Демонстрація результатів ажіотажу щодо Ordinals на шести графіках

Демонстрація результатів ажіотажу щодо Ordinals на шести графіках

Аналіз шістьох підбірок даних підкреслює швидке зростання інтересу до Біткоїн-записів, демонструючи їхній незаперечний вплив.

Можливість внесення даних до блокчейну Біткоїна за допомогою Ordinals привернула увагу криптоентузіастів усередині та за межами Біткоїна з початку 2023 року.

Питання про те, чи повинен використовуватися Біткоїн для цієї діяльності, подібної до NFT, є предметом гарячих суперечок, і дані, отримані в результаті загального ажіотажу щодо колекційних предметів у Біткоїні, інтригують. Записи можуть бути недовгим захопленням, але дані за перші тижні їхнього існування демонструють величезний інтерес до цього нового варіанту використання мережі Біткоїна. У цій статті наведено огляд шести підбірок даних в умовах ажіотажу з Ordinals.

Огляд даних щодо Біткоїн-записів

Кількість і розміри незавершених транзакцій у мемпулах Біткоїна по всьому світу є явним індикатором популярності транзакції із записами серед користувачів Біткоїна на тлі мінібожевілля щодо Біткоїн-NFT. Протягом більшої частини поточного циклу ведмежого ринку рівень транзакцій, які чекають на підтвердження в мемпулах Біткоїна, залишався досить низьким, особливо в порівнянні з бичачими ринками 2017 і 2021 років. Наприклад, твіттер-бот під назвою Mempool Alert відправляє твіти щоразу, коли його мемпул стає пустим, і ці твіти публікувалися постійно упродовж 2022 року.

Візуалізація транзакцій нижче, які очікують підтвердження у мемпулі, показує загальний об'єм непідтверджених транзакцій протягом більшої частини лютого 2023 року. Зростання кількості транзакцій, які очікують підтвердження, прямо корелює із загальним захопленням записами, яке трохи вщухло до кінця лютого.

Демонстрація результатів ажіотажу щодо Ordinals на шести графіках
Джерело

Транзакції із записами надто великі, і розміри блоків, що виникли через поголовне захоплення записами, доводять це. Протягом багатьох років розмір Біткоїн-блоків становив трохи менш як 1,5 мегабайта (МБ), як показано на лінійній діаграмі нижче. Вертикальне збільшення розмірів блоків у крайній правій частині графіка пов'язане з внесенням записів до Біткоїна.

Коли ці Біткоїн-NFT стали популярними, розмір блоків становив у середньому від 2 МБ до 2,5 МБ. Декілька блоків практично перевищили обмеження в 4 МБ, у тому числі «гігантський» блок Taproot Wizard, здобутий Luxor у співпраці з Уді Вертхаймером та іншими.

Демонстрація результатів ажіотажу щодо Ordinals на шести графіках

Аналізуючи дані «поза мережею», інтерес до Біткоїн-записів також очевидний з пошукових запитів Google. Наведена нижче лінійна діаграма взята зі сторінки Google Trends для пошукового запиту Bitcoin Ordinals – майже вертикальне зростання інтересу з часом неможливо не помітити. Слід зазначити, що ці дані щодо тенденції пошуку оцінюються на відносній основі до пошукового інтересу за минулі тижні та роки. Але особливо примітно, що Google Trends взагалі проіндексував цю фразу. Google Trends індексує не всі терміни або фрази, а лише ті, які мають мінімальну кількість запитів з часом. Примітно те, що трендові дані для Bitcoin Ordinals взагалі потрапили до бази даних.

Демонстрація результатів ажіотажу щодо Ordinals на шести графіках

Критики NFT – і особливо записів у Біткоїні – час від часу критикуватимуть використання мережі як «привілеї» для еліти в розвинених країнах, яка грається з серйозною грошовою мережею. Але глобальні тренди пошуку Ordinals не включають навіть США в першу п'ятірку. За даними Google, у списку лідирують Сінгапур, Чехія та Португалія.

Сортування за формами транзакцій, включених до блоків, також ілюструє інтенсивність поголовного захоплення записами, яким позначився початок 2023 року для Біткоїна. Згідно з даними, опублікованими у Твіттер з Біткоїн-вузла, керованого П'єром Рошаром, директором з досліджень Riot Blockchain, на транзакції із записами припадало майже 60% простору блоку в розпал першої хвилі ажіотажу Біткоїн-спільноти з приводу Ordinals. Як видно з візуалізації даних нижче, це число неухильно зростало з 20 до 60% протягом тижня.

Демонстрація результатів ажіотажу щодо Ordinals на шести графіках

Дані щодо ентузіастів Ordinals у групах також представляють деякий додатковий контекст для цього соціального та технічного руху всередині Біткоїна. Гістограма нижче представляє дані, зібрані OrdinalHub, зі списком груп у Discord присвяченим записам у Біткоїні та кількістю їхніх учасників станом на початок лютого.

Satoshibles та Taproot Wizards були найбільшими спільнотами на той момент з великим відривом. Але наявність величезної кількості груп в Discord, які були створені майже миттєво, свідчить про інтерес творчих людей до цього нового використання мережі.

Демонстрація результатів ажіотажу щодо Ordinals на шести графіках

Зараз, безумовно, багато груп у Discord мають більше учасників, ніж у наведеній вище діаграмі. Але до теперішнього часу деякі дані швидше за все спотворилися ботами та іншими способами (навмисними чи ні), що робить цей зріз даних, зібраних одразу ж після появи спільнот, унікальним.

Останній блок даних, який заслуговує на включення в будь-який аналіз Біткоїн-записів, стосується грошей – скільки майнери заробляють на охочих «вписати» дані в Біткоїн-мережу. Майнерам щедро платять за блоки із записами.

На діаграмі нижче візуалізовані щоденні суми комісій за внесення записів та загальна сукупна сума, виплачена майнерам за такі угоди. Усього за кілька коротких тижнів майнерам було виплачено понад 1 мільйон доларів. І ці дані охоплюють лише ончейн-платежі – офчейн-платежі сюди не включені, що збільшило б суму.

Демонстрація результатів ажіотажу щодо Ordinals на шести графіках

Попри те, що більшість даних за ранній період вказує на те, що інтенсивність ранньої активності спрямованої на внесення записів була нижчою порівняно з її максимумами до кінця лютого, невідомо, як довго триватиме ця тенденція. Це може бути просто тимчасовий тренд, який згасне до того, як закінчиться нинішній ведмежий ринок, і тоді критики записів матимуть змогу танцювати на могилі Біткоїн-NFT. Або це може стати виявом попиту на блоковий простір та регулярним доходом від комісій для майнерів.

Майбутнє невизначене, але можливий ефект від записів до Біткоїна неможливо ігнорувати.

Це гостьовий пост Зака Воелла. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Отключить проверкуПремиальные предложения
Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024
Сендвіч «Рубен» та активація CTV Сендвіч «Рубен» та активація CTV Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні. George 203 11 лютого 2024