Виправлення стимулів: фіатні гроші підживлюють зіпсовані корпорації

Виправлення стимулів: фіатні гроші підживлюють зіпсовані корпорації

Великі компанії керуються неправильними стимулами, які підживлює фіат, утримуючи працівників у непродуктивному стані та пригнічуючи підприємницькі інновації.

В останньому есе я розповів, як фіатні гроші руйнують індивідуальні стимули. Відсутність засобів заощадження та наявність кредитів утворюють потужну суміш жахливих стимулів на індивідуальному рівні. Відсутність засобів заощадження означає, що люди повинні працювати, щоб зберегти будь-яку цінність, яку вони мають, а можливість отримання кредиту означає, що споживання зростатиме.

У результаті є так багато людей, які споживають, та відносно мало продуктивних людей, які роблять заощадження.

Чому компанії?

На один рівень вище індивідуального знаходиться рівень компанії. Раніше ми були організовані як сім'ї та племена, зараз ми організовані в компанії, які є дуже зіпсованими версіями організації. Компанії штучні й вони не мають такого рівня історії чи близьких відносин як сім'ї. Ви можете це відчути на безглуздих зборах, на які вас змушують ходити. З усім тим, компанії дуже схожі на людей у фіатній економіці, і це пов'язано зі стимулами фіатних грошей.

Раніше ми покладалися на наші сім'ї, клани чи племена у питаннях безпеки. Рідня могла допомогти нам у скрутну хвилину. Фіатні гроші змінили все, надавши людям усілякі системи безпеки через ці компанії. Медичне страхування, страхування по безробіттю, соціальне забезпечення, пенсії та навіть страхування життя захищають людей у фіатній економіці від всіляких лих. Багато з цих державних/корпоративних систем безпеки існували й раніше, але їхнє використання стало набагато поширенішим після появи фіатних грошей. Уряди, які працюють із фіатними грошима, заманюють людей у сіті соціального захисту, щоб заручитися підтримкою населення.

Через ці сіті безпеки люди більше не покладаються на свої сім'ї. Замість того, щоб покластися на свою сім'ю, яка допоможе вам, коли ви втратите роботу, тепер у вас є страховка по безробіттю. Замість того, щоб покластися на свою сім'ю у разі смерті годувальника, тепер ви покладаєтеся на страхування життя. Замість того, щоб покластися на своїх дітей, які подбають про вас у старості, ви тепер покладаєтеся на соціальне забезпечення або пенсії.

Всі ці функції були поглинені, і тепер ви можете замінити сім'ю державними благами. Страхування та гроші – погані замінники людських відносин, як рослинна олія для вершкового масла, і майже так само токсичні. Соціальне забезпечення та пенсії замінили дітей. Холодна, безлика компанія, яка звільнить вас миттєво, замінила традиційні сімейні стосунки. Чи варто дивуватися, що люди такі пригнічені?

Ці фіатні сіті безпеки тісно пов'язані із вашою роботою. Навіть саме слово «робота» вказує на те, що у вас один роботодавець, а роботодавець, компанія, дає набагато більше, ніж просто зарплату. У фіатній економіці робота на корпорацію має значні переваги, які не пов'язані із заробітною платою. Принаймні, у Сполучених Штатах охорона здоров'я набагато доступніша і менш обмежена для людей в компанії, ніж для самозайнятих.

W-2 (податкова форма в США, яка містить інформацію про зарплату за рік та про утримання податків та соціальних зборів) також дає вам доступ до іпотечних кредитів із меншими вимогами. Пенсії/соціальне забезпечення також є автоматичним страхуванням з настанням старості, яке ви отримуєте лише працюючи в компаніях. 401k (пенсійний план приватної пенсійної системи у США) та еквіваленти набагато простіше використовувати в корпоративних умовах. Страхування безробіття часто не надається самозайнятим підприємцям, але автоматично доступне для тих, хто працює в компаніях. Ваш кредитний рейтинг, як правило, набагато кращий завдяки історії заробітної плати, що легко перевіряється, яка надається разом з вашою формою W-2, а це означає, що кредитні картки та інші кредити більш доступні.

Система налаштована таким чином, щоб ви могли отримати більший доступ до більшої кількості систем безпеки, якщо ви працюєте в корпорації. Я навіть не згадував про інші пільги, такі як членство у тренажерному залі, компенсація витрат на догляд за дітьми та кредити на освіту. Працюючи на корпоративній роботі, життя робиться простіше і виникає набагато менше проблем. Технологічні компанії йдуть ще далі та дбають про всі інші потреби, такі як заміна мастила, стрижка та безплатне харчування у будь-які години дня. Звичайно, це означає, що ви проводите менше часу зі своєю сім'єю, і ваша компанія за умовчанням стає вашою основною соціальною групою.

Як ми опинилися у цій ситуації? Як компанії стали такими потужними? Нічого дивного. Причина у фіатних грошах.

Чому компанії такі великі?

Величина компаній у наші дні абсолютно неприродна. Історично склалося так, що кількість людей у більшості організацій не перевищувала число Данбара (близько 150), тому що після цього відстежувати, що робить кожна людина, стає дуже складно. Коли компанія перестає усвідомлювати, чим займаються люди, дедалі більше співробітників стають шукачами вигоди. Шукачі вигоди – це люди, котрі живуть користуючись з прибутку компанії, практично нічого не даючи їй. Це робить великі компанії неконкурентоспроможними порівняно з дрібнішими конкурентами, які працюють із меншими втратами.

Також у міру того, як компанії стають більшими, погіршуються організаційна динаміка та політика. Великим компаніям набагато важче впроваджувати інновації чи виходити на нові ринки. Вони просто надто великі та надто покладаються на свій теперішній бізнес, щоб справді робити щось нове. Нездатність рухатися швидше у галузі робить великі компанії неконкурентоспроможними порівняно з дрібнішими конкурентами, які можуть спритніше просуватися на ринку.

Зрештою, великим компаніям важче обслуговувати невеликі спільноти. Побажання різняться в кожному місці, і великі масштаби працюють тільки при обслуговуванні багатьох різних спільнот одним і тим же товаром або послугою. Невеликі компанії, з іншого боку, не повинні обслуговувати безліч різних спільнот і можуть обслуговувати одну спільноту за допомогою спеціалізованих товарів та послуг. Ми можемо спостерігати це на глобальному рівні, коли транснаціональні корпорації програють місцевим конкурентам, тому що місцевий конкурент може краще адаптуватися до місцевих смаків.

Перевага великих компаній

З усіма цими недоліками дивно, чому взагалі існують великі компанії. Що відбувається? Відповідь у тому, що фіатна грошова система, особливо ефект Кантильона, дає значні переваги.

Ефект Кантильона дозволяє тим, хто першим витратить щойно надруковані гроші, отримати несправедливу вигоду коштом тих, хто витратить останнім. Компанії, особливо великі, є одними з найбільших бенефіціарів. Вони отримують доступ до дешевих кредитів, завдяки чому з'являються нові гроші. І ці кредити дають великим компаніям великі переваги, а не компенсують недоліки, які вони мають, порівняно з дрібнішими компаніями.

Механіка фіатних грошей є такою, що гроші закачуються в економіку через кредити. Кредити непропорційно йдуть великим компаніям, тому що банкам так набагато простіше. Уявіть, що ви комерційний банк: ви воліли б видати кредит у розмірі 1 мільйона доларів 100 малим підприємствам або кредит у розмірі 100 мільйонів доларів одному великому бізнесу? Зважаючи на накладні витрати та паперову роботу, пов'язані з видачею 100 кредитів, відповідь очевидна.

Величезна перевага великих компаній полягає у цьому доступі до нових грошей. Справді, ринок комерційного кредиту – це величезний бізнес. Коли більшість людей думають про банки, вони думають про роздрібний банк, який вони використовують для своїх поточних рахунків, такі як Wells Fargo або Bank of America, або навіть про свій кредитний союз. Це дрібниці, порівняно з комерційним банківським бізнесом. Багато які з цих банків, як State Street, не займається роздрібними банківськими операціями. Вони генерують величезні суми грошей у вигляді комерційного кредитування.

Як великі компанії перемагають дрібні компанії

Доступ до великих сум грошей є величезною перевагою. Найочевидніший спосіб використання цих грошей великими корпораціями для отримання нечесної переваги – заниження цін конкурентів. Позики можна використовувати для збільшення масштабу та створення кращої економії за рахунок масштабу або, що більш цинічно, їх можна використовувати для збиткового продажу на деякий час, поки дрібніші конкуренти не збанкрутують або не підуть. Такі компанії, як Walmart та Amazon, успішно використовували цю стратегію, знищуючи сімейні магазини по всьому світу, як Годзилла.

Ще один очевидний спосіб використання цих грошей – надання всіх переваг, про які йшлося раніше. Пенсії, страхування у випадку безробіття, страхування життя, медичне страхування, кредити на догляд за дітьми, кредити на освіту, навіть безплатне харчування та стрижка – все це способи залучення талантів. Тягар необхідності дбати про ці речі за межами компанії часто є основною причиною, через яку багато талановитих людей не намагаються працювати на себе.

Ще один спосіб використовувати ці гроші – найняти найкращих фахівців для вашої організації. Отримуючи набагато більше, ніж можуть запропонувати дрібніші конкуренти, найкращі фахівці прямують до більших організацій. Навіть якщо такі талановиті люди зрештою шукатимуть там вигоду, вони принаймні не допомагатимуть дрібнішим конкурентам впроваджувати інновації. Такі компанії, як Facebook та Google, використовували цю стратегію, по суті, збираючи у себе найкращих фахівців та залишаючи набагато менше світлих умів для підприємництва та інновацій.

Ще один спосіб – використати гроші для лобіювання уряду з метою створення регулятивних лазівок для вашого власного бізнесу. Невеликим компаніям набагато складніше виправдати витрати на лобіювання, оскільки це набагато більша частина їхнього прибутку, але для великої корпорації захист з боку регуляторних органів становить набагато меншу частину їхніх доходів. Витрати на дотримання вимог, як правило, фіксовані, а це означає, що вони недоступні, поки компанії не досягнуть певного розміру, що створює значний бар'єр для входу. Таким чином, з обох сторін, на рівні лобіювання та на рівні дотримання вимог, більші компанії мають перевагу перед дрібнішими конкурентами.

Великі компанії також можуть дозволити собі великий портфель патентів та використовувати судові позови для захисту своєї території. Це не регулятивна лазівка, але забезпечує аналогічний результат, який полягає в тому, що дрібніші конкуренти мають набагато вищий бар'єр для входу, ніж на вільному ринку.

Якщо за допомогою вищезгаданих методів не вдається потопити дрібних конкурентів, завжди є можливість їх викупити. Ця тактика має приємний побічний ефект, що полягає в тому, що багато невеликих компаній мають свої інновації, хоча на практиці більшість продуктів невеликих компаній просто зникає після придбання. Багато таких угод з придбання цинічні, оскільки вони здійснюються для зниження конкуренції та підвищення цінової політики.

Як зомбують великі компанії

Доступ до великих кредитів також дозволяє великим компаніям існувати далеко за межами точки додавання цінності економіці. У міру того, як ці великі компанії старіють і втрачають свою новизну, приносячи все менше і менше користі, їх можна підтримувати коштом кредитів.

Здоров'я громадських компаній на вільному ринку вимірюється цінами на їхні акції, але у фіатній економіці навіть цим можна маніпулювати. Великі компанії можуть використати кредити для викупу акцій. Узявши борг, компанії можуть створити ілюзію процвітання, приховуючи скорочення прибутку. Поведінка з високою тимчасовою перевагою не є дивною, враховуючи, що планування та виконання з низькою тимчасовою перевагою не винагороджується такою ж мірою. Багато керівників викуповують акції, бо це набагато простіше, ніж запроваджувати інновації. IBM, наприклад, витратила 201 мільярд доларів на викуп акцій у період з 1995 по 2019 рік, і на момент написання цієї статті її ринкова капіталізація становить майже 124 мільярди доларів. Це зомбі-компанія, яка продовжує своє неживе існування, живлячись фіатними грошима.

Багатьом із цих великих компаній не потрібно отримувати прибуток. Багато авіакомпаній, наприклад, втрачають гроші з розрахунку на одне місце. Вони тримаються на плаву тільки завдяки фіатним іграм, таким як продаж авіамиль компаніям, що випускають кредитні картки. Крім того, що вони отримують кошти на свій порятунок, вони регулярно оголошують про банкрутство, щоб сплатити свої борги. Зростання та підтримка цих великих компаній здійснюється користуючись з фіатних коштів і є зовсім неприродною. Вони живі мерці.

Зомбування економіки означає, що ресурси, які вони контролюють, не використовуються для виробничої діяльності. Підприємництво та інновації відкидаються задля закостеніння великих шматків економіки. Дивно, що якась невелика компанія чи окремий підприємець взагалі можуть процвітати.

Стартапи

«Але ж є так багато стартапів!» Принаймні так кажуть автори у сфері технологій. Стартапи так само завдячують фіатній економіці, як і будь-яка інша компанія. Гра, в яку грають стартапи, полягає в тому, щоб якнайшвидше стати великою компанією, тому що у фіатній економіці у маленьких компаній занадто багато недоліків.

Малі підприємства не отримують швидкого доступу до цих дешевих кредитів і їм не доступні маневри великих компаній. Таким чином, єдиний спосіб зайняти нішу в економіці – стати великою компанією. Ось чому існує ціла індустрія венчурного капіталу, яка підживлює їхнє зростання.

Венчурні капіталісти намагаються перетворити маленькі компанії на великі як доктор Франкенштейн. Рівень їхніх невдач вражає, тому що венчурні капіталісти не вважають маленькі прибуткові компанії успішними та цікавляться лише великими. Отже, вони вкладають у ці компанії значні суми фіатних грошей, по суті, намагаючись підштовхнути їхнє зростання до певного розміру. Вони як комерційні свинарі, які намагаються відгодувати свою продукцію перед тим, як продати її на ринку.

Таким чином, у світі стартапів ми отримуємо феномен єдинорогів, або компаній із ринковою капіталізацією у мільярди доларів. Венчурні капіталісти знають, що малі компанії мають постійне невигідне становище і досягнення певного розміру є критично важливим моментом для отримання цінності у фіатній економіці. Отже, кожен стартап створений для зростання за будь-яку ціну. Зіпсована стартап-екосистема, яка існує сьогодні, пов'язана з поганими стимулами фіатних грошей. Якщо компанія не виростає до певного розміру, її ціна занижується, її викуповує або обходить інша компанія, яка вже має таку можливість. Таким чином, більшість стартапів зазнають невдачі, намагаючись дістатися позначки в мільярд доларів і витрачаючи більше часу та ресурсів, ніж Келвін Ейр.

«Переможець отримує все»

Іншими словами, усі невеликі компанії просто намагаються стати більшими, адже місця нагорі не так багато. Результатом фіатних грошей на рівні компанії є динаміка «переможець отримує все». Якщо ви не єдиний переможець у своєму сегменті, вас швидше за все розорять, тому що у переможця завжди буде доступ до більшої кількості кредитів, ніж у всіх інших. Кредити дістаються тому, хто вже виграє, і ці кредити можна використовувати як зброю. Кредит призводить до знерухомлення галузі, і компанії у фіатній економіці витрачають величезні суми грошей та зусиль, щоб залишитися на своєму місці.

Кредити цих компаній використовуються або для усунення конкуренції, або для масштабування. Замість того, щоб створювати нові продукти та нові послуги, новостворені гроші використовуються для кращого управління компаніями та підвищення ефективності виробництва. Це не дивно, оскільки, як я згадував раніше, дуже важко управляти компанією після досягнення числа Данбара. Отримання хоча б трохи більшої продуктивності від ваших тисяч працівників обов'язково буде кращим вкладенням, ніж у дослідження та розробки.

Сумна реальність полягає в тому, що дослідження та розробки великих компаній часто виявляються марною тратою часу. Навіть якщо хтось створює щось корисне, немає жодної гарантії, що компанія зробить із цього продукт. Kodak, наприклад, створила першу цифрову камеру, але не стала розвивати цей бізнес, тому що вважала, що це завдасть шкоди її кінобізнесу. Xerox PARC створила перший графічний інтерфейс користувача, але не стала рухатися далі, тому що її основним бізнесом були копіювальні апарати. З іншого боку, багато відділів досліджень та розробок займаються абсолютно нереалістичними технологіями, які не мають шансів на успіх. Такі проєкти, як нанотехнології, квантові обчислення та холодний ядерний синтез, чудово підходять для тих, хто шукає вигоду, оскільки вони можуть нескінченно заявляти, що вони на шляху до прогресу, але ще не досягли його.

Таким чином, з невеликим прогресом та трохи вищою ефективністю велика компанія-переможець використовує перевагу фіатних грошей, щоб зберегти ці галузі на тому ж рівні.

Відсутність прогресу

В результаті практично відсутні інновації, які насправді походять від великих компаній, і натомість ми отримуємо лише поступове оновлення технологій.

Чому досі немає найкращих ядерних технологій? Чому ми намагаємося просунути збиткові енергетичні пропозиції, такі як сонячна та вітрова енергія? Чому ми не маємо кращого транспорту на далекі відстані, ніж літаки, час яких у дорозі не скорочувався з 70-х років? Навіть найбільша інновація останніх 50 років, Інтернет, насправді є лише безліччю додаткових поліпшень телеграфу.

Фіатні гроші загальмували суспільний прогрес через неповороткість компаній. Великі компанії можуть продовжувати існувати як зомбі, тоді як невеликі компанії, які займаються інноваціями, швидко відгодовуються грошима венчурного капіталу та зомбуються за допомогою комерційних банківських послуг. Ресурси дістаються зомбі, які витрачають ресурси на своє існування у пошуках вигоди, замість того, щоб приносити користь цивілізації.

Біткоїн виправляє це

Великі переваги фіатних грошей, які надаються великим компаніям, нейтралізуються надійними грошима. З Біткоїном кредити коштують набагато дорожче, тому всі типові способи використання великих комерційних кредитів враз стають неконкурентоспроможними. Недооцінка ваших конкурентів та втрата грошей протягом тривалого часу коштуватимуть набагато більше, ніж зараз. Наймання найкращих працівників ваших конкурентів та набагато вища плата навряд чи забезпечить достатню цінність, особливо якщо вони розуміють, що їх переманили, щоб їх не могли отримати конкуренти. А придбання компанії має бути виправдане високим прибутком у майбутньому, що набагато складніше без фіатних грошей.

Таким чином, в економіці почнуть проявлятися природні переваги невеликих підприємств. Товари та послуги стануть набагато більш персоналізованими, буде випробувано набагато більше нових ідей, і в результаті з'явиться набагато більше інновацій. Оскільки їм не потрібно буде розростатися в особливо великих масштабах, їх примусово не підгодовуватимуть, як комерційних свиней. З'явиться набагато більше невеликих підприємств, у яких кожна людина приноситиме цінність.

Великі компанії також перестануть бути стандартним способом роботи людей. Страхування, пенсії тощо не підтримуватимуться державним грошовим друкарським верстатом, тому ці послуги знову визначатимуться ринком. З лап цих вимирущих зомбі будуть вивільнені ресурси та перенаправлені на новаторів та підприємців. Нарешті, знову буде більше людей, які покладаються на сім'ї та спільноти.

Компанії у нашій нинішній системі стали надто важливими. Люди стануть вільними від них, бо Біткоїн скине їхні пута. І туди їм і дорога. Буде вивільнено надзвичайні ресурси внаслідок вимирання цих зомбі. Але що ще важливіше, сучасне життя буде менше схожим на пересування купок зомбі вулицями, і стане більше схожим на людське.

Це гостьовий пост Джиммі Сонга, Біткоїн-розробника, викладача, підприємця та програміста з більш ніж 20-річним досвідом. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Нова пропозиція біткоїна вперше перевершить золото після халвінгу у 2024 році. Спенсер Ніколз 15 квітня 2024
Як догми вбивають клітини мозку Як догми вбивають клітини мозку Усі культури потребують певної всеосяжної віри, для підтримки їх як єдиної ідентичності. Але коли цієї віри дотримуються сліпо, це призводить до стагнації та незгод. Шинобі 14 квітня 2024
Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024