Як Аніта Пош несе фінансову просвіту в маси

Як Аніта Пош несе фінансову просвіту в маси

Ведуча подкасту та наставниця Аніта Пош розповідає про свою місію, подорожі світом та залучення до Біткоїна тих, хто найбільше його потребує.

Як американці, яка виросла на Півдні, мені соромно за той рівень фінансових знань, який був у мене в молодості. Я не бачила жодного сенсу в Біткоїні, поки не вивчила історію грошей і не зрозуміла, що означає мати однорангову, аполітичну грошову систему. Це знання відкрило мені очі на багато речей, які Біткоїн може здійснити, зміцнюючи права людини в усьому світі.

Щодня у засобах масової інформації повідомляється про нові порушення прав людини. Від геноциду рохінджа до російського вторгнення в Україну та ще тисячі інших. Світ, у якому ми живемо, зіпсований жадібністю та тими, хто зловживає своєю владою. Часто жадібні владна верхівка використовує паперову валюту як засіб контролю. При цьому застосування властивостей Біткоїна для зміцнення прав людини – це першочергова причина, чому я вважаю його важливим.

Аніта Пош – це ведуча подкаста, авторка, засновниця некомерційної організації та Біткоїн-наставниця. Пош має більш ніж 20-річний досвід роботи у вебдизайні та онлайн-підприємництві, і її місією є навчання людей, які потребують Біткоїна найбільше. Вона невпинно працює на місцях, наголошуючи на необхідності для всіх, особливо для жінок, покращити свою фінансову грамотність за допомогою вивчення Біткоїна та підприємництва.

Я впевнена, що її відповіді на мої питання про те, як вона використовує Біткоїн-освіту, щоб розширити можливості людей у всьому світі, надихнуть і вас.

– Як ви вперше дізналися про Біткоїн і чим саме він вас зацікавив?

– Вперше я почула про Біткоїн у 2011 році. Я написала про це у твіттері, але особливо не заглиблювалася в його суть, тому що прочитала статтю і дійшла висновку, що це ще один PayPal.

Схоже, то була погана стаття.

У квітні 2017 року на конференції я почула доповідь про Біткоїн та відкриті блокчейни, а також про їхній майбутній вплив на суспільство та технології. На цей раз я була відкрита до нових знань. Я була онлайн-підприємцем та вебдизайнером протягом 20 років і шукала нові цікаві теми як основу для своєї роботи. Я одразу зрозуміла, що протокол, який не підлягає цензурі, є спільним, відкритим і не вимагає дозволів – це інструмент, який може забезпечити рівні умови для всіх у світі.

Я напевно не була в змозі висловити це словами тоді, тому що поняття не мала, як працює Біткоїн, але мій життєвий досвід і моя компетенція розробниці інтернет-магазинів та маркетплейсів діяли як свого роду внутрішній компас у розумінні новаторської важливості Біткоїна. Цього разу я хотіла взяти активну участь і докласти всіх зусиль для розуміння та вивчення, щоб самій стати Біткоїн-наставницею.

– Як, на вашу думку, проявляється позитивний вплив Біткоїна на молодь у країнах, де ви працюєте – Гані, ПАР, Замбії та Зімбабве?

– З того, що я бачу в рамках роботи над власною ініціативою «Біткоїн за справедливість», багато молодих людей розуміють, що Біткоїн дає їм вибір, можливість брати участь у глобальній економіці, звільнитися від фінансового гніту та відсутності доступу до фінансів у своїх країнах.

Візьмемо, наприклад, людей, які мешкають у Bitcoin Ekasi. Я відвідувала їх та працювала з ними у травні 2022 року. Bitcoin Ekasi – це селище в Моссел-Бей, Південна Африка, де 11 магазинів і таксист, поспілкувавшись з членами Біткоїн-спільноти, стали приймати біткоїни. Багато з 5000 жителів не мають доступу до банківських рахунків або вирішили відмовитися від банківських послуг через високі комісії та бюрократію. Молоді люди, які живуть у селищі, підтримують свою спільноту знаннями та практичними уроками про те, як вони можуть сприяти розвитку Біткоїна.

Коучі отримують зарплату в біткоїнах і витрачають їх у місцевих магазинах. Нещодавно ще один магазин виявив бажання приєднатися до Біткоїн-економіки через високий рівень безпеки, який пропонує біткоїн порівняно зі зберіганням готівки. Кілька місяців тому місцевий супермаркет Pick n Pay також почав приймати біткоїни. Це означає, що власники магазинів можуть використовувати свої зароблені біткоїни для поповнення запасів без необхідності конвертації в національну валюту, що дозволяє заощадити на комісіях та уникнути зайвих клопотів.

Дедалі більше молодих людей бачать, як вони можуть заробляти біткоїни, створюючи контент, наприклад, на нашій платформі BTC Podcasting. Розміщення подкасту є безплатним без втрати авторських прав (як на Anchor), і водночас будь-хто може почати заробляти біткоїни за допомогою Value4Value без необхідності запуску власних вузлів Lightning.

Value4Value означає, що слухачі можуть самі вирішувати, скільки біткоїнів (за бажанням) вони хочуть відправити ведучому під час прослуховування подкасту. Як ведуча подкасту, я бачила потребу в платформі, яка не бере близько 10 доларів на місяць за хостинг, бо це позбавляє багатьох людей можливості ділитися своїми ідеями.

Під час моїх поїздок, особливо в Гану, виступаючи на першій Панафриканській Біткоїн-конференції, було дивно зустріти так багато молодих людей, які створюють освітні групи, наприклад, Bitcoin Cowries в Аккрі, Bitcoin Mountain у Камеруні або орієнтована на жінок Bitcoin Dada у Кенії. Нині я працюю над онлайн-програмою наставництва під назвою «Crack The Orange» для новачків та лідерів спільноти, щоб вони могли отримати ширше уявлення про Біткоїн і поділитися ним з членами своєї спільноти. За допомогою моєї некомерційної ініціативи «Біткоїн за справедливість» ми допомагаємо молодим жінкам створити власну освітню групу в Замбії.

Чотири африканських засновники Qala, програми, призначеної для навчання наступного покоління африканських розробників Біткоїна та Lightning, – це перспективні та далекоглядні молоді люди. Всі ці ініціативи сприяють створенню робочих місць та добробуту та матимуть позитивний мережевий ефект на місцях.

– Як ви зазвичай реагуєте на тих, хто зневажливо ставиться до Біткоїна, особливо серед ваших близьких?

– Протягом останніх кількох років я намагалася просвітити скептиків у Твіттері або інших медіаплатформах, використовуючи аргументи, факти та ділячись досвідом африканських та південноамериканських Біткоїн-користувачів у своєму подкасті «Шоу Аніти Пош».

Я зрозуміла, що нелегко переконати людину, якщо вона уже все для себе вирішила. Кожній вашій відповіді буде протиставлена думка та їхнє власне сприйняття. Я ніколи не намагалася нікого переконати. Якщо люди звернуться до мене та зацікавляться темою, я поясню та підтримаю. Якщо ні, то я не торкатимуся цієї теми. Те саме стосується і моїх друзів. Більшість із них має власне уявлення про Біткоїн, і вони не витрачають час або не виявляють інтересу до вивчення. Декілька моїх близьких друзів звернулася до мене за порадою і пройшли свій шлях до кінця. Думаю, сьогодні вони дуже задоволені.

– На вашу думку, чому важливо усунути гендерну нерівність у зацікавленості Біткоїном та його прийнятті?

Спочатку подивімося на цифри. З 1,7 мільярда людей у всьому світі, які не мають доступу до банківських послуг, 57% становлять жінки.

За даними Американської економічної асоціації:

«Тільки у США приблизно 8,4 мільйона американських домогосподарств не мають доступу до банківських послуг, а ще 24,2 мільйона американських домогосподарств класифікуються як недостатньо охоплені банківськими послугами. Імовірність того, що чорношкірі жінки не охоплені або мало охоплені банківськими послугами, значно вища, ніж чорношкірі чоловіки або будь-яка інша група. Крім того, чорношкірі жінки частіше називають обмеженість у фінансах основною причиною, через яку вони не взаємодіють із банківською системою».

І згідно WTW:

«Існує значний гендерний розрив у добробуті між чоловіками та жінками на пенсії. Після виходу на пенсію жінки накопичують лише 74% статків, якими володіють чоловіки».

Сімдесят п'ять країн світу, як і раніше, обмежують права жінок на управління активами. Є країни, в яких жінкам не дозволяється володіти власністю або успадкувати її – вони не можуть бути власниками землі, яку можна використовувати як заставу для подання заявки на кредит або підтримки свого неформального бізнесу. Це відбувається переважно у країнах Близького Сходу, Північної Африки, Південної Азії, Африки на південь від Сахари, Східної Азії та Тихоокеанського регіону.

Хоча протягом останніх десятиліть у багатьох країнах жінки здобули рівні з чоловіками права, загалом жінки, як і раніше, стикаються з масовою дискримінацією за ознакою статі. Ця нерівність призводить до виключення із фінансової системи через відсутність статків або через те, що жінки не можуть пред'явити посвідчення особи, необхідного для банківського обслуговування.

Біткоїн справедливий, оскільки не допускає дискримінації. Будь-хто може користуватися ним без необхідності показувати посвідчення особи та не маючи великого багатства. Мінімального обмеження для використання біткоїнів немає. Кожен може заробляти біткоїни своєю роботою. Заробіток біткоїнів стане стандартом.

Розповідаючи жінкам і дівчатам про Біткоїн, ми можемо допомогти їм скоротити гендерний розрив у рівні добробуту, враховуючи той факт, що цінність Біткоїна зростає лише у довгостроковій перспективі. Проте Біткоїн може бути лише одним з інструментів, він не закриє розрив у багатстві чарівним чином. У чоловіків зараз більше ресурсів, і вони також можуть заробляти або купувати більше біткоїнів. Ось чому дуже важливо навчати жінок і дівчаток якомога раніше, поки біткоїн знаходиться на початковому етапі. І забезпечення освіти на Глобальному Півдні, особливо для жінок, квір-спільноти та активістів-правозахисників, є основним напрямом діяльності ініціативи «Біткоїн за справедливість».

– Зважаючи на недавнє закриття однорангової (P2P) платформи Paxful, які інші варіанти купівлі та продажу біткоїнів можна порадити в країнах, де немає централізованих бірж?

– Є кілька інших варіантів P2P для купівлі та продажу біткоїнів без необхідності показувати посвідчення особи, що є важливим захистом конфіденційності. Вони можуть бути доступними не у всьому світі, тому одноранговий обмін на місцях є варіантом номер один в африканських країнах. Інший варіант – це біткоїн-ваучери або подарункові картки. І найкраще заробляти біткоїни, або попросивши свого роботодавця чи клієнтів платити вам у біткоїнах, або створюючи цінний онлайн-контент, такий як подкасти.

Список проєктів для обміну P2P, які я вважаю вдалими, включає:

  • Hodl Hodl
  • Bisq
  • AgoraDesk
  • RoboSats
  • Peach Bitcoin
  • Noones

Це гостьовий пост Бекки Братчер. Висловлені погляди є її власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024
Нова політика розкриття вразливостей у Bitcoin Core Нова політика розкриття вразливостей у Bitcoin Core Розробники програмного забезпечення Біткоїна працюють над покращенням взаємодії з питань безпеки. Bitcoin Magazine 10 липня 2024