Якою повинна бути Біткоїн-освіта

Якою повинна бути Біткоїн-освіта

Біткоїн-освіта може змінити світ, але вона повинна проводитися за підтримки спільноти, бути незалежною і надавати інструменти учням.

Незалежне та неупереджене навчання Біткоїну за підтримки спільноти змінить світ.

Більшість людей начебто згодні з тим, що освіта відіграє важливу роль, і це справді так. Отже, нумо розбиратися, чому Біткоїн-освіта така важлива і чому ми повинні не тільки погоджуватися з цим, але й діяти.

Біткоїн – це інструмент

Біткоїн – це гроші, це зрозуміло. Але це лише вершина айсберга. Біткоїн також є інструментом, який при правильному використанні розширює можливості людини. Він дає нам свободу дій у власному житті, що заохочує децентралізацію та особисту відповідальність. Всі ці речі вийдуть далеко за межі грошей та змінять наше ставлення до концепції влади.

Кожна попередня революція була зосереджена на здобутті влади певною групою – Біткоїн може допомогти нам змінити наші відносини із самою владою. Важко навіть уявити масштаби цього потенціалу.

Але усвідомлювати його необов'язково. Найкращий спосіб передбачити майбутнє – створити його.

Освіта – це перший крок у залученні нових людей в індустрію, і тому вона значною мірою вплине на шлях, яким вони підуть далі. Тому він має бути чистим. Глибокий потенціал Біткоїна полягає в тому, що він дозволяє людям робити власний вибір, тому розпочинати цей шлях, говорячи учням, що думати, не просто контрпродуктивно, це контрреволюційно.

Незалежне та неупереджене навчання Біткоїну за підтримки спільноти – ідея, час якої настав. Це революція, і нові учасники мають підтримувати основні підвалини Біткоїна із самого початку.

Доказ роботи – ось що важливо

Але як? Як нам перетворити цю теорію на реальність? Розмови це ніщо, важливий доказ роботи.

My First Bitcoin працює над впровадженням цього стилю Біткоїн-навчання в Сальвадорі та за його межами, що дозволяє швидко здобути деякі уроки.

Цими зусиллями має керувати спільнота. Це означає, що ми повинні виявляти найкращих учнів, які потенційно можуть стати вчителями, та навчати їх, щоб вони продовжували викладати після нас. Місцевий контекст теж має значення, і люди, які найкраще це розуміють, мають глибоке коріння.

Біткоїн-освіта повинна бути інтерактивною, з використанням Біткоїн-інструментів. Багато людей скептично ставляться до Біткоїна, оскільки він не є фізичним, тому важливо не лише розповідати, а й дати його відчути, якщо це можливо. Ми робимо це, відправляючи сатоші на телефони учнів у класі. Ми також даруємо їм сатоші на мітапах, де часто домовляємося про знижку з баром або рестораном, який приймає оплату в біткоїні, щоб заохотити учасників до перших реальних транзакцій. Використовувати Біткоїн завжди простіше, ніж думають люди, і демонстрація цього на власному прикладі є надзвичайно ефективною.

Також важливі простота та доступність. Надмірна складність – це проблема у фіатному світі, яка заохочує залежність, а не свободу дій. Такі речі, як закон, податки або навіть ремонт автомобілів, настільки складні, що ми довіряємо комусь іншому зробити це замість нас, що призводить до централізації та перенесення відповідальності. Якщо ми прагнемо створити світ, який розширює можливості людини, ми маємо створювати доступні системи.

Знадобиться більш просунуте навчання, яке обов'язково буде складним, але перші кроки, які новий учень робить у світі Біткоїна, мають бути простими та доступними. Має бути користь. Тут важливий місцевий контекст, бо Біткоїн розв’язуватиме різні проблеми для різних людей. Це може бути зручність, вартість, опір цензурі або багато іншого. Ось чому вчитель має бути місцевим – він знає контекст, який має найбільше значення.

Світ по-новому

Отримання прибутку – це не головне. Жадібність – сильна річ, і багатьох людей приваблює Біткоїн, тому що вони думають, що він може принести їм більше доларів. Ні.

Біткоїн – це не спосіб заробити більше доларів, це спосіб зробити долари неактуальними. Навчити людей отримувати прибуток – значить закріпити у них старий спосіб мислення – мета має бути зворотною. Сила Біткоїна в тому, що він учить нас думати про світ по-новому, думати про себе по-новому. У фіатному світі гроші та влада – синоніми. Якби метою торгівлі біткоїнами було створення більшої відносної влади над іншими, менталітет традиційної системи залишився б таким самим – змінилося б лише те, хто має владу, а не наші відносини з владою. Біткоїн змінює структуру стимулів та заохочує співпрацю, надаючи свободу дій людині. Торгівля заохочує конкуренцію, заохочуючи до централізації влади.

Біткоїн переможе, це точно. І нам вирішувати, як це буде.

Це буде довгий і важкий шлях до гарантування того, що Біткоїн не поглинуть негативні сили централізації. Це величезний виклик нашого часу. Якщо ми зробимо це правильно, то зможемо змінити майбутній курс цивілізації.

Незалежне та неупереджене навчання Біткоїну за підтримки спільноти – ідея, час якої настав. Запустіть проєкт у своїй спільноті та зробіть статус-кво неактуальним.

Це гостьовий пост Джона Деннехі, засновника освітньої програми My First Bitcoin у Сальвадорі. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024