Банки зазнають краху, але Біткоїн пропонує альтернативу

Банки зазнають краху, але Біткоїн пропонує альтернативу

У той час як недавні банкрутства банків розкрили основні проблеми нашої економіки, Біткоїн є надійною альтернативною валютою.

У міру накопичення нереалізованих збитків Silicon Valley Bank (SVB) поступово, а потім раптово став неплатоспроможним, після чого стався крах Signature Bank, і люди почали усвідомлювати проблеми, які укорінилися у нашій фінансовій системі. Сучасні банківські операції, хоч і цифрові, можуть змусити банки продавати резервні активи зі збитками, що неминуче призводить до банкрутства.

Як зазначив Баладжі Шрінівасан, те, що колись вважалося золотим стандартом для безризикових резервних активів, зараз перебуває на межі можливої нової банківської кризи. Чи стане це кінцем американського казначейства, як ми його знаємо?

Події минулих вихідних – від краху SVB до проблем з іншими фінансовими установами та тривожного втручання уряду – демонструють, наскільки крихкою стала система, її залежність від друкування грошей, і те, як вона руйнується в низькодохідному середовищі з низькими відсотковими ставками, що в першу чергу було спричинено цим друкуванням. Дихотомія очевидна, але з цього можна винести уроки.

Чому традиційна банківська система дозріла для колапсу

Принцип роботи банківської системи полягає в тому, що банки беруть ваші депозити та позичають їх за вищими процентними ставками, ніж вони платять вам. Також, вони часто тримають резерви в казначейських облігаціях США, і це працює, до певного часу.

У циклі посилення жорсткості монетарної політики Федеральною резервною системою підвищення процентних ставок означало зниження ціни облігацій, що знецінювало основний резервний актив банків. Коли вкладники хочуть викупити свої депозити, банки змушені продавати свої активи зі збитком і, зрештою, стають неспроможними зупинити відтік.

Основний удар беруть на себе регіональні банки, про що свідчить недавній крах SVB. Федеральні регуляторні органи відчайдушно намагаються зміцнити довіру до системи, забезпечуючи 100% грошей вкладників, але якою ціною?

Вкладники напевно вже біжать до великих установ, що призведе до більш концентрованої та крихкої системи, ніж раніше. Як довго громадськість терпітиме друкування грошей в ім'я фінансової стабільності?

Що стосується акціонерів, навіщо комусь зараз хотіти володіти акціями невеликого банку? Якщо банки зазнають невдачі й ФРС вирішить врятувати вкладників, під ризик підпадуть всі, крім вкладників, і це стимулюватиме розпродаж акцій і з'їдання капіталу банків, які борються за виживання. Цей крок може призвести до того, що дрібніші банки опиняться у набагато гірших умовах, ніж раніше.

Довіра до системи проти системної децентралізації

Ці події є яскравою ілюстрацією того, що відбувається, коли довіра починає руйнуватися в системі, яка ґрунтується на ідеї довіри, а не перевірки. В наш час люди думають, що їм потрібно зберігати свої гроші в банках, але вони мають покладатися на банки у використанні ефективних стратегій управління ризиками для забезпечення вкладів.

Біткоїн принципово інший. Він дозволяє виключити резервні вимоги, ризик дюрації та процентної ставки, ризик контрагента тощо. Біткоїн не потребує довіри. Є тільки код, і якщо ви правильно зберігаєте свої ключі, вам не потрібно турбуватися про свої кошти.

У той час як компанії зазнають труднощів з виплатами на цьому тижні, я думаю, що це може бути іскрою, яка запалить вогонь Біткоїна. Децентралізовані гроші можуть допомогти спинити хвилю катастроф в системі, де довіра, зважаючи на все, руйнується.

Це гостьовий пост Міккі Косса, випускника Вест-Пойнта зі ступенем економіки. Він провів чотири роки у піхоті, перш ніж перейти у фінансовий корпус. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024