Секрети помаранчевої пігулки від рекламного копірайтера

Секрети помаранчевої пігулки від рекламного копірайтера

Колишній професійний рекламний копірайтер розкриває секрети того, як зробити Біткоїн привабливим у свідомості прекоїнерів.

Після того, як деякий час тому я серйозно захопився Біткоїном, я вирішив підійти до теми помаранчевої пігулки – що фактично означає «продавати» Біткоїн новачкам – так само як і з будь-яким іншим проєктом у копірайтингу.

Перше, що визначить професійний рекламний копірайтер, це основні свідомі та неусвідомлені «заперечення» та страхи потенційного клієнта. Іншими словами, те, що найімовірніше стоїть на шляху цієї людини до навернення.

Тому почнімо з головних перешкод, що заважають прийняттю помаранчевої пігулки, перш ніж представити рішення.

Чому так важко «продати» щось настільки чудове, як Біткоїн

Складність спонукати новачків прийняти помаранчеву пігулку зводиться до трьох речей, і всі три взаємно підсилюють одна одну, що робить завдання ще складнішим:

Секрети помаранчевої пігулки від рекламного копірайтера
Джерело: Автор

1. Сліпота фіатної парадигми, змішана зі страхом, невпевненістю та сумнівами (FUD)

OpenAI визначив «сліпоту парадигми» як «нездатність розпізнати або повністю зрозуміти припущення та рамки, які формують переконання, цінності та дії».

Біткоїн – це інновація, яка руйнує парадигму, і тому важко по-справжньому зрозуміти його цінність, не вирвавшись із «зони комфорту» ідеологізованої фіатної парадигми.

Велика частина FUD породжена цим «страхом невідомого» на додаток до страху втратити гроші.

2. Компенсація у вигляді скептичної «владної позиції» (опір «повчанню»).

Секрети помаранчевої пігулки від рекламного копірайтера
Джерело

Нікому не подобається перебувати в «покірному» положенні, коли їх «повчають», і мало хто може скромно визнати, що він чогось «не знає».

Таким чином, будь-яка спроба запропонувати помаранчеву пігулку породжує в людей рівноцінний і протилежний супротив, особливо, якщо ви намагаєтеся переконати їх особисто.

Залишаючись «скептичними», вони здобувають гадану «владну позицію» та «перевагу», тому люди люблять наголошувати на тому, наскільки вони «скептичні».

3. Сліпці та дилема слона («вбивця цілісного розуміння»).

Секрети помаранчевої пігулки від рекламного копірайтера
Джерело

Якщо в намаганні запропонувати помаранчеву пігулку ви спробуєте охопити Біткоїн як «цілісного слона», ви, швидше за все, наштовхнетеся на хлопця із мему нижче:

Секрети помаранчевої пігулки від рекламного копірайтера
Джерело

Як відомо всім продавцям, логіка та аргументи існують, щоб ретроспективно раціоналізувати рішення (або зміцнювати вкорінені позиції). Справжня зміна поглядів – це завжди зміна парадигми (маленька чи велика), а вихід із зони комфорту старої, укоріненої парадигми – це завжди «стрибок віри».

Сама по собі логіка рідко буває для цього досить сильним каталізатором і мотиватором. Ось чому суто освітнього підходу рідко буває достатньо, щоб розірвати в новачка зашморг FUD і сліпоти до фіатної парадигми, який він сам же і затягує.

Крім того, освітній підхід займає надто багато часу, і він надто нудний/технічний для фіатного способу мислення «миттєвого задоволення».

Потрібна інша напівсвідома сила, яка настільки ж потужна, як і FUD; а саме страх втратити можливості (FOMO). Якщо рівень FOMO затьмарить і перевищить рівень FUD, люди навернуться. Все просто.

Як зробити біткоїн привабливим для ноукоїнерів з фіатним мисленням

Це було перше запитання, яке я завжди ставив собі, починаючи новий проєкт з копірайтингу:

«Як представити цю пропозицію таким чином, щоб у цільової аудиторії перехопило подих?»

Наведений нижче приклад чітко ілюструє різницю між орієнтованим на характеристики продукту «навчанням» і «спокусливим», орієнтованим на вигоду переконанням:

Секрети помаранчевої пігулки від рекламного копірайтера
Джерело

Чи бачите ви величезну різницю у сприйнятій цінності?

Нудний, повчальний фокус на характеристиках є класичною «помилкою новачка» у світі рекламного копірайтингу, і це епідемія у світі помаранчевої пігулки.

Зазвичай вважається, що людям потрібно «розуміти» Біткоїн, перш ніж вони «інвестуватимуть» у нього свої важко зароблені фіатні гроші.

Однак правда полягає в тому, що пан Пересічний Ноукоїнер ймовірно тим менше «інвестуватиме», чим більше ви намагаєтеся змусити його зрозуміти Біткоїн.

Секрети помаранчевої пігулки від рекламного копірайтера
Джерело

Важко «продати» людям Біткоїн, коли ви зосереджуєтеся на характеристиках.

Парадоксально, але Біткоїн продає себе кожному, хто дійсно його розуміє, і причина проста: Біткоїн – це найкраща можлива угода. Це абсолютно, на 100% пропозиція, від якої неможливо відмовитися.

Ось чому кожен біткоїнер робить усе можливе, щоб отримати якомога більше біткоїнів. Ключовим моментом тут є «пропозиція, від якої неможливо відмовитися».

Існує величезна різниця між спробою «просвітити» пересічних людей стосовно Біткоїна і представленням Біткоїна як пропозиції, від якої неможливо відмовитися, якою він є.

Пам’ятаючи про це, давайте на мить забудемо про «одноранговий», «стійкий до цензури» та «децентралізований». Натомість зануримося в:

Біткоїн: пропозиція, від якої неможливо відмовитися

Пересічні люди не повинні бути збентежені технічним монстром, яким є Біткоїн (повторіть це речення кілька разів для себе, і відчуйте полегшення, яке воно викликає).

Їм також не потрібно розуміти історію грошей, що таке «надійні гроші» або чому підтвердження роботи є настільки важливим.

Пану Пересічному Ноукоїнеру потрібно лише одне, щоб у нього в голові «клацнуло» і щоб відразу прийняти помаранчеву пігулку – це побачити угоду, від якої неможливо відмовитися.

По суті: те, що спонукає пана Пересічного Ноуоїнера зробити «стрибок віри» в Біткоїн, зводиться до трьох речей:

  1. Чітке бачення угоди, яку представляє «інвестиція» в біткоїни (а не те, що «є» Біткоїн або навіть що він «робить»).
  2. Обґрунтоване відчуття терміновості та FOMO.
  3. Чітке розуміння того, чому угода така непереборно приваблива (і чому нульовий баланс біткоїнів є набагато більшим ризиком, ніж отримання на виході нуля).

Без зайвих слів, ось моя надзвичайно проста формула як запропонувати помаранчеву пігулку. Вона починається з такого запитання:

«Отже, як ви думаєте, що станеться з ціною біткоїна, коли критична маса зрозуміє, що майнінг біткоїнів вирішує не тільки проблему глобального потепління, але й глобальної енергетичної кризи?»

Це прямо суперечить тому, в що вони, швидше за все, були запрограмовані вірити «завдяки» ЗМІ, тож це точно приверне їхню увагу та викличе у них цікавість.

Після цього я нагадую їм, що біткоїн становить абсолютний дефіцит і що більша частина пропозиції вже перебуває в руках довгострокових власників, які вже розуміють, куди все йде.

Швидше за все, ви наштовхнетеся на великий супротив, висловлюючи вищезазначене твердження про майнінг біткоїнів, і це добре. Це звільняє простір для вас, щоб представити неспростовні докази на підтвердження.

Звичайно, ви повинні заздалегідь підготувати доказові елементи, і було б гарною ідеєю зберігати їх у своєму телефоні. Ви знайдете велику кількість інформації, яку можна використати як докази, у кролячій норі з помаранчевими пігулками, яку я створив на сайті Bitcoin Maxi News.

Коли вони побачать докази того, як майнінг біткоїнів уже використовується для зменшення викидів метану (що набагато гірше, ніж CO2, коли йдеться про «парниковий ефект»), і як він збалансовує мережу та стимулює створення відновлюваної енергії, принаймні, ви дасте їм над чим подумати.

Потім ви можете повторити початкове запитання та нагадати їм, що ця можливість для ранніх пташок не триватиме вічно. Це запускає в них у голові «цокання годинника FOMO», оскільки ніхто не хоче упустити чудову нагоду.

Поясніть, що їм не потрібно йти «ва-банк», і що володіння лише 0,2-0,5 BTC може перетворитися на багатство їхньої сім’ї, коли все це стане мейнстримом.

Наприкінці скажемо, що мати нульовий баланс BTC – це найбільший фінансовий ризик, на який вони можуть піти, і що знання цих речей схоже на володіння цілком легальними «інсайдерськими знаннями», про які не знають 98% населення – поки що.

Завдяки такому підходу ви уникаєте всіх технічних, заплутаних і нудних речей, та представляєте Біткоїн як спокусливу пропозицію, від якої неможливо відмовитися, якою він власне є, і все це за кілька хвилин.

Це гостьова публікація SV, головного редактора BitcoinMaxiNews.com і колишнього професійного рекламного копірайтера. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Нова пропозиція біткоїна вперше перевершить золото після халвінгу у 2024 році. Спенсер Ніколз 15 квітня 2024
Як догми вбивають клітини мозку Як догми вбивають клітини мозку Усі культури потребують певної всеосяжної віри, для підтримки їх як єдиної ідентичності. Але коли цієї віри дотримуються сліпо, це призводить до стагнації та незгод. Шинобі 14 квітня 2024
Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024