«Золоті жуки» досі не розуміють чому Біткоїн – найкращий засіб заощадження

«Золоті жуки» досі не розуміють чому Біткоїн – найкращий засіб заощадження

Багато цінностей «золотих жуків» збігаються з цінностями Біткоїна, але вони відкидають BTC, не розуміючи переваги його реєстру.

Протягом останніх кількох років Джордан Петерсон заглибився в кролячу нору надійних грошей, і мені було приємно спостерігати за ним. Так багато цінностей, які він підтримує, збігаються з цінностями, які заохочує Біткоїн, такими як особиста відповідальність та пошук істини, тому його інтерес до Біткоїна був лише питанням часу.

У цей час він спілкувався з Сайфедіном Аммусом і Робертом Брідлавом і, попри те, що він не біткоїнер, Петерсон зумів зацікавити аудиторію на Біткоїн-конференції в Маямі у 2022 році. Нещодавно було цікаво послухати розмову з Роєм Себагом, вона проілюструвала для мене необхідність обговорення відмінностей між золотом і біткоїном – не лише їхніх властивостей як грошових одиниць, а й властивостей їхніх реєстрів.

Безумовно, «золоті жуки», такі як Себаг та Пітер Шифф, поділяють багато переконань біткоїнерів. Я поважаю їх та їхню роботу. Розв'язання проблем, до яких звертаються як «золоті жуки», так і біткоїнери, багато в чому збігаються. Але в обговоренні прозвучало більше аргументів на користь переваги біткоїна як розрахункової одиниці.

Той факт, що золото має інші матеріальні застосування, не має відношення до глобальних грошей

Себаг і Шифф стверджують, що золото цінне частково тому, що воно має інші застосування, наприклад, в деталях для стільникових телефонів і в стоматології, тоді як у біткоїна немає інших застосувань. Це вірно; проте я не впевнений, наскільки це є актуальним.

Чому нам потрібно, щоб наші гроші мали інші властивості, крім того, щоб вони були просто грошима? Де це написано? Якби націнка за золото зникла і воно використовувалося тільки для інших цілей, ціна на золото повністю обвалилася б. Крім того, якби золото стало глобальною розрахунковою одиницею, як цього хочуть «золоті жуки», воно використовувалося б ще менше для негрошових цілей через обмеження вартості. Націнка збільшиться, що не піде на користь аргументу про інші важливі застосування.

Грошова одиниця повинна мати лише хороші грошові властивості та добре взаємодіяти зі своїм реєстром. Спираючись на загальноприйняті властивості грошей, ідеальна грошова одиниця повинна бути портативною, довговічною, загальноприйнятою, дефіцитною, взаємозамінною, ділимою та стійкою до підробки.

«Золоті жуки» досі не розуміють чому Біткоїн – найкращий засіб заощадження
Джерело: автор

Як одиниця, біткоїн дорівнює або перевершує золото за всіма цими характеристиками, за винятком прийняття. (Ринкова капіталізація золота, як і раніше, приблизно у 20 разів вища, ніж у біткоїна, а це означає, що воно, як і раніше, більш поширене). Проте розмова про грошові одиниці – це лише частина справи. Ми також маємо подивитися на реєстри.

Біткоїн-реєстр перевершує інші реєстри

В наш час для грошових переказів потрібне використання реєстрів. Переміщення фізичних доларів або фізичного золота по всьому світу просто надто дороге, небезпечне та складне з погляду логістики. Натомість ми покладаємося на реєстри компаній-емітентів кредитних карток, банків та центральних банків, щоб полегшити «рух» грошей. Вся наша система, за винятком відносно невеликої кількості наявних фізичних доларів, є системою грошей, повністю заснованих на реєстрах.

Оскільки реєстри стали необхідними у сучасній торгівлі та оскільки ніхто не виступає за повернення до суспільства, в якому вся торгівля ведеться виключно шляхом особистого обміну грошима, під час аналізу грошових систем ми маємо не лише дивитися на одиниці у наших реєстрах, а й самі реєстри. Властивості Біткоїна як реєстру – ось що робить його грошовою системою, яка набагато перевершує всі наявні.

До списку важливих властивостей ідеального реєстру можна віднести: надійність, невразливість, можливість перевірки, глобальність, доступність, надійність та здатність забезпечити швидкий остаточний розрахунок. Тоді як властивості золота як надійних грошей у порівнянні з біткоїнами були відносно близькими, якщо розглядати їх як одиниці, у порівнянні самих реєстрів Біткоїн набагато перевершує інших.

«Золоті жуки» досі не розуміють чому Біткоїн – найкращий засіб заощадження
Джерело: автор

З погляду грошової одиниці біткоїнери та «золоті жуки» сходяться на тому, що система, заснована на золоті, може заохочувати грошову відповідальність та обмежувати інфляцію. Проте «золоті жуки» не представили жодних вагомих пропозицій щодо покращення системи реєстрів доларів США. Нинішня система має недоліки в тому, що її не можна перевірити звичайній людині, немає можливостей для прямої взаємодії та в ній повільно відбувається остаточний розрахунок. Чим реєстр, заснований на золоті, може бути кращим?

Крім того, «золоті жуки» не надали жодних значущих пропозицій щодо того, як уникнути проблеми знецінення.

Експеримент із реєстром на основі золота вже проводиться останні 800 років. Сім'я Медічі популяризувала банківську справу, забезпечену золотом, в Італії та по всій Європі ще у XII та XIII століттях. Європейці по суті використовували гросбухи для перевезення свого золота на великі відстані. Люди та уряди століттями продовжували використовувати систему реєстрів, забезпечених золотом, і кожна з цих країн зіткнулася з крахом своєї валюти чи знеціненням золота. Отже, які механізми пропонують «золоті жуки», щоб уникнути знецінення у майбутньому? Я не почув жодного.

Біткоїн прекрасний тим, що пропонує елегантне рішення як одиниця, так і реєстр. Одиниця забезпечує всі характеристики надійних грошей, а реєстр надійний, невразливий, піддається перевірці, глобальний, доступний та забезпечує швидкий остаточний розрахунок. Людина може сама взаємодіяти з реєстром та забезпечити перевірений остаточний розрахунок у всьому світі за лічені хвилини, не потребуючи довіреного посередника.

Я дуже поважаю «золотих жуків» і навіть сам володію невеликою кількістю золота. Тому я прошу Петерсона, Себага, Шиффа та інших: порівнюючи фінансові системи проаналізувати як одиницю, так і реєстр, а потім зробити висновки.

Це гостьовий пост Люка Грума, інженера-будівельника, студента JD-MBA та позаштатного співробітника зі стратегії у Marathon Digital Holdings. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Боротьба з упередженістю ЗМІ важлива в епоху цифрових технологій, коли ця упередженість стає дедалі очевиднішою. Фернандо Ніколіч 21 липня 2024
Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Усталені методи забезпечення безпеки не відповідають очікуванням дедалі більшого сегмента ринку Біткоїн-користувачів. Алекс Бержерон 20 липня 2024
Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024