Європейці не вміють керувати своїми фінансами, але Біткоїн це виправляє

Європейці не вміють керувати своїми фінансами, але Біткоїн це виправляє

Європейські міленіали опинилися у складному становищі, але Біткоїн вкаже їм шлях до фінансової свободи.

Європейці не користуються своєю купівельною спроможністю, і це б'є по їхніх кишенях. Підраховано, що фінансовий стан європейців був би на 1,2 трлн євро кращим, якби вкладники вкладали свої гроші, а не зберігали їх у банку.

Так, ви правильно почули. Зберігання грошей на банківських рахунках на випадок непередбачених обставин, як і раніше, є найпоширенішим способом заощаджень серед європейців, попри високу інфляцію. І у 2021 році лише 17% європейців повідомили, що володіють біткоїнами. Дані вказують на те, що про аналогічні цифри йдеться у випадку з інвестиціями в акції: інвестує лише 15% німців (показник новачків порівняно з 55% американців).

Це справжня боротьба

Недостатня фінансова грамотність та сумніви у своїх інвестиційних здібностях є очевидними перешкодами, але є й інші причини, через які європейці не вміють поводитися зі своїми грошима:

  • Недовіра до фінансової системи: європейські міленіали досягли повноліття під час великої рецесії 2008 року. Багато з них були свідками того, як їхні батьки втратили роботу, житло або заощадження. Вони бачили, як великі банки, призвідники цієї катастрофи залишилися непокараними. Це призвело до загальної недовіри до Уолл-Стріт, банків та фінансової системи загалом серед міленіалів. Багато хто вважає, що традиційним фінансовим установам не можна довіряти (і це правильно) і що сама система влаштована нечесно.
  • Борг: володіння житлом є символом стабільності та безпеки. В умовах стрімкого зростання цін на нерухомість у Європі, володіння будинком часто супроводжується іпотекою на 30 років. Додайте до цього автолізинг, кредитні картки та, залежно від країни, студентські кредити – молодим людям нелегко заощаджувати та інвестувати, оскільки вони насамперед зосереджені на погашенні своїх боргів.
  • (Не)забезпеченість роботою: Міленіали як ніхто знають, наскільки непростий ринок праці. Більшість із них вийшли на роботу після фінансової кризи 2008 року, зіткнувшись із відсутністю можливостей та стагнацією заробітної плати. Як тільки справи почали змінюватися на краще, їхній кар'єрі було завдано ще одного удару пандемією COVID-19, війною в Україні та надхмарною інфляцією. Все це призвело до масової втрати робочих місць та глобального економічного спаду, що ускладнило планування на довгострокову перспективу.
  • Недостатня фінансова грамотність. Багатьом європейцям не вистачає базових фінансових знань та навичок, необхідних для розумнішого управління своїми фінансами. Я не буду починати суперечку про те, чи є відсутність фінансової освіти в європейській системі державних шкіл помилкою чи особливістю, але нас не вчать як поводитися з грішми. Наших батьків не вчили поводитися з грошима, і це невігластво передається з покоління до покоління. Згідно з дослідженням PwC лише чверть міленіалів продемонстрували адекватні фінансові знання. Їх лякає інвестиційний процес – вони відчувають паралізуючий страх зробити помилку та втратити гроші.
  • Короткострокове мислення. Думати лише про сьогодні, а не про майбутнє, і жертвувати довгостроковими вигодами заради короткострокових – явище не нове. Цитуючи «Бійцівський клуб», культову класику кінця 90-х: «Реклама змушує нас купувати тачки та лахи; ми ходимо на роботу, яку ми ненавидимо, щоб купити речі, які нам не потрібні. Речі, якими ти володієш, зрештою починають володіти тобою». У світі невизначеності, в якому ми зараз живемо, короткострокове мислення зручніше, оскільки вигоди від інвестування не існують у сьогоденні.

Біткоїн: нова надія

Багато біткоїнерів, у тому числі і я, скажуть вам, що відкриття Біткоїна і занурення в кролячу нору мало значний вплив на наше життя і те, як ми думаємо про гроші та заощадження. Однією з сильних сторін Біткоїна, на мій погляд, є те, що він сприяє низькій тимчасовій перевазі та спонукає вас відмовитися від миттєвого задоволення і натомість дивитися в майбутнє. Низька тимчасова перевага призводить до економії, змушує думати, перш ніж робити, та враховувати наслідки свого вибору. Таке мислення необхідне для довгострокової фінансової стабільності та зростання, і Біткоїн заохочує таку поведінку за своєю природою.

Насамперед обмежений запас біткоїнів у 21 мільйон монет означає, що дефіцит є вбудованою ознакою. Цей дефіцит захищає цінність із плином часу. І це слугує сильним стимулом утримувати свої монети, а не витрачати їх.

Таке мислення можна застосувати до кожного аспекту ваших фінансів, змінити ваше життя і врешті розірвати замкнене коло, сказавши «ні» іпотеці на 30 років, позбувшись половини своїх кредитних карток або переставши «відкладати» свої гроші на банківський рахунок.

Біткоїн – більше, ніж просто спекуляція

Волатильність цін – велика проблема для новачків, які зацікавлені у Біткоїні.

«Хіба біткоїн може бути безпечним варіантом для моїх грошей, якщо його ціна постійно падає?»

Волатильність цін – це ще один спосіб, у який Біткоїн змінює ваші часові переваги. Попри короткострокову негативну динаміку у довгостроковій перспективі він показав сильне зростання. Це спонукало багатьох розглянути Біткоїн як довгострокову інвестицію, а не як короткостроковий спекулятивний актив.

Вище я згадував, що європейці більше не довіряють фінансовій системі. Біткоїнери скажуть вам, що Біткоїн виправляє і це. Він децентралізований та працює незалежно від традиційних банківських систем, повертаючи зберігання ваших грошей до ваших рук. Біткоїн змінить світ, але перед цим він змінить те, як усі думають про гроші – допомагаючи побудувати довгострокову фінансову стабільність, свободу та безпеку.

Це гостьовий пост Імо Бабікса, директора з маркетингу Relai, швейцарського інвестиційного додатка, який працює тільки з біткоїном. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Опис концепції «натуральних грошей» і як вона пов'язана з визначенням того, що таке Біткоїн насправді. Марк Марайя 25 лютого 2024
Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024