Конфісковані біткоїни можуть стати для Болгарії щасливим білетом

Конфісковані біткоїни можуть стати для Болгарії щасливим білетом

Після конфіскації 213 000 біткоїнів у 2017 році Болгарія може стати однією з найбагатших країн на землі.

Болгарію, невелику країну, розташовану в Південно-Східній Європі між Румунією та Грецією, схоже, можна вважати однією з найбагатших країн світу.

Причиною цього є її володіння 213 000 біткоїнів, які влада країни вилучила у злочинної групи у 2017 році. За даними Правоохоронного центру Південно-Східної Європи (SELC), група зламала комп'ютери болгарського митного управління та внесла зміни до системи, щоб їхні компанії-партнери могли імпортувати товари без сплати податків.

Відразу після вжитих заходів вилучений біткоїн коштував близько 500 000 доларів, проте станом на квітень 2023 року він оцінюється приблизно у 6 мільярдів доларів. Хоча подробиці, пов'язані з конфіскацією BTC, не зовсім зрозумілі, і достеменно невідомо, чи залишився цей біткоїн у країни та що вона планує з ним робити, цікаво вивчити потенціал такої країни, як Болгарія, яка володіє такою кількістю BTC.

Оскільки вартість біткоїна, на думку багатьох, найближчими роками стане ще вищою, Болгарія може стати дуже багатою країною.

Чи зросте ціна болгарського біткоїна?

Хоча майбутню ціну біткоїна передбачити неможливо, експерти пояснюють, чому вони впевнені, що вартість біткоїн-активів Болгарії зростатиме в геометричній прогресії.

Джессі Мейєрс, головний операційний директор Onramp Bitcoin, який має ступінь магістра ділового адміністрування Стендфордського університету, спрогнозував, що ціна біткоїна досягне 10 мільйонів доларів у найближчі десятиліття. Генеральна директорка Ark Invest Кеті Вуд вважає, що біткоїн досягне 1 мільйона доларів до 2030 року за оптимістичного сценарію. Артур Хейс, співзасновник BitMex, вважає, що біткоїн може досягти 1 мільйона доларів до 2026 року.

Нещодавно колишній технічний директор Coinbase Балджі Шрінівасан спрогнозував, що біткоїн досягне 1 мільйона доларів до 15 червня 2023 року, поставивши на це 2 мільйони доларів.

Хоча більшість людей не вірять, що ціна біткоїна може досягти 1 мільйона доларів до того часу, все можливо. Наприклад, якщо банківська криза та гіперінфляція долара США триватиме, як передбачив Шрінівасан, хто зна, скільки коштуватиме стек біткоїнів Болгарії?

Наприклад, невдовзі після ставки Шрінівасана (хоча ці події, звичайно, не пов'язані між собою), кілька країн, у тому числі Китай, Росія, Саудівська Аравія та Кенія, і багато інших почали відмовлятися від використання долара США у торговельних угодах. Президент Кенії попередив громадян, щоб вони позбулися своїх доларових запасів.

Уряд Сполучених Штатів вжив заходів для запобігання подальшому краху банків, такі як програма термінового банківського фінансування (BTFP) Федеральної резервної системи на суму 25 мільярдів доларів та готовність Федеральної корпорації страхування депозитів (FDIC) до покриття всіх депозитів.

Я думаю, що якщо FDIC вирішить застрахувати всі депозити, цього буде достатньо, щоб запобігти стрімкому вилученню банківських вкладів, але при цьому цілком очевидно, що долар США вже не такий сильний, як раніше. І це відкриває можливості для зростання децентралізованої глобальної грошової одиниці, такої як біткоїн.

В результаті, якщо Болгарія утримуватиме свої запаси BTC, вона може накопичити більше активів, ніж інші країни, та стати однією з найбагатших країн у світі.

Отже, що Болгарія робитиме зі своїм біткоїном?

Болгарія могла б використати майбутні доходи від біткоїнів для інвестицій у свою економіку, але спочатку їй доведеться сплатити національний борг. Станом на 2022 державний борг Болгарії становить 20 мільярдів доларів.

До 2030 року, якщо ціна біткоїна досягне 1 мільйона доларів, а країна все ще матиме 213 000 BTC, її активи можуть коштувати 213 мільярдів доларів.

Після погашення боргу Болгарія могла б використати кошти, одержані від продажу 231 000 BTC, для інвестування у різні галузі, такі як технології чи нерухомість. Крім того, болгарський уряд міг би використати кошти, отримані від продажу свого біткоїна, для покращення інфраструктури країни, освіти та охорони здоров'я. Інвестуючи у ці найважливіші галузі, Болгарія могла б залучити іноземні інвестиції, що сприяло б подальшому розвитку економіки країни.

Болгарія має всі шанси стати однією з найбагатших країн світу, якщо вона продовжить утримувати свої біткоїни та продасть їх у потрібний час. Але для країни було б розумним продовжувати тримати значну частину біткоїнів у резерві, оскільки фіатні валюти, як-от долар, продовжують знецінюватися.

Це гостьовий пост Ахмеда Ботана, спеціаліста з маркетингу, який спеціалізується на Біткоїн-проєктах. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023