Марго Паез про пом'якшення наслідків зміни клімату та проблему репрезентації Біткоїна

Марго Паез про пом'якшення наслідків зміни клімату та проблему репрезентації Біткоїна

Екологиня Марго Паез описує свій шлях до Біткоїна і пояснює, чому інклюзивність – це не просто «ідеологія пробудження».

Як біткоїнери, ми часто повторюємо мантру «Біткоїн виправляє це», і справді, він вирішує багато проблем. Проблема з цією фразою не в тому, чи Біткоїн виправляє щось, а в питанні «для кого?».

Марго Паез – видатна захисниця навколишнього середовища та затята біткоїнерка. Паез здобула ступінь магістра в галузі фізики та етномузикології та нині здобуває докторський ступінь у галузі цивільного будівництва в Технологічному інституті Джорджії. Вона є однією з найцінніших поборників Біткоїна завдяки своїм широким дослідженням на перетині Біткоїн-майнінгу та використання енергії. Вона продовжує великодушно приділяти свій час і ресурси, щоб забезпечити основу для впливу на політику щодо Біткоїна.

Паез пропонує унікальне бачення, яке не має рівних у Біткоїн-індустрії. У жовтні 2022 року Паез взяла участь в обговоренні під відповідною назвою «Чи може Біткоїн допомогти врятувати планету?» на Біткоїн-конференції в Шотландії. Вона не лише надала приголомшливі факти, пов'язані з майнінгом біткоїна та навколишнім середовищем, але й зробила це красномовно та доступно. Вона палкий біткоїнер у спільноті, де істина часто спотворюється. Паез докладає неймовірних зусиль, допомагаючи зробити Біткоїн доступним для всіх.

Мені випала чудова можливість обговорити з нею кілька актуальних тем, таких як біткоїн-майнінг і споживання енергії, чи справді Біткоїн такий поганий, як думають багато прогресистів, і чи є в Біткоїні перекіс у бік домінування чоловіків.

– Як ви дізналися про Біткоїн і що саме вас у ньому привабило?

– Вперше я дізналася про Біткоїн на початку 2010-х. Або з поста Slashdot, або коли WikiLeaks вирішили використовувати біткоїн після того, як (Джуліан) Ассанж був виключений із банківської системи. Біткоїнери були присутні на мітингу «Перевірте ФРС» у рамках руху Occupy Los Angeles. Мені запам'яталося два моменти: у когось на речах була наклейка з Біткоїном, яку я сфотографувала, і люди спалювали доларові купюри, що я також зафільмувала.

Рух Occupy об'єднав людей із різних верств суспільства завдяки їхній взаємній ненависті до банків. Десь до 2014 року я намагалася майнити біткоїн, але не зрозуміла суті та подумала, що це просто черговий проєкт із відкритим вихідним кодом. У той час я цікавилася апаратним забезпеченням і сітчастими мережами й не думала, що гроші можуть бути чимось іншим, крім того, що деяким людям їх не вистачає.

Все змінилося у 2018 році, коли я побачила, що як творці контенту залишають платформи. Деяким я симпатизувала, інші мені зовсім не подобалися. Я швидко зрозуміла, що для того, щоб приймати платежі в інтернеті, дійсно було тільки два варіанти: PayPal або Stripe. Якщо ви втрачали доступ до будь-якого з них, ви ризикували бути повністю виключеними із мережі обробки платежів. Як тільки ви потрапляєте в чорний список, ви залишаєтеся там протягом п'яти років, і компанії, які випускають кредитні картки, управляють цими списками. У відповідь я створила платформу для створення контенту, яка включала сервер BTCPay. Це змусило мене зрозуміти, як відправляти та отримувати гроші через Біткоїн, і саме тоді я справді почала серйозно ставитися до нього. Це був довгий шлях, але частково проблема полягала у тому, що у мене не було бекграунда в економіці чи історії грошей, на який можна було б спертися з самого початку. Я була просто наївною комп'ютерною ботанічкою, яка любила свободу та відкритість інтернету. Біткоїн, на мій погляд, допомагає зробити інтернет вільним.

– Ваша думка як екологині: як Біткоїн, і зокрема майнінг, впливають на довкілля?

– Біткоїн – це технологія. Він може робити добрі речі, він може робити погані речі. Те, що ми вирішуємо з ним робити, визначає його позитивний чи негативний вплив на планету та людство. Деякі майнери віддали перевагу дуже швидкому зростанню, не беручи до уваги вплив на навколишнє середовище. На щастя, доказ роботи має вбудований механізм контролю цієї високої тимчасової переваги. Тому хоча майнери в минулому діяли неправильно, я думаю, що вони починають розуміти, що зникнуть з арени, якщо ріст відбуватиметься занадто швидко. Отже, є надія, що Біткоїн може вплинути на навколишнє середовище. Але наша чинна грошова та економічна система працює інакше. Чинна система віддає перевагу лише теперішньому, а не майбутньому. Це сприяє швидкому зростанню та максимізації прибутку за будь-яку ціну. Немає жодного механізму, щоб прибрати тих, хто не думає про довгострокову перспективу або бере на себе надто великий ризик. Що ще важливіше, з доказом роботи не буде порятунку для тих майнерів, які зазнають невдачі.

Через те, що біткоїн-майнери змушені шукати найдешевшу електроенергію, передчувають зниження через коригування складності та майже ідеальну динаміку конкуренції на ринку майнінгу, вони зосереджуються на енергії, яка марно витрачена. Це дуже корисно для навколишнього середовища, тому що багато цих джерел енергії виробляють біометан, наприклад, звалища, відходи тваринництва і так далі. Антропогенний метан є другим джерелом глобального потепління, поступаючись лише вуглекислому газу. Якщо наша мета – запобігти переломним моментам, то має сенс спробувати виграти час і зменшити потенціал глобального потепління в короткостроковій перспективі. Біткоїн-майнери дуже гнучкі та не залежать від розташування. Вони можуть монетизувати ранню фазу системи уловлювання метану, коли газоподібний метан збирається і перетворюється на електрику.

Які перспективи для сонячних та вітряних генераторів, які повинні конкурувати у виробництві енергії, в умовах ринкової економіки, якщо ціна на їхню продукцію знизиться до нуля або навіть стане негативною на деяких ринках? Біткоїн-майнери можуть допомогти підтримувати ці генератори відновлюваної енергії як вторинне джерело доходу, що підвищує окупність їхніх інвестицій. Деякі компанії вже намагаються це робити. Проблема полягає в тому, щоб навчити енергетичну галузь варіантам використання майнінгу біткоїнів, а це потребує часу. Політичне середовище, яке налаштоване проти Біткоїна, і шахрайські схеми з криптовалютою, такі як FTX, змушує потенційних партнерів побоюватися взаємодії з майнерами. Це сумно, тому що це втрачена нагода для досягнення наших цілей декарбонізації.

Електричні мережі, які переходять від традиційних генераторів теплової енергії, таких як вугілля та природний газ, до відновлюваних джерел енергії, таких як сонячна енергія та вітер, потребують гнучкості у питаннях попиту. Біткоїн-майнери корисні та можуть допомогти стабілізувати енергосистему, щоб використовувалося більше енергії вітру та сонця.

– Як ви зазвичай відповідаєте тим, хто зневажливо ставиться до Біткоїна? Як ви коротко аргументуєте користь Біткоїна з прогресивної точки зору?

– Мені не вдалося досягти великого успіху в колі друзів. Всі вони надто догматичні у своїх поглядах на економічну систему, щоб думати, що біткоїн може принести їм якусь користь. Насправді я досі ховаю всі свої біткоїн-стікери та копії Bitcoin Magazine, коли до мене приходить друг, не пов'язаний із Біткоїном. Я, мабуть, боягузка, але в реальному житті у мене не так багато друзів, і я не можу дозволити собі втратити їх через Біткоїн. Найкращий аргумент, який я можу навести, адресований людям, які не настільки емоційно заглиблені у наші економічні проблеми й готові вислухати іншу думку: Біткоїн має соціальну цінність для всіх, хто колись опинявся поза банківською системою або їхні банківські вклади були заморожені та відібрані у них. Він може працювати на марно витраченій енергії, що означає, що він може допомогти нам зменшити викиди метану та виграти час. Якщо вам не подобається те, що ви бачите, то ви повинні принаймні знати, що Біткоїн по суті не має ідеології, і кожен може стати учасником. Чим більше людей, які дбають про зміну клімату та навколишнього середовища, використовує біткоїн, тим вища ймовірність того, що він принесе користь клімату та планеті загалом. Біткоїн призначений для всіх.

– На вашу думку, чому важливо ліквідувати гендерну нерівність в інтересі до Біткоїна та його прийняття?

– Коли біткоїнери кажуть: «Біткоїн для всіх! Він інклюзивний! Він для людей на Глобальному Півдні!», люди, яких ви намагаєтеся переконати в цьому, бачать навколо себе американських та європейських білих чоловіків і сумніваються, чи це насправді так. Частково це проблема обміну інформацією. Частково це пов'язано з тим, що фінанси та технології, на жаль, є сферою, де домінують чоловіки.

Однак, якщо Біткоїн дійсно призначений для всіх і кожного, то потрібно, щоб Біткоїн представляло більше жінок, людей усіх рас, представників ЛГБТ, людей з обмеженими можливостями тощо. Я знаю, що дехто з цим не погоджуються і вони думають, що це якась «ідеологія пробудження», але насправді це не так. Прийняття Біткоїна буде непростим, якщо ми не матимемо правильних представників. Це просто факти. Факти іноді ранять тендітне его, але це не робить їх менш правдивими.

Це гостьовий пост Бекки Братчер. Висловлені погляди є її власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024