Біткоїн не повинен турбувати прогресивізм, на відміну від вас

Біткоїн не повинен турбувати прогресивізм, на відміну від вас

Прийняття Біткоїна неминуче у довгостроковій перспективі, але якщо відкинути політичні розбіжності та створити широку коаліцію, цей шлях скоротиться.

Чи потрібні Біткоїну прогресисти?

Проста відповідь на це питання – ні, Біткоїн не потребує прогресистів. Ми всі знаємо цей мем: Біткоїну все одно. Тік-ток, наступний блок. Біткоїн неминучий. Біткоїн не можна регулювати. Я вважаю, що кожен із цих девізів по-своєму правдивий у довгостроковій перспективі. Але віднедавна я прикладаю чимало зусиль, щоб знайти відповідь на протилежне питання, а саме: чи потрібен Біткоїн прогресистам?

Моя книга дає ствердну відповідь на це складне питання. І хоча можна легко і впевнено зробити висновок, що Біткоїн не потребує прогресистів, виникає наступне питання – чому я намагаюся дати помаранчеву таблетку якомога більшій кількості прогресивних лібералів? Це правда, що Біткоїну все одно. Але я думаю, що вам не повинно бути.

Скорочення довгої дистанції

Хоча мені цілком ясно, що Біткоїн зрештою досягне успіху, також очевидно те, що підтримка лібералів і тих, хто перебуває в лівому політичному спектрі, хоч і не є абсолютною необхідністю, проте важлива. Навіть якщо Біткоїн неминучий у довгостроковій перспективі, між теперішнім моментом та закінченням цієї довгострокової перспективи пройде дуже багато часу. Цей час можна заповнити інноваціями та активним впровадженням грошей свободи по всій планеті. Або цей час може бути заповнений політичною боротьбою на всіх рівнях кожного уряду по всьому світу. Багатьом людям, які читають це, може бути байдуже, або вони навіть можуть із задоволенням спостерігати за цією боротьбою. Але колись мене не стане, і світ буде кращим, якщо більше людей зрозуміють і скористаються інновацією Сатоші Накамото до того, як на моє місце прийдуть мої діти.

Є біткоїнери з політичними поглядами, відмінними від моїх, але вони підтримують мою роботу. Ці люди люблять нагадувати мені, що Біткоїн – це гроші для ворогів. Це справді так, і це дуже важлива властивість усіх «хороших» грошей. Крім того, також важливо пам'ятати, що в цьому вузькому значенні жоден біткоїнер не є вашим ворогом, незалежно від того, як вони визначають себе у традиційній політичній системі. У той час як ліві та праві можуть сперечатися про все інше, дуже важливо, щоб ми об'єдналися, коли справа доходить до Біткоїна, тому що це дає нам найкращу можливість замінити нашу поточну систему ще до того як закінчиться довгострокова перспектива.

Кардинальний перегляд системи

Як і багато людей, моє бачення біткоїна полягає в тому, що це гроші для всіх. Я також вважаю його найкращим інструментом, який ми маємо, щоб замінити корумповану, непрозору та регресивну глобальну фінансову систему, яку ми всі успадкували. В якийсь момент люди, які контролюють нинішню систему, дійсно почнуть боротися з Біткоїном, і вони боротимуться щосили. Нинішній страх, невпевненість та сумнів (FUD) та нещодавнє закриття фіатних входів на криптобіржі – це лише початок. Впливові кола від Вашингтона, округ Колумбія, до Хай-стріт використовуватимуть свої важелі, щоб будь-якому нефахівцеві було важко дізнатися про біткоїн, отримати доступ до нього або безпечно зберігати його. Кожен із гравців у поточній грі зацікавлений у тому, щоб вона тривала якомога довше, і вони мають доступ до величезних ресурсів, які допоможуть у цьому. Можливо, вперше проблема не в тому, що впливові кола намагаються заробити більше грошей, а у визначенні грошей. Це буде війна і вони зроблять все можливе, щоб перемогти.

Деякі біткоїнери впевнено заявляють, що заборони Біткоїна не мають значення, тому що люди можуть переїхати до місць, де Біткоїн не заборонений. Якщо Біткоїн стане незаконним у деяких країнах або навіть у деяких штатах США, можливо, ми побачимо, наскільки складним на практиці є юрисдикційний арбітраж. Ті, хто має гроші та зв'язки, зможуть переїхати в іншу країну, де приймається Біткоїн. Ті, хто ледве зводять кінці з кінцями, залишаться. Навіть Тед Круз відкинув цю ідею, коли нещодавно пожартував перед Біткоїн-аудиторією: «У скількох із вас є сальвадорські паспорти?»

Я не часто погоджуюсь з Крузом, але він має рацію. Важко уявити, як план дій у надзвичайних ситуаціях, що передбачає переїзд усіх до Сальвадору, узгоджується з кредо «Біткоїн для всіх» ще за мого життя.

Але, можливо, мета тих, хто нині перебуває при владі, полягатиме не в тому, щоб зробити Біткоїн незаконним, а в тому, щоб просто змусити нас боротися з ним виходячи з наших політичних точок зору, які укорінилися і поляризувалися. Оскільки їхня мета – захистити чинну систему, вони, швидше за все, почнуть не з того, що оголосять своїх конкурентів поза законом, а просто змусять людей сперечатися між собою.

Найкращим результатом для тих, хто прагне зберегти статус-кво, стане те, що публіка розглядатиме Біткоїн як проблему правих та лівих. Можливі подібні сценарії, які розділятимуть людей, тоді як люди при владі продовжуватимуть отримувати зиск від нинішніх систем. І є всі підстави вважати, що це станеться. Нині є невелика кількість ліберальних політиків, які регулярно намагаються набрати політичні очки, критикуючи Біткоїн. Якщо тактика з часом виявиться успішною, додадуться й інші голоси. З іншого боку, деякі консервативні законодавці поспішили не лише підтримати Біткоїн, а й наголосити, що ліві політики цього не роблять. Зрештою, всі FUD, перешкоди та політична боротьба можуть досягти апогею, і в цей момент Біткоїн сприйматиметься як щось набагато менш неминуче.

Зробити війну неможливою

Вікно, в яке можна потрапити перед цими подіями, маленьке та швидко закривається. Я твердо переконаний, що секрет нашого колективного успіху не в тому, щоб переконати політиків, які перебувають при владі, у тому, що Біткоїн – це сила добра, а в тому, щоби навчити громадян, які голосують за цих політиків. Ми ще маємо шанс зробити це. Більшість людей просто мало думають про Біткоїн. Я особисто бачив, що як тільки людям надається можливість вчитися та ставити запитання, вони часто переконуються у ціннісній пропозиції Біткоїна. Однак протилежне також може стати реальним. Якщо уряд спробує заборонити Біткоїн, ймовірно, більшість населення вирішить, що він поганий. Якщо громадська думка зміниться з «Біткоїн – це удавані гроші» на «Біткоїн – це погані гроші для поганих людей», буде важко повернути все назад. Це не зробить успіх Біткоїна менш ймовірним у довгостроковій перспективі, але може відкласти його впровадження, інновації, створення інфраструктури та освіту на десятиліття. Це не тільки заблокувало б нас у застарілій системі, а й затримало б реальні переваги Біткоїна для людей, яким ця технологія потрібна зараз.

Завдяки своїм чудовим фінансовим властивостям, Біткоїн зрештою переможе і стане кращим способом зберігання та передачі цінності серед людей у світі. Ми знаємо, що ті, хто нині перебуває при владі, зацікавлені у боротьбі з Біткоїном і вони не проґавлять зручної можливості. Але, хоча ми можемо виграти їхню війну, ми все ще маємо можливість зробити таку війну політично неможливою. Виконання цього слід вважати імперативом. Корі Кліппстен наводить аналогічний аргумент, використовуючи схему Нассима Талеба «Непримиренна меншість». Кліппстен стверджує, що якщо Біткоїн набере 10 мільйонів прихильників у Сполучених Штатах, ця невелика, але непохитна меншість зробить боротьбу з технологією практично неможливою.

Навіть якщо схема недосконала, вона має інтуїтивну цінність. Заради аргументу будемо вважати, що цифра Кліппстена у 10 мільйонів вірна. Було б нерозумно думати, що ми досягнемо цієї мети (у «Гонці, щоб уникнути війни»), не розширюючи коло нашої цільової аудиторії. До цього часу прогресисти були мало залучені. Наша 10-мільйонна коаліція буде сильнішою та антикрихкішою, якщо вона буде неоднорідною за своїм політичним спектром. Міцну коаліцію біткоїнерів, яка охоплює весь політичний спектр, неможливо ігнорувати, і з нею буде важче боротися.

Біткоїну може бути однаково, але не вам

Ми потрібні світові, щоб дати помаранчеву пігулку прогресистам. Я дуже хочу досягти мети Кліппстена у 10 мільйонів і побачити, як непохитна меншість біткоїнерів формує майбутнє грошей. Хорошою новиною є те, що кількість освітніх Біткоїн-ресурсів, пропонованих через призму прогресивізму, збільшується. У Біткоїн-індустрії також формується дедалі більша та активна прогресивна спільнота. Завдяки цим інструментам у нас є можливість, хоч і швидкоплинна, залучити більше людей і переконати їх у перспективах Біткоїна. І нам потрібна ваша допомога.

Це заклик до дії. Не уникайте розмов про Біткоїн з ліберальним колегою, тестем або сусідом. Спробуйте пояснити, як Біткоїн усуває несправедливість, яка їх хвилює в поточній системі. Багато прогресистів добре відреагують на поінформоване обговорення того, як і чому Біткоїн усуває майнову нерівність або надає права власності маргіналізованим групам людей. Ви можете досягти більшого успіху, ніж ви думаєте. Якщо ви не можете переконати їх самостійно, порадьте їм відповідні книги, подкасти та статті, щоб вони могли продовжити навчання.

Немає сумнівів, що ми зрештою досягнемо переломного моменту, коли Біткоїн стане неминучим. Коли це станеться, буде дуже важливо, щоб у нашій коаліції були представлені різні політичні ідеології, якщо ми хочемо досягти найбільшого успіху. Єдине, що залишається невідомим, чи встигнемо ми досягти цього переломного моменту перед війною. Я налаштований оптимістично, і тому я продовжу давати помаранчеву таблетку якомога більшій кількості прогресистів. Сподіваюся, ви до мене приєднаєтесь.

Це гостьовий пост Джейсона Майєра, вчителя та автора книги «Прогресивне обґрунтування на користь Біткоїна». Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024
Сендвіч «Рубен» та активація CTV Сендвіч «Рубен» та активація CTV Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні. George 203 11 лютого 2024