Лін Алден про знайомство з Біткоїном, скептицизм та інклюзивність

Лін Алден про знайомство з Біткоїном, скептицизм та інклюзивність

Інвестиційний стратег Лінн Алден розповідає про свій шлях до Біткоїна, спілкування зі скептиками та кількісну перевагу чоловіків у галузі.

Недавнє опитування, проведене OnMessage Inc. у штаті Техас, показало, що чоловіки на 30% частіше володіють біткоїнами, ніж жінки. Окрім того, більшість із тих, хто відвідує Біткоїн-мітапи – також чоловіки. У Біткоїн-індустрії ми часто говоримо: «Біткоїн для всіх», проте статистика показує односторонню участь.

Але ж Біткоїн для всіх, чи не так? Отже, що ми можемо зробити, щоб Біткоїн-культура стала доступнішою для жінок?

Є багато потенційних способів, але той, який обираю я, полягає в тому, щоб розповідати історії жінок у Біткоїні та навчатися у них. І хто може підходити краще для цієї ролі, як не Лін Алден, засновниця та генеральна директорка Lyn Alden Investment Strategy?

Маючи досвід роботи в галузі фінансів та інженерії, Алден привносить унікальне та скромне бачення в Біткоїн-індустрію. Основну увагу вона приділяє аналізу макроекономіки, інвестиційних досліджень та фінансових систем. Вона була гостею на багатьох подкастах, зокрема What Bitcoin Did, The Pomp Podcast, Coin Stories. Її роботи представлені або процитовані в The Wall Street Journal, Time's Money Magazine, Huffington Post та у багатьох інших виданнях.

Нижче Алден відповіла на деякі питання про свій шлях та еволюцію культури Біткоїна.

– Як ви дізналися про Біткоїн і що саме вас у ньому привабило?

– Я вперше почула про Біткоїн приблизно у 2010 році, коли моя знайома почала майнити його на своєму ігровому комп'ютері. Мені це здалося цікавим, і я планувала дослідити Біткоїн краще, але через події в моєму житті я так цим і не зайнялася. Потім, через кілька років, я знову натрапила на нього, і хоча він все ще виглядав перспективним, те, що відбувалося на біржах, виглядало досить сумнівно. Я знову загорілася ідеєю вивчити цю тему детальніше, але через життєві обставини відклала цю ідею.

Під час бичачого ринку біткоїна у 2017 році я керувала інвестиційно-дослідницькою фірмою, тому я нарешті знайшла час, щоб заглибитись у тему Біткоїна, і написала про це статтю у листопаді того ж року. У моїй статті обговорювалися переваги технології, але я також висловила скептицизм щодо ціни після її ейфорійного стрибка у тому ж році, і говорила про біткоїн як про інвестицію. У результаті це виявилося гарною ідеєю, оскільки біткоїн упав, а потім протягом наступних двох з половиною років перебував у бічному тренді. Однак цього разу я не повторила свою попередню помилку – я продовжила досліджувати його під час ведмежого ринку і зрештою вклалася у нього, а потім продовжувала вчитися та вкладати більше.

– Як ваші колеги відреагували на вашу віру в Біткоїн? І як їхнє ставлення змінилося з часом?

– Я не говорю про це надто багато. Один із моїх друзів зацікавився біткоїном частково завдяки мені, але більшість людей, яких я знаю, до нього байдужі. Втім, у моїх статей є велика аудиторія, тому я використала цю платформу, щоб поділитися тим, що я дізналася про Біткоїн, крім інших тем, про які я пишу.

Дехто з моїх читачів ставилися (і досі ставляться) до цього скептично чи відверто налаштовані проти того, що я так багато пишу про Біткоїн протягом багатьох років, і вони хотіли б, щоб я цього не робила. Іншій частині аудиторії це подобається і вони багато чому навчилися. Більшість людей не можуть витрачати тисячу годин на вивчення чогось на кшталт Біткоїна, тому я можу допомогти їм і написати про це, щоб обмін знаннями став масштабнішим. Тим самим я також залучила читацьку аудиторію людей, які займаються Біткоїном довше за мене, і яким можуть бути цікаві мої статті на інші теми.

– Як ви зазвичай відповідаєте тим, хто зневажливо ставиться до Біткоїна?

– Здатність людей сприймати речі обмежена. Є багато речей, якими я не цікавлюся, адже я не можу бути гіперзосередженою на всьому одразу. Біткоїн добре вписується в коло моїх досліджень та завдань як аналітика макроекономіки та грошово-кредитних систем, а також людини з інженерною освітою, але для багатьох людей все інакше. Біткоїн легко лишити поза увагою, особливо людям на розвинених ринках з банківською системою, яка досить добре функціонує. Багатьом із них він видається рішенням у пошуках проблеми. Багато хто з них зосереджений на важливих речах, до яких я ставлюся байдуже.

Єдине, що я не розумію, так це людей, яким Біткоїн дуже не подобається, але при цьому вони нічого про нього не знають. Зазвичай це ідеологічна проблема, проблема егоїзму, чи неправильне розуміння питання енергії та моральна паніка, якій часто сприяють засоби масової інформації.

– Чому на вашу думку важливо ліквідувати гендерний розрив у зацікавленості та прийнятті Біткоїна?

– Я розглядаю біткоїн як дуже корисну форму глобальних грошей, а гроші призначені для всіх. Це так просто. Тому природно хотіти зацікавити людей, недостатньо представлених у Біткоїн-сфері.

Наприклад, якщо Біткоїн-мітап на 80% або більше складається з чоловіків, варто поставити запитання, чому це так. Це не обов'язково негативна чи дивна річ; інтерес до економіки надійних грошей та комп'ютерних наук – в обох цих областях статистично спостерігається превалювання чоловіків. Тому я знаю про цю відправну точку, коли справа доходить до Біткоїна. Але все ж таки цікаво, чому чоловіки вважають цю технологію більш актуальною, ніж жінки, і чому більшість творців контенту – чоловіки.

Деякі жінки почуваються незручно в індустрії, де домінують чоловіки, так само як деякі чоловіки почуваються незручно там, де домінують жінки. Начебто це не для них, хоча їм жодним чином не забороняється брати участь. Чи зрозуміло для людей (часто чоловіків), які створюють освітні матеріали про Біткоїн, що вони роблять ці матеріали для таких самих, як вони самі, і тому, можливо, упускають деякі способи обміну інформацією, які могли б бути кориснішими для жінок чи інших людей, які не обов'язково схожі на них?

Хоча я не думаю, що проблема будь-якої індустрії, у тому числі й Біткоїн-індустрії, полягає в тому, що в ній домінують чоловіки (або, в інших випадках, жінки), я все ж таки вважаю, що варто подумати про недопредставлені групи та про те, що може бути зроблено, щоб залучити більше людей у цілому. Зрештою, більшість людей, яким подобається Біткоїн, вважають, що його вагомість зростатиме, згодом він торкнеться життя більшої кількості людей, і він призначений для всіх. Таким чином, наше завдання і можливість полягають у тому, щоб знайти більше способів донести цю ідею до різних людей.

Коли я вперше почула виступ Алден на Bitcoin 2021 в Маямі, я подумала, що вона неймовірна і висловлюється з незвичною смиренністю. Що вражає ще більше, ніж її інтелектуальна майстерність, то це її відданість навчанню фінансової грамотності, особливо в тому, що стосується Біткоїна. Її матеріали позитивно вплинули на безліч людей, сприяючи поширенню Біткоїна.

Спасибі Алден за те, що вона знайшла час, щоб поділитися своїми думками з цієї теми, і для всіх, кому цікаво, Біткоїн дійсно призначений для всіх.

Це гостьовий пост Бекки Братчер. Висловлені погляди є її власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024
Як виглядає гіпербіткоїнізація? Як виглядає гіпербіткоїнізація? Що таке гіпербіткоїнізація? Цей термін біткоїнери використовують досить часто, але що він насправді означає? Джуліан Мартінес 15 червня 2024