Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна

Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна

Комісарка CFTC Саммер Мерсіньєр обговорює неминучість інновацій та роз'яснює роль відомства в регулюванні біткоїна.

На тлі недавніх подій багато хто в Біткоїн-спільноті зараз більше, ніж будь-коли, прагне прояснити нормативні нюанси. Наприклад, «хто має регулювати біткоїн?» і «чи дадуть США зелене світло Біткоїн-інноваціям, чи дотримуватимуться цифрової валюти центрального банку (CBDC)?» – це найактуальніші питання.

Щоб дізнатися більше про нормативно-правову базу для бізнесів, орієнтованих на Біткоїн, я зустрівся з Саммер Мерсінгер, уповноваженою Комісією з торгівлі товарними ф'ючерсами (CFTC), щоб дізнатися про її думку з цих та інших питань. Щоб краще зрозуміти її думку, почнемо з короткої передісторії її особистого інтересу до Біткоїна. Це дуже важливо для обговорення, тому що, перш ніж уповноважені зможуть зробити значний внесок у політику Біткоїн-індустрії, їм необхідно зрозуміти Біткоїн.

Мерсінгер працює у CFTC з 2022 року після призначення президентом Байденом та затвердження Сенатом США. Вона здобула ступінь бакалавра в Університеті Міннесоти, а потім ступінь юриста в Юридичній школі Колумбуса у Вашингтоні, округ Колумбія. З того часу вона провела понад 20 років на Капітолійському пагорбі на різних посадах. Вони варіюються від роботи помічницею сенатора від Південної Дакоти Джона Тьюна до захисту фінансових технологічних організацій в ролі старшої віцепрезидентки лобістської фірми Smith-Free Group.

У вихідні Мерсінгер проводить час зі своїм чоловіком та чотирма дітьми: у неї двоє дочок підліткового віку та двоє синів молодшого віку. Вона описує себе як велику любительку тварин, що пов'язано з тим, що вона виросла на фермі.

Нижче наведено її думки щодо різних тем, пов'язаних із Біткоїном.

– Як ви вперше дізналися про Біткоїн і що саме вас у ньому зацікавило?

– Хоча я не пам'ятаю точно, коли я вперше почула про Біткоїн, я можу сказати, що мене зацікавила його технологія.

CFTC, в якій я працюю, регулює торгівлю деривативами, які використовуються для визначення цін та управління ризиками. CFTC є технологічно нейтральним регулятором, що означає, що на практиці ми не вважаємо будь-яку технологію кращою за іншу. Але треба визнати, що ми, як регулятори, іноді скептично ставимося до нового та невідомого.

Наша робота значною мірою полягає в тому, щоб переконатися, що всі наявні та нові технології можуть конкурувати на рівних умовах. Наш регуляторний статут, Закон про товарні біржі, конкретно визначає одну зі своїх цілей як сприяння відповідальним інноваціям та сумлінній конкуренції. У світлі можливостей, які інноваційна та новаторська блокчейн-технологія відкриває для регульованих нами ринків деривативів, моя основна увага приділяється забезпеченню того, щоб у CFTC серйозно ставилися до цієї місії.

– Чому важливо, щоб Біткоїн регулювався CFTC як товар?

– Це одне з моїх улюблених питань, бо воно дає змогу прояснити поширену хибну думку.

CFTC є регулятором ринку товарних ф'ючерсів (поряд з іншими типами деривативів), а не самих товарів. Я часто використовую приклад ринків великої рогатої худоби, щоб пояснити значення цієї різниці. CFTC здійснює нормативний нагляд за ф’ючерсними контрактами на велику рогату худобу, що торгуються на наших зареєстрованих біржах, з метою надання інформації про ціни та можливості хеджування щодо великої рогатої худоби в США.

З усім тим, ми недостатньо обізнані або недостатньо підготовлені для спостереження за худобою як за товаром. Аукціони великої рогатої худоби та тваринні колгоспи краще залишити експертам Міністерства сільського господарства США.

Розуміння відмінностей між товарними ф'ючерсними ринками та базовим товарним ринком має вирішальне значення для розуміння поточного нормативного середовища для цифрових активів, таких як біткоїн. Нині CFTC регулює торгівлю ф'ючерсними контрактами на біткоїни, як і всі інші товари. Але CFTC не регулює сам біткоїн або спотові ринки біткоїнів, які в моєму прикладі схожі на аукціонні будинки великої рогатої худоби та скотарні. На відміну від мого прикладу з великою рогатою худобою, нині немає федерального регулятора біткоїна чи спотових ринків біткоїна.

Це правда, що CFTC наразі має повноваження щодо розгляду позовів про шахрайство та маніпуляції на товарних ринках. Маючи такі повноваження, наше відомство має можливість висувати звинувачення у боротьбі з шахрайством та маніпулюванням під час купівлі та продажу біткоїнів. Однак ці повноваження здійснюються постфактум. На той час, коли ми починаємо діяти, шахрайство та/або маніпуляція вже відбулися. Я вважаю, що заповнення прогалини у федеральному нагляді за товарними ринками цифрових активів, такими як біткоїн, – це завдання, яке краще залишити для законодавчого процесу через повноваження Конгресу.

– Як ви зазвичай відповідаєте тим, хто зневажливо ставиться до Біткоїна?

– Незалежно від того, чи приймаєте ви, чи відкидаєте корисність Біткоїна, важко сперечатися з перевагами технології блокчейн. Ці переваги виходять далеко за рамки криптовалют, і незалежно від того, чи станете ви прихильником Біткоїна, чи ні, я вважаю, що технологія, яка лежить в його основі, матиме позитивний вплив на суспільство.

У світі деривативів ми бачили, як цей сценарій розігрувався раніше. Протягом десятиліть майже вся торгівля товарними ф'ючерсами здійснювалася у вигляді «вигуків». Тобто трейдери буквально кричали (звідси й термін “open outcry”) та шалено жестикулювали, а для завершення угоди записували її на аркуші паперу. У приміщеннях було жарко, галасливо та хаотично, але це був єдиний спосіб торгувати більшістю продуктів, які регулюються CFTC.

Сьогодні ми маємо електронні ринки. Законодавчі та нормативні зміни, що відбулися трохи більш як 20 років тому, дозволили електронним ринкам розвиватися поряд із біржовою торгівлею «голосом» та конкурувати. Спочатку домінувала одна схема, потім співіснували два способи торгівлі, і, нарешті, ефективніша технологія набула широкого поширення.

Таким чином, нам просто потрібно озирнутися назад, щоб побачити, що в минулому ми успішно використовували суттєві технологічні інновації, які з часом зробили наші регульовані деривативні ринки більш ефективними. Я вважаю, що ми наближаємося до аналогічної переломної точки для технології блокчейн.

– На вашу думку, чому важливо ліквідувати гендерний розрив в інтересі до Біткоїна та його прийняття?

– Нам потрібно усунути гендерний розрив усюди, як в інтересі до Біткоїна, так і у його прийнятті, а також у традиційних фінансах. При поділі населення приблизно 50/50 кожен сектор економіки повинен логічно відображати рівномірний розподіл. Якщо цього не станеться, звісно, є можливість зробити краще. Приділяючи увагу основоположній блокчейн-технології, я дуже стурбована гендерним розривом у галузі науки та техніки. Немає жодної причини для існування цього розриву, і ми повинні задуматися, чому він існує.

Знову ж таки, з переважно рівномірно розподіленим населенням одностороння участь однієї статі, швидше за все, є симптомом більш серйозної проблеми. Ще раз оглядаючись назад на торгівлю «голосом» на ринках деривативів, слід зазначити, що минуло кілька десятиліть, перш ніж перша жінка почала торгувати ф'ючерсами на біржах у 1960-х роках. Ми можемо і маємо покращити ситуацію цього разу.

Це гостьовий пост Беккі Братчер. Висловлені погляди є її власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024
Як виглядає гіпербіткоїнізація? Як виглядає гіпербіткоїнізація? Що таке гіпербіткоїнізація? Цей термін біткоїнери використовують досить часто, але що він насправді означає? Джуліан Мартінес 15 червня 2024
Як правильно пояснити, що таке Біткоїн Як правильно пояснити, що таке Біткоїн Пояснити Біткоїн так, щоб це було дійсно зрозуміло вашому співрозмовнику, завдання не з простих і, зрештою, це не найпродуктивніший спосіб залучити нових користувачів. Іван Македонскі 09 червня 2024