Бразилії та Аргентині не потрібна спільна валюта, їм потрібен Біткоїн

Бразилії та Аргентині не потрібна спільна валюта, їм потрібен Біткоїн

Бразилія та Аргентина розглядають можливість створення єдиної торгової валюти, але це лише посилить економічні проблеми, які може вирішити Біткоїн.

Бразилія та Аргентина змагалися між собою на багатьох фронтах, у тому числі у відбіркових матчах чемпіонату світу та епічних іграх Кубка Америки. Тому мені як затятому футбольному уболівальнику спочатку ця стаття Маркоса Фальконе на Mises.org видалася трохи дивною, тому що в ній йшлося про те, що ці два суперники можуть об'єднатися для створення спільної валюти. Але з огляду на становище двох країн у світовій економіці ця ідея має сенс.

Аргентина поступово рухається до економічної невизначеності, оскільки її валюта дедалі більше піддається інфляції з року в рік, а часто і з місяця у місяць. Бразилія стикається з політичною та економічною невизначеністю після нещодавніх тривожних подій, пов'язаних із переобранням президента Лули да Сілви, якому перед його кампанією у 2022 році було пред'явлено звинувачення у корупції. За словами Фальконе, президент Лула та міністр економіки Аргентини Серхіо Масса обговорили можливість введення торгової валюти між двома країнами.

Без сумніву, якщо Бразилія та Аргентина колись прийдуть до такої угоди, зрештою це погіршить добробут аргентинського та бразильського народу. Хоч би якими солодкими не були обіцянки Лула да Сілви та президента Аргентини Альберто Фернандеса їхнім народам, єдина перемога, швидше за все, дісталася б їхнім поплічникам. Фальконе також висловлює цю стурбованість у своїй статті, чудово описуючи економічну історію Аргентини та Бразилії, а також надаючи вагомі докази на користь того, чому їхнє спекулятивне рішення з використанням фіатних грошей є чим завгодно, але тільки не законною реформою.

Аргентина та Бразилія не повинні упустити цю можливість з Біткоїном

Але Бразилія та Аргентина мають надзвичайно рідкісну можливість змінити динаміку міжнародного економічного співробітництва та дипломатії на краще, прийнявши Біткоїн. Як сказав шанований письменник-анархіст й ведучий подкастів Майкл Меліс: «Кожна країна перебуває у стані анархії стосовно будь-якої іншої країни». Можна сказати, що найкращий спосіб для Бразилії та Аргентини стабілізувати свою торгівлю та стимулювати свою економіку – це Біткоїн.

Не слід недооцінювати ефекти стабілізації торгівлі, пов'язані із загальною, об'єктивною оцінкою товарів, що постачаються між двома країнами, у зв'язці з цифровою валютою, яка не контролюється ні Бразилією, ні урядами Аргентини. Чиновники з обох боків можуть бути спокійними, знаючи, що сусіди не обманюють їхні країни та що їхні громадяни отримують економічну вигоду одночасно з громадянами конкурентної нації. Знаючи, чого політики насправді бажають, я розумію, що це рішення є малоймовірним. Зрештою, нам не потрібні політики для впровадження цього міжнародного засобу торгівлі. Ми можемо запускати вузли без дозволу Лули да Сілви, Фернандеса чи будь-якого іншого політика-паразита.

Але офіційне прийняття Біткоїна також можливе. Тільки подивіться на Сальвадор. Все, що потрібно зробити на політичному фронті, – це надати формального дозволу на використання Біткоїна та, можливо, певною мірою заохочувати за допомогою легкої пропаганди. Решта роботи виконуватиметься майнерами, творцями вузлів та Біткоїн-ентузіастами у двох країнах та в усьому світі.

Люди готові до Біткоїна

І політична підготовка, схоже, вже розпочалася в обох країнах.

З Бразилії надходять неоднозначні повідомлення, у тому числі заява федерального депутата, про те, що біткоїн може стати законним платіжним засобом. В Аргентині одним із майбутніх кандидатів у президенти є палкий, вишколений у традиціях Австрійської школи економіст Хав'єр Мілей, нинішній федеральний депутат Буенос-Айреса. Йому приписують слова про те, що Біткоїн – це «природна реакція» на «аферу центрального банку». Чим більше я його слухаю, то більше в мене надії. Біткоїн може стати великою економічною і політичною перемогою для північноамериканських країн, які переживають труднощі, та їхнього населення.

Слід зазначити, що жителі Бразилії та Аргентини шукають кращий варіант, ніж те, що їм пропонують та пропагують. Люди прагнуть або кращих економічних засобів, або урядової подачки, як у багатьох інших країнах. Як Біткоїн-майнери, творці вузлів та вчені, ми повинні зробити крок уперед і розповісти про позитивний ефект кращої криптовалюти на планеті людям, які відчайдушно прагнуть почути голос надії.

Саме люди визначають, що є цінним у суспільстві. Будьте впевнені, нашу ідею та переконання не пробʼють кулі будь-якого режиму, який загрожує завадити нашим планам. Потрібно розуміти, що режими не можуть керувати нашою свідомістю, якщо ми не дозволимо це зробити. Як писав Віктор Гюго, «ніяка армія не може зупинити ідею, час якої настав».

Це гостьовий пост Джека Вільямса, студента бакалаврату з бізнес-адміністрування та біткоїн-ходлера. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024