергетичної мережі штату. Ці програми надають допоміжні послуги та послуги з реагування на попит, які дозволяють змінній відновлюваній енергії бути прибутковою та легкодоступною, коли споживчий попит зростає. Вони також дозволяють мережам надійно функціонувати під час екстремальних погодних явищ, таких як зимовий шторм Урі у лютому 2021 року.

Схоже на те, що критикуючи майнінг біткоїнів, The New York Times створила перешкоди для більш ніж десятирічної підтримки програм, орієнтованих на відновлювані джерела енергії, і, можливо, дала законодавчому органу Техасу привід для обмеження конкуренції в енергосистемі Техасу на користь політики, що просуває пікові установки та трубопроводи для природного газу.

Хто такий Карлос Слім?

Карлос Слім Елу, мексиканський бізнес-магнат, який надав газеті кредит у розмірі 250 мільйонів доларів у 2009 році, зараз володіє приблизно 8% акцій класу А в The New York Times Company. Він є восьмою найбагатшою людиною у світі зі статками 96 мільярдів доларів, що робить його найбагатшою людиною в Латинській Америці. Статки Сліма в основному пов'язані із телекомунікаційними мережами, такими як América Móvil – це найбільша в Латинській Америці компанія мобільного зв'язку, яка домінує у телекомунікаційній галузі Мексики. Тарифи на телефонні дзвінки в країні є одними з найвищих у світі, що, своєю чергою, вважається ключовим фактором, який стримує економічний розвиток Мексики.

Слім інвестує в енергетичний ринок Техасу через нафтові та газові компанії. Його корпоративний конгломерат Carso Grupo володіє Carso Energy, яка транспортує та продає техаський природний газ державним енергетичним компаніям Мексики трубопроводами. Критикуючи майнінг біткоїнів, The New York Times опосередковано допомагає компаніям середнього рівня, таким як Carso Energy, які збільшують свій прибуток від транспортування та продажу природного газу до Мексики.

Другий старший син Карлоса Сліма, Марко Антоніо Слім Доміт, управляє фінансами своєї сімейної бізнес-імперії та є членом ради директорів Grupo Carso та незалежним директором BlackRock, а також членом її ради директорів. BlackRock – другий за величиною інвестор компанії New York Times, який володіє 8,67% акцій класу А.

Кому вигідні нападки New York Times на Біткоїн?
Джерело: Level39

Зв'язок Сліма з техаською нафтою та газом

Система Вахалахара є новою мережею трубопроводів, якими природний газ транспортується з Пермського басейну в населені пункти Гвадалахари та західноцентральної Мексики. Мережа бере початок із вузла Ваха у західному Техасі, важливого вузла постачання для виробників природного газу у Пермському басейні.

Спільне підприємство Carso Energy та Energy Transfer Partners керує двома важливими трубопроводами в Мексику, які беруть початок з вузла Ваха – трубопроводом Ваха-Президіо «Транс-Пікос» та трубопроводом Ваха-Сан-Елізаріо «Стежка команчів», які були введені в експлуатацію у 2017 році. Carso Energy має 51% акцій спільного підприємства. Carso Energy володіє 100% часткою у трубопроводі Сасабе-Самалаюк у Мексиці, який живиться від Ваха через Сан-Елізаріо та введений в експлуатацію у 2021 році. За допомогою додаткових трубопроводів Carso Energy та інших джерел природного газу Secretaría de Energía (SENER), міністерство енергетики Мексики, розраховує додати 30 000 мегаватів потужностей з вироблення електроенергії з комбінованим циклом на газовому паливі в електричну мережу країни протягом наступного десятиліття.

Кому вигідні нападки New York Times на Біткоїн?
Джерело: BTU Analytics

Ціни на природний газ у вузлі Ваха

Приблизно 70% імпортованого Мексикою газу поставляється трубопроводами США. Таким чином, контракти на природний газ у Мексиці зазвичай пов'язані з локаціями у США, де ціни визначені, такими як хаб Ваха, хаб Генрі та канал Х'юстон Шип.

Хаб Ваха є одним з найважливіших пунктів ціноутворення на природний газ у Мексиці, зокрема тому, що кожен із трубопроводів Вахалахара, якими спільно управляють Carso Energy та Energy Transfer, призначений для транспортування та продажу понад 1 мільярда кубічних футів природного газу на день мексиканським державним електростанціям Commission Federal de Electricidad (CFE).

Індекс цін на природний газ для мексиканського ринку, відомий як IPGN, розраховується на основі еталонної ціни урядової комісії з регулювання енергетики (CRE). Доходи Carso Energy від транспортування в основному виграють через вищі ціни у вузлі Ваха. CRE використовує контрольний показник Ваха для розрахунку щоденної довідкової ціни на природний газ, що використовується CFE, який допомагає визначити ціну природного газу, що продається CFE компанією Carso Energy, у тому числі витрати на транспортування та інші збори, пов’язані з імпортом природного газу. CFE є одним із найбільших споживачів природного газу в Мексиці, і очікується, що до кінця наступного року CFE вироблятиме 65% електроенергії Мексики. Продаж природного газу CFE може стати надзвичайно прибутковим під час суворих погодних явищ у Техасі через сильно завищені базові ціни Ваха.

Крім суворих погодних явищ, вузол Ваха страждає від обмеження пропускної здатності, що призводить до рекордно низьких цін на природний газ у Ваха, які постійно падають нижче, ніж у вузла Генрі в Ераті, штат Луїзіана. Нью-Йоркська товарна біржа (NYMEX) переважно використовує ціну вузла Генрі для ф'ючерсних контрактів на природний газ. Фізична динаміка попиту та пропозиції у вузлі Ваха може мати наслідки, що впливають на вузол Генрі та ф'ючерси на природний газ на NYMEX. Очікувалося, що трубопроводи Вахалахара допоможуть зменшити величезну знижку вузла Ваха для вузла Генрі, проте контрольний показник Ваха за останні три роки все ще ставав негативним 20 разів через інші фактори, які залишаються проблемою.

Негативне ціноутворення у вузлі Ваха може мати місце при надлишку природного газу та недостатньої пропускної спроможності трубопроводу для транспортування газу. Коли це відбувається, виробники можуть бути змушені платити покупцям за природний газ, щоб уникнути повної зупинки виробництва. Це може призвести до негативного ціноутворення, що може створити низку проблем для трубопроводів Ваха.

«Ваха знаходиться в Пермському басейні та характеризується як ринок із постійною довгою пропозицією, і йому необхідно торгувати зі знижкою в порівнянні з ринком граничного попиту. Цей ринок попиту майже завжди знаходиться поза Пермським басейном. Таким чином базис визначається кількістю надлишкового газу, який необхідно перемістити в інше місце. Відносний достаток або дефіцит цієї пропускної спроможності сильно впливає на базис Ваха.

«Щодня вітрова генерація прямо конкурує із природним газом. У міру будівництва нових вітряних (і сонячних) електростанцій частка відновлюваних джерел енергії у загальному обсязі виробництва зростає. Якщо генерація відновлюваних джерел енергії зростає швидше, ніж навантаження (попит на електроенергію), то загалом страждає попит на газ», – «Вузол Ваха: сили, що впливають на ціну», довідник AEGIS.

Біткоїн-майнінг складає конкуренцію газопроводам

Низькі ціни знижують стимули виробників продавати природний газ на ринку Ваха, що, своєю чергою, може призвести до зниження обсягів пропускної спроможності трубопроводів Вахалахара. Сланцеві нафтові свердловини в Пермському басейні стали надзвичайно газоносними, виробляючи більше попутного природного газу в міру їхнього старіння та падіння видобутку нафти. Це призводить до збільшення розвідки сланцевої нафти, що призводить до збільшення кількості газоносних свердловин та надлишку природного газу. У міру того, як ціни залишаються низькими або стають негативними, стає вигідніше витрачати природний газ, або викидаючи його в атмосферу, або спалюючи у смолоскипах.

Викиди метану шкідливі для навколишнього середовища, оскільки це потужний парниковий газ, який уловлює в 80 разів більше тепла, ніж вуглекислий газ (CO2) протягом 20-річного періоду. Спалювання краще ніж скидання, але його ефективність становить всього 92%, а це означає, що 8% всього спалюваного метану, як і раніше, випаровується в атмосферу.

Видобуток біткоїнів майже на 100% ефективний для скорочення викидів метану, тому більш екологічно і вигідно добувати біткоїни за допомогою метану із закинутих свердловин Пермського басейну, ніж викидати його марно. Біткоїн-майнери можна навіть використовувати для скорочення летких викидів із покинутих нафтових свердловин, коли вони перестають бути продуктивними. Зрештою, все це означає менше стимулів будувати дорогу інфраструктуру для транспортування пермського природного газу у вузол Ваха, де він може продаватися практично за безцінь.

Це серйозна проблема для операторів трубопровідної системи Вахалахара. Компанії середнього потоку, такі як Carso Energy та Energy Transport, збільшують прибуток шляхом збільшення обсягу і вартості природного газу, що транспортується. У нафтогазовій промисловості дійшли висновку, що витрати мають збільшитись, тому що поточна структура витрат нестійка, оскільки збитки для дослідників родовищ природного газу продовжують зростати.

Біткоїн-майнінг конкурує з піковими заводами з видобутку природного газу

Дослідження показують, що використання великих, гнучких навантажень, таких як операції з майнінгу біткоїнів, може мати чистий ефект декарбонізації мереж у довгостроковій перспективі, що ускладнює діяльність нафтогазової галузі. Вважається, що це відбувається, коли навантаження врівноважують коливання у змінній генерації відновлюваної енергії, що, своєю чергою, сприяє ширшому проникненню відновлюваних ресурсів, коли ці джерела енергії доступні.

Кому вигідні нападки New York Times на Біткоїн?
Джерело: «Вплив великих та гнучких центрів обробки даних на майбутнє ERCOT».

Бред Джонс, колишній виконувач обов'язків генерального директора ERCOT, публічно підтвердив, що майнінг біткоїнів вже відіграв важливу роль у залученні відновлюваних джерел енергії в енергосистему Техасу, підтримуючи фінансові показники сонячних та вітряних установок, а також забезпечуючи балансувальний ефект між споживачами та надлишковою генерацією, яка інакше мала б негативну ціну або була б скорочена.

«Протягом багатьох років компанія ERCOT шукала різні рішення, які могли б реагувати на попит таким чином, щоб допомогти нам збалансувати нашу мережу... Тепер це рішення тут. Біткоїн чудово допомагає нам керувати мережею та нашими ресурсами. У міру того, як у штаті з'являється все більше і більше відновлюваних джерел енергії, це стає рушійною силою для появи їхньої більшої кількості. Якщо ми привеземо всі відновлювані джерела енергії, які зареєстровані до нашого штату, протягом дня відбудеться значне зниження цін. За допомогою Біткоїна можна стабілізувати ці ціни протягом дня, він буде залучати більше відновлюваних джерел енергії до нашої системи. І це добре для Техасу», – Бред Джонс, колишній тимчасовий генеральний директор ERCOT

Щобільше, дослідження показують, що програми реагування на попит конкурують з традиційними гнучкими генерувальними установками, і, побічно, з газовими компаніями, які постачають паливо для цих станцій.

«Широке впровадження програм може не сподобатися всім учасникам ринку електроенергії. Зокрема, якщо значення потужності чи доступність у періоди потреби у реагуванні на попит є значним, власники пікових електростанцій, ймовірно, побачать, що їхні коефіцієнти потужності зменшаться, оскільки реагування на попит бере на себе частину чи всю відповідальність за регулювання, відстеження навантаження та нарощення… Це вплине на потенціал власників генераторів щодо відшкодування своїх інвестицій, що може призвести до виведення з експлуатації наявних станцій. Оператори гнучких генераторів явно будуть проти такого сценарію, навіть попри те, що він може бути ефективним рішенням для системи в цілому», – «Переваги та проблеми реагування на попит на електроенергію: критичний огляд»

Якщо реагування на попит може призвести до виведення з експлуатації гнучкої генерації, то, очевидно, буде менше потенційних покупців природного газу в періоди пікового попиту. Оскільки перемінні відновлювані джерела енергії продовжують збільшувати частку ринку в рамках ERCOT, Carso Energy та Energy Transfer мають вагому причину розглядати програми реагування на попит, в яких беруть участь операції з майнінгу біткоїнів, як конкуренти піковим заводам, які надійно купують і споживають природний газ.

Звичайно, пікові електростанції на природному газі необхідні, коли сонячна та вітрова енергія недоступні, що дозволяє майнерам продовжувати видобуток у ці години. На перший погляд, може здатися, що майнери біткоїнів та газові компанії стають близькими союзниками. Однак, якщо керівники нафтогазових компаній погодяться з Джонсом та наведеним вище дослідженням, у нафтогазових компаній з'явиться мотив негативно забарвити громадську думку про участь Біткоїна у програмах реагування на попит ERCOT. Природний газ може зберегти свою частку ринку в ERCOT у міру зростання відновлюваних джерел енергії, але галузь швидше збільшить свою частку ринку та усуне конкуренцію, щоб забезпечити своє довгострокове майбутнє.

Кому вигідні нападки New York Times на Біткоїн?
Джерело: The Wall Street Journal.

Нафтове та газове лобі Законодавчих зборів Техасу

В Уоррена Баффета також є мотив розглядати майнінг біткоїнів як конкуренцію. Баффет володіє Berkshire Hathaway Energy, дочірньою компанією Berkshire Hathaway, яка зараз лобіює в законодавчому органі Техасу будівництво 10 нових пікових електростанцій загальною потужністю 10 гігаватів до листопада 2023 року, що сплачуються користуючись з додаткових зборів за рахунками. Пікові електростанції, як правило, є електростанціями на природному газі, які працюють тільки тоді, коли існує високий попит на енергію. Нові пікові заводи замінять потребу в клієнтах, які беруть участь у програмах реагування на попит.

Не дивно, що Баффет назвав Біткоїн «щурячою отрутою у квадраті». Попри те, що каже Елізабет Уоррен, нападки на роль майнінгу біткоїнів у програмах реагування на попит призводять до вищих рахунків за електроенергію для техасців, які сплачують збори за пікові електростанції.

Сенат Техасу нещодавно ухвалив законопроєкт 6, який спрямує не менше 10 мільярдів доларів на будівництво пікових електростанцій природного газу і, можливо, до 18 мільярдів доларів на те, щоб вони простоювали доти, доки не виникне високий попит та екстремальні погодні явища. У свідченнях на засіданні комітету у березні Berkshire Hathaway була єдиним прихильником законопроєкту. Аналітики в галузі енергетики та The Wall Street Journal розкритикували цей план для Техасу через його дорожнечу та підрив конкуренції з боку сонячної та вітрової енергії. Законопроєкт 7 додає вимоги щодо нагляду до ERCOT для пікових електростанцій та передбачає дозволи для заводів, які працюватимуть зі збитками в умовах суворої погоди. Це витончений спосіб сказати, що галузь вимагає від держави субсидування нафтогазової галузі, через що на гачку виявляться мешканці Техасу.

Тим часом Сенат Техасу одноголосно прийняв Законопроєкт 1751 поза комітетом і лише з одним голосом «проти» із зали сенату, який несправедливо забороняє майнерам біткоїнів конкурувати за отримання податкових пільг. Гірше того, це заважає зусиллям майнерів зробити електромережу Техасу стійкішою у надзвичайних ситуаціях, довільно обмежуючи участь майнінгу біткоїнів у допоміжних послугах та сервісах реагування на попит до 10%, які галузь, ймовірно, вже перевищує. Інший законопроєкт 2015 встановлює мету, згідно з якою до 2024 року 50% нових потужностей, встановлених в ERCOT, забезпечуватимуться керованою генерацією, в основному на природному газі.

Добре відомо, що нафтогазова промисловість обсипає губернатора Техасу Грега Еббота та інших політиків грошима. Після зимового шторму Урі генеральний директор Energy Transfer пожертвував 1 мільйон доларів губернатору Ебботт після того, як компанія привласнила мільярди доларів.

Atmos Pipeline-Texas та NuStar Energy є операторами одних з найбільших трубопроводів та мереж зберігання природного газу в Техасі та прагнуть збільшити пропускну спроможність Пермського басейну, де розташований вузол Ваха. У 2022 році і Atmos, і NuStar пожертвували загалом 40 500 доларів на кампанії Лоїс Колкхорст, Донни Кемпбелл, Роберта Ніколса та Хосе Менендеса – чотирьох спонсорів законопроєкту Сенату 1751 проти майнінгу біткоїнів. Ці чотири сенатори штату отримали 163 500 доларів США від нафтогазової галузі в цілому.

Якщо Біткоїн дійсно мав сприяти використанню викопного палива в довгостроковій перспективі, то чому сенатори Техасу, які отримують значну вигоду від нафтогазової галузі, ухвалюють закони, несправедливо спрямовані проти біткоїн-майнерів?

Біткоїн-майнінг переїжджає до Техасу і балансує його мережу

До введення в Китаї заборони на майнінг біткоїнів у червні 2021 року суворі погодні явища в Техасі призвели до непередбаченого прибутку газових компаній. Наприклад, Energy Transfer заробила 2,4 мільярда доларів під час відключення електрики під час зимового шторму Урі у лютому 2021 року, використовуючи природний газ як піковий актив, – зберігаючи його, коли ціна низька, і продаючи, коли попит різко зріс.

Експорт природного газу до Мексики під час суворих погодних явищ у Техасі може бути ще вигіднішим для операторів трубопроводу Вахалахара, оскільки ціна в Мексиці може бути ще вищою, особливо якби ERCOT більше залежала від пікових цін на природний газ. Під час зимового відключення електроенергії в Техасі у 2021 році ціна на природний газ у Мексиці збільшилася у 100 разів у порівнянні зі звичайними цінами. Під час Урі заводи з перекачування природного газу зазнавали труднощів, оскільки природний газ замерзав у трубах.

Після того, як наприкінці 2021 року майнінгові установки були масово переміщені з Китаю до Техасу, багато з них потрапили під санкції ERCOT як великі гнучкі навантаження (LFL). Сьогодні LFL надають та отримують прибуток від допоміжних послуг, де раніше домінували пікові установки на природному газі. І вони роблять це за нижчою ціною, з якою важко конкурувати піковим заводам, – таким чином техасці заощаджують гроші на рахунках за електроенергію, одержуючи більше за менші гроші. Фактично, LFL допомогли збалансувати мережу та уникнути відключень під час літньої спеки 2022 року та під час зимового шторму Елліот на Різдво 2022 року, вивільнивши понад 3000 мегаватів резервної потужності в мережі. Цей успіх був передбачений ERCOT за кілька тижнів до шторму у звіті, в якому йшлося про те, що біткоїн-майнери корисні для балансування мережі під час екстремальних погодних явищ.

Кому вигідні нападки New York Times на Біткоїн?
Джерело: ERCOT

«Сіра Леді» атакує біткоїн

У листопаді 2022 року, за п'ять місяців до того, як було опубліковано його статтю проти майнінгу біткоїнів, Габріель Денс, заступник редактора відділу розслідувань у The New York Times, взяв участь у саміті з блокчейну в Техасі в Остіні в рамках свого розслідування. Через кілька тижнів він почав надсилати електронні листи учасникам конференції, обіцяючи включити їхні нюансовані погляди до своєї наступної статті.

Кому вигідні нападки New York Times на Біткоїн?
Джерело: лист, наданий Level39

Зрештою виявилося, що все це було хитрощами. Коли його стаття була нарешті опублікована, стало очевидним, що він вирішив опустити всі аргументи на користь майнінгу біткоїнів і включив лише недоречні цитати його прихильників.

Суть статті Денса заслуговує на різку критику. Вона була наповнена дезінформацією та хибними повідомленнями про роль програм реагування на попит, які відтоді були повністю спростовані Інститутом політики Біткоїна. Доповідь Денса суперечить Міністерству енергетики США, яке позитивно оцінює реакцію на попит. Вона також суперечила більш раннім схваленням реагування на попит з боку The New York Times, починаючи щонайменше з 2007 року.

Ось приклади попередньої підтримки від Times:

«У Сполучених Штатах кілька тисяч підприємств та побутових споживачів відмовляються від контролю над своїми електричними системами у моменти надзвичайно високого попиту. І їм за це платять. Система, заснована на концепції під назвою «реагування на попит», є одним з останніх способів застосування інтернет-технологій для кращого управління перевантаженими джерелами живлення у США», – «Технологія реагування на попит знижує пікове енергоспоживання шляхом дистанційного керування», The New York Times, 7 листопада 2007 р.

У 2009 році The New York Times повідомила, що реагування на попит було схвалено головою Федеральної комісії з регулювання енергетики при адміністрації Обами Джоном Веллінгхоффом.

«Адміністрація Обами, Конгрес та новий голова Федеральної комісії з регулювання енергетики Джон Веллінгхофф зосередили свої зусилля на зниженні пікового попиту. Пан Веллінгхофф назвав реагування на попит «революційним використанням» інтелектуальної мережі», – «Приглушення світла для задоволення попиту», The New York Times, 17 квітня 2009 р.

У 2010 році у розділі «Енергія та навколишнє середовище» Times продовжувала звеличувати перед читачами переваги реакції на попит.

«Ця концепція, яка називається реакцією на попит, завоювала популярність у комунальних колах. По суті, під цим мається на увазі плата користувачами за невеликі незручності, коли виникає гостра потреба додаткової потужності («пік»). Потім комунальне підприємство може розраховувати на зниження навантаження на свою систему в критичні моменти й теоретично уникнути витрат на будівництво нового заводу тільки для задоволення цих пікових потреб... Однак для фермерів цей процес складніший. Для увімкнення та вимикання помп потрібно відправити робітників, і існує ризик шкоди для врожаю», – «Чому комунальне підприємство платить клієнтам?», The New York Times, 23 січня 2010 р.

Пізніше, у 2010 році, Times знову підтвердила позитивне ставлення адміністрації Обами до реагування на попит.

«…[Веллінгхофф] розглядає споживачів як активних учасників енергосистеми… які стабілізують енергосистему шляхом коригування попиту за допомогою інтелектуальних пристроїв чи модифікації поведінки, відомої як реакція на попит, та накопичення енергії для різних мережевих завдань. Він вважає, що споживачі мають отримувати гроші за надання цих послуг, – «Як зробити споживача активним учасником мережі», The New York Times, 29 листопада 2010 р.

Газета навіть цитувала захисників довкілля, які хотіли, щоб Техас продемонстрував активнішу реакцію на попит.

«Екологи стверджують, що навантаження на мережу має спонукати Техас працювати над стратегіями енергоощадження. Зокрема, вони просувають програму під назвою «реагування на попит», у рамках якої підприємствам та споживачам платять за зниження потужності у періоди високого попиту, наприклад, наприкінці літа. Колін Міхан, аналітик з екологічно чистої енергії з Фонду захисту навколишнього середовища в Техасі, повідомив електронною поштою, що Техас «зробив лише дуже невеликі кроки», – «Електромережа в Техасі стикається з безліччю проблем», The New York Times, 22 грудня 2011 р.

Газета продовжувала підтримувати реакцію на попит протягом усього перебування Обами на посаді, ніби вона виконувала роботу адміністрації з просування технології.

«Але балансування мережі включає більше, ніж просто збільшення пропускної спроможності. Можливо, найбільш перспективним інструментом штату з охорони природи є «реагування на попит»… Програми, які є добровільними в Техасі, можуть набувати різних форм… Реагування на попит «ймовірно, заслуговує на більшу увагу», – заявив Дойл Бенебі, президент C.P.S. Energy, комунального підприємства, що знаходиться в муніципальній власності, яке не взяло участі у дебатах про ринок потужності. «У Техасі це може стати важливою частиною рішення», – «Навантаження на електричну мережу. Поштовх до приділення пріоритетної уваги збереженню», The New York Times, 23 січня 2014 р.

І все ж одна стаття Денса проти майнінгу біткоїнів змінила позицію Times щодо реакції на попит. Денс написав наступний текст, в якому реакція на попит звучить як підступна схема для гнучких клієнтів, щоб обдурити роздрібних клієнтів:

«Величезне енергоспоживання у поєднанні з їхньою здатністю майже миттєво відключатися дозволяє деяким компаніям економити та заробляти гроші, спритно смикаючи за важелі енергетичних ринків США. Вони можуть уникнути комісій, які стягуються під час пікового попиту, перепродавати свою електроенергію з націнкою, коли ціни різко зростають, і навіть отримувати гроші за пропозицію відключитися. Інші великі споживачі енергії, такі як фабрики та лікарні, не можуть скоротити енергоспоживання так само регулярно чи різко без серйозних наслідків», – «Реальна ціна цифрових перегонів за біткоїн», The New York Times, 9 квітня 2023 р.

Все це викликає чимало запитань: чому The New York Times витратила місяці на дослідження для статті, яка відволікає читачів від серйозних екологічних проблем лише для того, щоб зосередитися на технології, яка несе відповідальність лише за якісь 0,14% глобальних викидів? Чому було проігноровано дослідження ERCOT, проведене у грудні 2022 року, яке показало, що великі гнучкі навантаження, такі як операції з видобутку біткоїнів, корисні для мережі Техасу? Чому The New York Times проігнорувала той факт, що майнінг біткоїнів відіграв значну роль у запобіганні відключенням електроенергії під час зимового шторму Елліот, на Різдво та під час літньої спеки 2022 року? Чому було проігноровано той факт, що видобуток біткоїнів надійно забезпечує мінімальну ціну для надбудови відновлюваної генерації в мережі ERCOT? Чому The New York Times відмовилася від більш ніж десятирічної підтримки програм реагування на попит на відновлювані джерела енергії, які відстоювали Міністерство енергетики США та голова Федеральної комісії з регулювання енергетики при Обамі? Чому після кількох місяців досліджень The New York Times опублікувала свою статтю проти майнінгу біткоїнів саме тоді, коли законодавчий орган Техасу голосував за законопроєктами проти програм реагування на попит та заміну їх заводами з видобутку природного газу? Чому редактори «Таймс» використовували імовірно сфабриковані кадри, через які здавалося, що в Рокдейлі, штат Техас, смог?

Кому вигідні нападки New York Times на Біткоїн?
Джерело: Level39

Мало що в цій статті має якийсь сенс. Чи є збігом те, що The New York Times атакувала майнінг біткоїнів у Техасі якраз у той момент, коли це могло принести користь одному з найбільших акціонерів?

«Річ у тім, що Сліму взагалі не потрібно втручатися. На мій досвід, саме видавці втручаються в редакційний процес, це їхня прерогатива. І я можу запевнити вас, що інвестиції Сліма будуть фактором, хай навіть негласним, в ухваленні редакційних рішень у Таймс, – Андреас Мартінес, колишній оглядач The New York Times.

Можливо, ми ніколи не дізнаємося, чи Слім вплинув на редакційний процес у випуску газети, присвяченому майнінгу біткоїнів. Однак, це цілком відповідало б моделі захисту New York Times ділових інтересів Сліма на додаток до системної упередженості та спотворень. Чи все це є збігом, чи чимось ще – це тема для обговорення. Проте редактори Times здається більш ніж готові пожертвувати залишками журналістської етики газети заради того, що спонукає їх публікувати такі статті.

З іншого боку, дедалі більше читачів починають не довіряти основним ЗМІ, і це не на руку найбільшим акціонерам медіакомпаній, які очікують на отримання прибутку від репортажів. Привернення уваги до потенційних конфліктів інтересів може принаймні дати деякий контекст незрозумілим редакційним рішенням.

Дякую Джастіну Оркні за допомогу в написанні цієї статті.

Це гостьовий пост Level39, дослідника, який спеціалізується на Біткоїні, технологіях, історії, етиці та енергії. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

MICA та майбутнє регулювання біткоїна в Україні MICA та майбутнє регулювання біткоїна в Україні Розроблення та введення в дію фреймворку MiCA відкриває нову сторінку в історії регулювання біткоїна та криптовалют, що значно вплине на їх легальне становище по всьому світу, не обмежуючись виключно країнами Європейської економічної зони. Нові правила принесуть значні зміни, створивши регульований простір, де інтереси споживачів та бізнесу у сфері криптоактивів будуть знаходитися в балансі. Ганна Воєводіна 22 квітня 2024
Як Біткоїн може вплинути на фінансову інклюзивність серед меншин Як Біткоїн може вплинути на фінансову інклюзивність серед меншин Біткоїн був створений для надання людям доступу до фінансових послуг, а не просто для збагачення ранніх користувачів. Кіара Тейлор 21 квітня 2024
Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму Яким чином Біткоїн та Ethereum можуть доповнювати один одного в довгостроковій перспективі, а не існувати як конкуренти? Ів Ла Роуз 21 квітня 2024