Чи може наукова спільнота бути справедливою до Біткоїна?

Чи може наукова спільнота бути справедливою до Біткоїна?

Члени наукової спільноти зазвичай упереджено ставляться до Біткоїна, але серед них є розумні та цікаві представники, які можуть змінити стан речей.

Чи може наукова спільнота справедливо поставитись до Біткоїна?

Ні. Або принаймні поки що ні.

В академічних колах присутнє величезне і вроджене упередження проти Біткоїна, яке їм ще належить визнати. Вчені – особливо вчені-економісти – є основними планувальниками, які консультують та керують фіатними фінансовими установами. Таким чином, вони часто байдужі до недоліків децентралізації. Біткоїн загрожує не тільки вигідним зв'язкам вчених-економістів з фіатними фінансовими інститутами, але і їхньому его та дослідженням. Як пояснює у чернетці глави своєї майбутньої книги Ешлі Ходжсон, ад'юнкт-професорка економіки Коледжу Св. Олафа та модераторка спільноти HxEconomics у Heterodox Academy:

«Щоб неупереджено поставитися до Біткоїна, потрібно змінити питання з «Що б я зробив, якби контролював грошову масу?» на «Чи має хтось (у тому числі такі економісти, як я) контролювати грошову масу?» Таким чином, Біткоїн потенційно позбавляє влади мислителя-економіста… Навіть сама думка про обмеження влади та статусу професії (вчених-економістів) та їхніх колег може викликати негативну реакцію у людей, які витратили так багато років і відмовилися від таких інших можливостей у житті, щоб зайнятися цією професією.

«Вчені докладають багато зусиль на початку своєї кар'єри, щоб мати можливість публікуватися та втілювати в життя нові ідеї… Нові ідеї можуть іноді потіснити старі ідеї, що суперечить інтересам старших учених, чиє почуття ідентичності ґрунтується на важливості та правильності власних ідей. Таким чином, оригінальні нові ідеї та блискучі молоді вчені становлять загрозу для старших вчених та їхньої ролі ідейних лідерів, особливо якщо нові ідеї витісняють престиж старих… Его грає велику роль у науковому середовищі, особливо тому, що плата вимірюється не в грошах, а в престижі. Більшість економістів могли б заробити більше грошей, перейшовши працювати в індустрію. Вони залишаються в наукових колах заради слави та впливу… (Молодші економісти) знають, що вони, швидше за все, виростуть у своїй професії, якщо їхні ідеї та теми досліджень підтримуватимуть наявну парадигму, тому не становлять надто великої загрози для старших колег, які приймають рішення про їхній термін перебування на посаді. На той час, коли людина вступає на посаду, у неї вже сформується спосіб мислення, з яким вона себе тепер ідентифікує. Хоча потенційно вона може відхилятися від нього, ідеї, швидше за все, міцно закріпилися у цьому світогляді».

Не дивно, що на цей час наукових досліджень Біткоїна катастрофічно мало, а проведені дослідження – за деякими винятками, – були поверховими, ненадійними та явно антибіткоїнівськими. Помилкові дослідження, які базуються на нерозумінні того, як працює Біткоїн, використовуються як основа для рецензованих, наукових і урядових дослідницьких робіт і закріплюються в наукових колах, оскільки ці повні помилок статті цитуються в подальших наукових дослідженнях.

Справжні експерти з Біткоїна, які в переважній більшості не входять до наукових кіл чи уряду, не вважаються «рівними» в ієрархічній академічній системі й, отже, не можуть брати участь в експертній оцінці. Є кричущі приклади того, як наукова спільнота публікувала дослідження в авторитетних журналах, які, як зауважив Різон, були «безглуздими та неправдивими». Це «логічно помилкове» дослідження (проведене та проаналізоване вченими, які недостатньо розуміють основи роботи Біткоїна) публікується та широко поширюється в академічних колах та засобах масової інформації. Різон передбачає, що «апокаліптичні» та «фундаментально хибні» дослідження Біткоїна отримують кредит довіри в академічних колах «як стратегія економічної, медіа- та політичної еліти, спрямована на підрив потужної нової форми грошей, яку вони не можуть контролювати».

Чи безнадійна академічна спільнота щодо розуміння майбутнього економіки?

У певному сенсі, так. Вчені в основному не знають про зміну парадигми, викликану Біткоїном, і про те, як він забезпечує альтернативу (і, отже, є загрозою) авторитарним глобальним грошовим силам, у тому числі нафтодолару, поневоленню світу, який розвивається, через кредити МВФ і Світового банку (додаткову інформацію ви можете знайти в книзі «Зізнання економічного вбивці»), ефекту Кантильйона та цифровим валютам центральних банків (CBDC), які просувають системи соціального кредиту, та «Велике перезавантаження».

Вчені часто ігнорують такі авторитарні фіатні сили як «теорії змови» – область, яка, як вони вважають, не заслуговує на увагу. Оскільки вчені – це майже завжди вихідці з розвиненого світу, які мають добрі стосунки з впливовими урядами (і високий кредит довіри), вони не стикаються з гнітючою природою фіатного контролю у своєму житті. Таким чином, вчені значною мірою сліпі до підводних каменів фіату та переваг Біткоїна як неконтрольованої грошової системи.

В іншому, однак, не все так безнадійно. Професура не така вже й монолітна, і більшість її представників – дуже розумні та допитливі люди, віддані пошуку істини, які щиро бажають зробити світ кращим. Більшість професорів економіки не збираються працювати у МВФ, Федеральній резервній системі або подібних фіатних установах, тому вони не матимуть конфлікту інтересів.

Біткоїн вже проникнув до університетів, оскільки в наукових колах є багато незалежних мислителів. Наприклад, Texas A&M проводить масштабні технологічні та економічні дослідження Біткоїна, навіть присвятивши йому «Біткоїн-клас». Вчені з різних університетів об'єдналися в Інституті політики Біткоїна, в результаті чого проводяться високоякісні та глибокі дослідження Біткоїна.

Також деякі вчені не розуміють/не можуть оцінити Біткоїн, але бачать цінність в урізноманітненні точок зору для підвищення якості проведених досліджень і можуть поблажливо ставитися до ширшого включення Біткоїна як теми. Примітно, що в Heterodox Academy, некомерційній організації, мета якої охопити різні точки зору, працюють тисячі професорів, які, я сподіваюся, невдовзі усвідомлять поки невизнану сильну упередженість академічних кіл до Біткоїна.

Хоча ці нові напрями досліджень не будуть включені до офіційних навчальних програм з економіки найближчим часом, вони широко обговорюються в академічних колах. Біткоїнери можуть багато дізнатися з наукового середовища про фіатну систему, яка ще довго домінуватиме. Професори є справжніми експертами у фіатній системі та часто є її впливовими радниками. Зокрема, вони консультуватимуть урядовців та світову еліту на тему CBDC й політики щодо криптовалюти та управління фіатною системою, коли почнуть виникати проблеми. Біткоїнери також можуть отримати когнітивну користь, прислухаючись до обґрунтованих думок, які суперечать їх власним.

Це гостьовий пост Ханни Вольфман-Джонс, авторки книги «Перезавантаження системи: як Біткоїн, блокчейн, свобода слова та незалежні технології можуть змінити все» та засновниці We The Web. Висловлені погляди є її власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно пояснити, що таке Біткоїн Як правильно пояснити, що таке Біткоїн Пояснити Біткоїн так, щоб це було дійсно зрозуміло вашому співрозмовнику, завдання не з простих і, зрештою, це не найпродуктивніший спосіб залучити нових користувачів. Іван Македонскі 09 червня 2024
П'ята епоха Біткоїна: прогнози П'ята епоха Біткоїна: прогнози Прогнози переломних моментів П'ятої епохи Біткоїна. Джо Роджерс 09 червня 2024
Чому Джо Байден ненавидить Біткоїн Чому Джо Байден ненавидить Біткоїн Президент Джо Байден не зробив нічого для підтримки Біткоїн-індустрії перед виборами 2024 року. Нік Хоффман 08 червня 2024