Краще придбати біткоїн без KYC до того, як це стане необхідністю

Краще придбати біткоїн без KYC до того, як це стане необхідністю

У той час як інституційні банки оголошують війну Біткоїну, є сенс ознайомитися з конфіденційними методами накопичення сатоші.

Для тих хто не в курсі, банки демонструють, що вони можуть і контролюватимуть гроші своїх клієнтів, щоб запобігти їхній взаємодії з біткоїнами. Це має бути дзвіночком для користувачів біткоїнів або всіх, хто хоче зберегти контроль над своїми фінансами, щоб перейти до активнішого використання біткоїн-інструментів та конфіденційних практик.

З того часу, як Джеймі Даймон розкритикував Біткоїн, назвавши його «розрекламованим шахрайством» і «каменем-вихованцем» на CNBC наприкінці січня 2023 року, я не зміг придбати біткоїни, використовуючи свою дебетову карту Chase у Cash App. І я не єдиний – якщо ви стежите за Біткоїн-твіттером, то, можливо, нещодавно бачили твіт Алани Джой про схожий невдалий досвід.

В обох випадках банк припиняє купівлю біткоїнів та блокує вхідні фіатні перекази в Cash App для клієнтів, які пов'язані з біткоїном, – звичайно ж, під виглядом «захисту від шахрайства».

Ні, це не має великого сенсу – Chase, як і раніше, дозволяє покупки біткоїнів через ACH, а фіат в Cash App можна використовувати для інвестування в акції, накопичення або використання власної дебетової карти Cash App, а не тільки біткоїнів – але так, це відбувається. Крім того, схоже, ніхто достеменно не знає, коли це стало політикою Chase. Представник боротьби з шахрайством, з яким я говорив, був невпевнений і не міг вказати на будь-яку документацію, але повідомив, що правило діє з початку минулого року. Однак, на Reddit можна знайти обговорення цієї проблеми, яке почалося як мінімум із квітня 2021 року.

З огляду на те, що я і багато інших безумовно купували біткоїни через дебет Chase протягом 2021 і 2022 років, я готовий посперечатися, що досі ця політика застосовувалася безсистемно, вибірково, навіть довільно. Непрозорих патернів достатньо, але на цей момент здається, що мені просто не пощастило…

З усім тим, ніщо не заважає цьому типу політики широко і серйозно застосовуватися одним або багатьма банками. Якщо і коли банки відчують загрозу з боку Біткоїна, ми, напевно, побачимо більше подібних непрозорих практик.

Настав час діяти

Ми маємо чекати на це і готуватися. Замість того, щоб виступати проти банків, я хочу використовувати це як навчальний досвід, щоб поміркувати про важливість використання біткоїнів конфіденційно, без KYC, і про практичні дії для просування з цього питання.

1. Користуйтеся банківськими послугами з підстрахуванням та пам'ятайте про локальні опції.

Банківські послуги – це послуги, а не рабство. Ставтеся до цього відповідним чином. Ведення рахунків у кількох банках може забезпечити певну обмежену відмовостійкість стосовно банків, які займають ворожу позицію щодо біткоїна, за умови, що це не стане галузевою нормою. Крім того, невеликі, місцеві та регіональні банки можуть з більшою готовністю працювати з біткоїнерами, оскільки індивідуальні рахунки можуть мати для них значно більше значення, ніж для великих національних банків – хоча це, звичайно, не слід сприймати як належне.

2. Якщо вам потрібно використовувати біткоїн-сервіси з KYC, робіть це обдумано.

У випадку з Cash App (і подібними до нього сервісами) розгляньте спочатку внесення коштів у фіаті та здійснення покупок з власного грошового балансу програми замість покупки безпосередньо через пов'язаний банківський рахунок/дебетову картку, де інформація передається до банку, що дозволяє йому помічати транзакцію, пов'язану з біткоїнами. Цей невеликий крок може допомогти уникнути контролю і забезпечити деяку конфіденційність, принаймні від банку.

3. Освойтеся на біткоїн-біржах без KYC.

Так само як багато новачків зволікають, перш ніж зробити свою першу покупку біткоїнів, багато біткоїнерів відкладають на потім використання конфіденційних каналів для купівлі та продажу біткоїнів. Можна скористатися інструментами Robosats, Bisq, Hodl Hodl. Для тих, хто тільки-но починає, BTC Sessions пропонує чудові відеоуроки за всіма трьома посиланнями.

Якщо ви ще не знаєте, як користуватися цими сервісами, краще отримати ці знання зараз шляхом розміреного самостійного навчання, а не в паніці через надзвичайну ситуацію або під тиском несприятливих умов для Біткоїна. А ті, хто вже достатньо обізнані, можуть активно підтримувати ці сервіси. Наприклад, якщо багато хто повторить свої замовлення на таких платформах, це може значно збільшити обсяги та ліквідність, допомагаючи запустити та прискорити їхні мережеві ефекти.

4. Будьте гнучкими та підходьте творчо до однорангових способів оплати.

Cash App, Zelle, PayPal, Venmo, Apple Cash, Revolut і т.д. – сервіси, з якими більшість користувачів взаємодіють на біржах без KYC – стануть активними агентами фінансового контролю у будь-якому дійсно антагоністичному середовищі антиконфіденційності, навіть за «однорангового» використання.

Завжди пам'ятайте, що є інші варіанти оплати, такі як подарункові карти, оригінальні цифрові носії, які не обов'язково тягнуть за собою проблеми. Можливо, найбільш заповзятливі можуть навіть використовувати Fold для отримання винагороди в біткоїнах на бекенді за подарункові картки, що використовуються на біржі…

5. Знайдіть місцеву Біткоїн-спільноту!

Це наш найкращий захист в активній тіньовій війні з усім конфіденційним та рівноправним. Не чекайте, поки виникне необхідність знайомитися з іншими біткоїнерами – перефразовуючи Техаса Сліма (Texas Slim): «Потисніть руку місцевому біткоїнеру». Знайомтесь з людьми та ніколи не забувайте про можливість просто розпитати людей довкола. Поруч із вами можуть бути справжні біткоїнери, які бажають продати трохи кукурудзи, і вони будуть щасливі, що вона потрапить до іншого ходлера, а не до купки фіатних спекулянтів на якійсь безликій централізованій Понці-біржі. Щобільше, нехай люди дізнаються про ваші навички, таланти та досвід – вас дуже здивує попит на ринку, який платить у BTC!

Я вважаю, що ми повинні думати про конфіденційне використання біткоїна як про необхідну основну якість, таку ж, як самостійне зберігання. І ми повинні просувати його з такою самою терміновістю та інтенсивністю. Але при цьому ми також маємо пам'ятати, що немає ідеальних рішень, є лише компроміси. Усвідомлення важливості практики без KYC не буде миттєвим або очевидним для середньостатистичних новачків, нерішучих людей, зацікавлених у монетах, і навіть багатьох досвідчених біткоїнерів. Мій власний досвід, безперечно, тому підтвердження.

У міру того як ми просуваємо активну біткоїн-практику без KYC, нам слід виявляти емпатію, терпіння та смиренність – і завжди пам'ятати скільки більшості доводиться переучуватися, щоб прийти до цього. Так що навіть якщо хтось не розуміє вперше або всоте, але це допомагає їм рухатися в правильному напрямку, то воно того варте.

Це гостьовий пост Moon, Біткоїн-максималіста та письменника. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Нова пропозиція біткоїна вперше перевершить золото після халвінгу у 2024 році. Спенсер Ніколз 15 квітня 2024
Як догми вбивають клітини мозку Як догми вбивають клітини мозку Усі культури потребують певної всеосяжної віри, для підтримки їх як єдиної ідентичності. Але коли цієї віри дотримуються сліпо, це призводить до стагнації та незгод. Шинобі 14 квітня 2024
Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024