Дорогий друже, не купуй біткоїн

Дорогий друже, не купуй біткоїн

Занадто багато людей інвестують у біткоїн як актив, до кінця не розуміючи всю цінність, яку Біткоїн представляє як технологія.
Дорогий друже, не купуй біткоїн
Джерело

Як ви могли дізнатися з новин, ціна біткоїна останнім часом зростає. Якщо ви купили актив на його піку і тримали його до цього часу, ви можете подумати над порадою старого доброго Пітера Шиффа, і використати цю можливість для продажу. Однак, якщо ви пропустите цю можливість, ви можете дочекатися підтвердження та здійснити покупку ближче до позначки у 70 000 доларів. Якщо ви хочете швидко заробити, то можете приєднатися просто щоб спробувати й вивести гроші близько до наступного історичного максимуму. Якщо ви комуніст, який вважає, що нам не потрібний ненасильницький спосіб координації дій людей… що ж, тоді я не можу вам допомогти.

Якою б не була ваша історія чи конкретна ситуація, зрозуміло одне: покупка біткоїна вам не допоможе.

Так, ви правильно прочитали. Фізичний акт обміну одного грошового активу на інший практично нічого вам не дає. Звичайно, ви можете заробити кілька доларів за короткий термін (заощадити до 37% на податку на короткостроковий прибуток). Можливо, у вас навіть з'явиться дівчина. Як щодо того, щоб оплатити наступну відпустку? Купити Ламборгіні? Чому б ні?! Але все це не має значення, тому що кінцева цінність Біткоїна не лише кількісна, а і якісна. І щоб отримати якісні переваги, вам потрібно буде довести, що ви зробили певну роботу.

Доказ роботи

Дорогий друже, не купуй біткоїн
Джерело

Дар біткоїна полягає у неймовірному розкритті розуміння, яке ви отримуєте, вкладаючи час та зусилля у вивчення. Погана новина полягає в тому, що є так багато різних кролячих нір, в які можна заглибитись. Ви можете витратити місяці або роки на вивчення криптографії, інформатики, розподілених систем, програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, мережевих ефектів, теорії ігор, економіки, теорії грошей, математики одинадцятого класу, виробництва енергії, геополітики, історії, прав людини, філософії, людської психології, особистої відповідальності, і це лише деякі напрямки. Хороша новина полягає в тому, що є так багато кролячих нір, в які можна спуститися. Я вивчаю Біткоїн з 2018 року, і я ще навіть не наблизився до того, щоб вичерпати всю глибину та широту знань, які пропонує Біткоїн. До того ж здобута мудрість ґрунтується на розумі та логіці; вона діє як якір у світі, де реальністю дедалі більше маніпулюють.

Спочатку важко прийняти той факт, що ви звикли жити з відносно короткостроковим мисленням, як і всі ми в якийсь момент нашого життя. Це короткострокове мислення – те, що біткоїнери називають «високою тимчасовою перевагою». Це може зайняти деякий час, але розуміння того, як гроші, які ми обираємо, змінюють структуру стимулів людей – це перший крок до розуміння того, чому біткоїн – найкраща форма грошей. Інфляційний фіат спонукає своїх користувачів приймати рішення, що ґрунтуються на потребах сьогодення, у той час, як дезінфляційний біткоїн спонукає своїх користувачів планувати майбутнє, одночасно знижуючи пріоритети поточного споживання. Мені знадобилися роки зосередженого вивчення, щоб дістатися до точки, де я міг сформулювати цю думку і по-справжньому зрозуміти її вплив на суспільство. Не сподівайтеся осягнути це за одну розмову, статтю чи подкаст. Це знання можна вбирати лише невеликими порціями. Ви повинні побудувати мислення на кшталт «доказу роботи». На жаль, багато ваших друзів думають, що вони вже знають те, чого вони не знають.

Проведіть власне дослідження, щоб дізнатися більше

Дорогий друже, не купуй біткоїн
Джерело: автор

Згідно з Вікіпедією, ефект Даннінга-Крюгера – це когнітивне спотворення, коли люди з поганими здібностями, знаннями або досвідом щодо певного типу завдань або сфери знань схильні переоцінювати свої здібності або знання. Одна з основних причин, через яку більшість звичайних людей не витрачають час та зусилля на власне дослідження (DYOR) полягає у гордині.

Недавнім і очевидним прикладом цього щодо Біткоїна є недавнє інтерв'ю Джо Рогана з геополітичним стратегом, спікером та автором бестселерів New York Times Пітером Зейханом. Хоча цей чоловік видається розумним і добре розуміється на тому, про що він пише і говорить, він продемонстрував свою повну відсутність знань і розуміння Біткоїна (і базової грошової теорії) менш ніж за три хвилини. Щоб краще зрозуміти, наскільки епічно він помиляється щодо Біткоїна, послухайте блискучий подкаст «Bitcoin Audible» Гая Свана.

Суть тут не у тому, щоб зриватися на Зейхані (надто сильно). Річ у тім, що всі ми люди й можемо робити неправильні припущення, виходячи з неправильних уявлень і незнання. Щоб зрозуміти Біткоїн, ви повинні почати з рівня смирення та інтелектуальної чесності. На жаль, надто багато хто з нас покладається на «надійні» джерела ЗМІ, де повно людей, які самі ще мають зробити цю роботу. Це основна концепція Біткоїна: не довіряй, перевіряй. Якщо ви вирішите довіряти тим, хто бравує, але не має глибоких знань, ви зрештою поділятимете їхні помилкові уявлення. Ви повинні зробити роботу самостійно і дійти свого власного висновку. А це потребує часу.

Це потребує часу…

Дорогий друже, не купуй біткоїн
Джерело

Сама купівля біткоїна не є вершиною ваших чеснот. Якщо ви хочете отримати всю цінність, яку пропонує Біткоїн, вам потрібно продемонструвати розумовий доказ роботи, необхідної для розуміння хоча б частини того, на що здатний цей винахід. Однак більшість ваших звичайних знайомих цього не зроблять. Багато хто продовжуватиме вважати, що життєві проблеми можна вирішити, довірившись політику з такими ж людськими недоліками. Інші повернуться до хліба та видовищ. Більшість втратять фокус, перейшовши на наступну новинку. У кожного будуть свої причини та виправдання. Деякі ваші друзі навіть стануть запеклими ненависниками або залишаться інтелектуально нечесними.

З іншого боку, у вас є можливість зростати, розширювати межі знань. Зменште тимчасові уподобання. Позбавтеся своєї Twitter-залежності. Вимкніть телевізор. Закріпіться у реальності. Не слухайте зухвалих людей, які схильні переоцінювати себе. Прочитайте книгу. Послухайте аудіокнигу. Завантажте подкаст. Питайте. Відвідайте місцевий мітап. Доведіть свою роботу. Прийміть помаранчеву пігулку. Проведіть власне дослідження. Я смиренно закликаю вас, не купуйте біткоїн. Просто вивчіть його.

Це гостьовий пост Тіма Німейєра, співведучого Lincolnland Bitcoin Meetup. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024