Bitcoin Lake: як я працював волонтером у Гватемалі

Bitcoin Lake: як я працював волонтером у Гватемалі

Волонтер з проєкту Bitcoin Lake у Гватемалі ділиться результатами роботи над циркулярною економікою.

Біткоїн – це проривна технологія, яка стала фундаментальним компонентом фінансової індустрії. Працюючи в дружніх до Біткоїна компаніях я міг спостерігати, як Біткоїн змінює галузь. Прагнучи зробити більший внесок, я вирушив у подорож, використовуючи тільки біткоїн, і приєднався до некомерційного проєкту Bitcoin Lake.

Bitcoin Lake був запущений трохи більше як рік тому в Панахачелі, Гватемала. Проєкт спрямований на створення економіки замкнутого циклу на основі Біткоїна, надаючи нове та доступне рішення як для продавців, які не обслуговуються у банку, так і для тих, хто має банківський рахунок. У Гватемалі близько 60% дорослого населення не мають доступу до офіційних фінансових послуг, і ініціатива Bitcoin Lake щодо залучення продавців має велике значення для місцевої спільноти.

Я особисто бачив, що цей проєкт успішно залучив понад 60 продавців, 90% з яких не мають банківських рахунків і приймають виключно готівку та біткоїни. Проєкт продовжує шукати підтримку та способи покращити досвід біткоїнерів. Біткоїн-тук-тук (дивіться малюнок нижче) і Біткоїн-човен (вдало названий «Peer-To-Peer») є прикладами таких ініціатив.

Bitcoin Lake: як я працював волонтером у Гватемалі
Версія тук-туку, дуже поширеного в Панахачелі, стилізованого під Біткоїн.

Bitcoin Lake досяг значних успіхів за короткий період. Власники бізнесу вражені простотою використання Біткоїна, а освітні проєкти мають величезний успіх. Учні Centro Educativo Josué, першої школи у Гватемалі, де проводиться курс Mi Primer Bitcoin (з іспанської – «Мій перший біткоїн»), отримують глибоке розуміння Біткоїна. Прогрес і вплив Bitcoin Lake значні і є джерелом натхнення для всіх.

За перший місяць мого волонтерства в Bitcoin Lake моє розуміння та відданість Біткоїну значно зросли. Одним із моїх перших завдань було зібрати дані для оцінки прогресу, досягнутого за один рік. На малюнках нижче діаграми ілюструють потік біткоїнів у проєкті та кількість транзакцій за останній рік, що свідчить про значне зростання.

Bitcoin Lake: як я працював волонтером у Гватемалі
Згідно з даними Bitcoin Beach Wallet, у 2022 році було здійснено 4674 транзакції.
Bitcoin Lake: як я працював волонтером у Гватемалі
Згідно з даними Bitcoin Beach Wallet у 2022 році обсяг біткоїнів у Bitcoin Lake склав 7,39 BTC.

Я також почав викладати курс Mi Primer Bitcoin у місцевій школі; було приємно бачити, як діти вивчають концепцію грошей та потенційні переваги Біткоїна. У січні ми провели наш перший мітап із 10 учасниками та плануємо проводити більше заходів у майбутньому. Ми також займаємося просвітництвом місцевих торговців і зустрічаємося з біткоїнерами з усього світу. Усі наші зусилля дають мені надію на краще майбутнє не лише для проєкту, а й для всієї країни.

Минулий рік був непростим для Біткоїн-індустрії, який відзначився втратою значної частини довіри та сильним ударом від ведмежого ринку. Проте ми виявили наполегливість і продовжували фокусуватися на зростанні та впровадженні. Попри невпевненість і скептицизм з боку тих, хто не розуміє Біткоїн, все більше людей дізнаються про нього та визнають його цінність. Продавці розуміють, що вони можуть отримати вигоду від зберігання біткоїнів замість миттєвого переведення в готівку, а місцеві жителі знайомляться з Біткоїном все ближче, що робить їх більш сприйнятливими до ідеї впровадження цієї нової технології.

Торговці, такі як Педро, власник невеликого сімейного бізнесу Café del Arte, який приймає біткоїни, користуються перевагами цієї технології. Як пояснив Педро, процес проведення платежів за кредитними картками пов'язаний з додатковими витратами та уповільненням процесу оплати, тоді як Біткоїн – це миттєвий, дешевший і більш оптимізований спосіб з використанням мережі Lightning.

Є багато подібних історій успіху інших продавців, і це приємно. У місцевій школі Centro Educativo Josué учні дізнаються про Біткоїн, його цінність та його здатність розв'язувати такі проблеми як інфляція. 12 квітня ми перевіримо знання наших учнів про Біткоїн, і ми впевнені, що вони будуть добре підготовлені. Ви можете стати одним із тих, хто проведе перевірку їхніх знань, зв'язавшись із Bitcoin Lake у Твіттері.

Bitcoin Lake досягла величезних успіхів у просуванні економіки замкнутого циклу за допомогою Біткоїна. Я запрошую всіх, хто зацікавлений у підтримці прийняття Біткоїна та знайомстві з прекрасними видами, культурою та гостинністю Панахачеля, відвідати нас. Ви будете вражені досягнутим прогресом, а продавці будуть раді прийняти ваші сатоші. Разом ми можемо створити краще майбутнє з Біткоїном.

Це гостьовий пост Руді Галлардо. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Отключить проверкуПремиальные предложенияОтключить проверкуПремиальные предложенияОтключить проверкуПремиальные предложения
Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024
Сендвіч «Рубен» та активація CTV Сендвіч «Рубен» та активація CTV Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні. George 203 11 лютого 2024