Біткоїн – це розв'язання проблеми світової економічної нерівності

Біткоїн – це розв'язання проблеми світової економічної нерівності

Після ще одного року зростання економічного розриву та шкоди для репутації Біткоїна, просвітництво можна назвати ключем до розв'язання проблеми глобальної нерівності.

Аналізуючи неспокійний і складний рік на ринках, легко випустити з уваги той факт, що ми переживаємо наступну велику технологічну революцію. Будь-кому, хто сумнівається в цьому, варто лише спробувати ChatGPT, щоб зрозуміти як штучний інтелект змінить суспільство найближчими роками. Ринкові цикли змінюються, але інновації, створювані сьогодні, мають довгостроковий потенціал докорінно змінити наш спосіб життя в майбутньому.

Однак, справжня трагедія цього технологічного прогресу полягає в тому, що є люди, які не отримують від цього зиску. Майже 1,5 мільярда людей у всьому світі не мають доступу до банківських послуг – вони відрізані від сучасної фінансової системи. У часи економічного спаду вони постають перед труднощами, намагаючись хоч якось підтримувати свій рівень життя, не кажучи вже про те, щоб скористатися перевагами новітніх технологій, які можуть покращити їхнє життя.

Більшість людей, які не користуються банківськими послугами, проживає в країнах, що найбільше постраждали від стрімкої інфляції у 2022 році. Це не зміниться – за оцінками Міжнародного валютного фонду (МВФ), у 2023 році інфляція в країнах з ринком, що формується, і країнах, що розвиваються, буде майже вдвічі вищою, ніж у країнах з розвиненою економікою.

Минулого року було кілька лячних прикладів неконтрольованої інфляції – у Туреччині річна позначка досягла піку у 85%. У Лівані річна інфляція протягом 2022 значно перевищувала 100%. Жорстка інтервенціоністська грошово-кредитна політика спровокувала політичні кризи, і доступ до надійних банківських послуг було перервано.

Зрозуміло, що системні ризики, вбудовані в традиційну фінансову систему, а також політичні дії багатьох урядів явно не грають на руку тим, хто найбільш вразливий до економічних потрясінь.

Біткоїн може допомогти виправити це. Ніщо не є панацеєю, але якщо ми маємо шанс забезпечити більшу економічну рівність та фінансову доступність для тих, хто цього найбільше потребує, нам потрібна фінансова революція на чолі з Біткоїном, яка стане частиною рішення.

Я знаю, що Біткоїн може допомогти здійснити цю революцію. Це тому, що Біткоїн:

  • Це гроші, які не вимагають посередників для переказу в будь-яку точку світу;
  • Програмно розроблений так, щоб бути дефляційним;
  • Відкритий, децентралізований протокол, який не вимагає дозволів.

Однак існує величезна інформаційна прогалина, яку необхідно заповнити, перш ніж Біткоїн зможе реалізувати свій потенціал. Ось чому, по-перше, нам потрібно інформувати людей про те, що таке Біткоїн, наводити приклади того, що Біткоїн може зробити для них, і боротися за криптополітику, яка зберігає унікальні переваги технології. Ось як ми можемо створити найкращу екосистему для Біткоїна, щоб він став ефективним каталізатором змін.

Пришвидшення прийняття Біткоїна через освіту

Поточний глобальний фінансовий клімат виглядає як ідеальні умови для прихильників Біткоїна, які закликають до ширшого впровадження біткоїна як засобу заощадження й платіжної технології.

Однак запитайте звичайну людину на вулиці, що таке Біткоїн, і ви, швидше за все, не почуєте нічого позитивного. За це ми маємо бути вдячні ведмежому ринку, краху Three Arrows Capital та фіаско FTX. Ці події, що набули широкого розголосу, відкинули прийняття Біткоїна на кілька років і сильно підірвали репутацію технології, що лежить в основі самого активу.

Мої обов'язки як директора з маркетингу в OKX включають пошук платформ, які не тільки просувають наш бізнес, а й формують розуміння Біткоїна серед основної аудиторії, яка може стати наступною хвилею послідовників. Завдяки нашому партнерству з футбольним клубом «Манчестер Сіті», McLaren Racing та кінофестивалем Tribeca Film Festival, ми сподіваємося, що цей приплив підніме всі човни.

Але усвідомлення – це лише половина справи. Прийняття користувачами відбувається, коли люди переконуються у реальних варіантах використання технології. Теоретичні аргументи – це добре, але це світ «що ти зробив для мене останнім часом». На щастя, практичні аргументи на користь Біткоїна стали дуже зрозумілими після подій минулого року:

  • Швидкі та недорогі грошові перекази без посередників: протокол дозволяє здійснювати перекази біткоїнів у будь-яку точку світу у будь-який час, без потреби у дорогих постачальниках грошових послуг чи складних банківських процесах.
  • Уникнення цензури: ніхто не може завадити іншій людині використовувати протокол, що має реальні наслідки в умовах традиційних банківських збоїв, конфліктів або рухів за права.
  • Антиінфляційний засіб заощадження: відсутність центрального наглядового органу означає, що ніхто не може змінити пропозицію біткоїнів або знецінити актив через інфляцію.

Потрібно докласти багатьох зусиль, щоб поширити інформацію про ці переваги та позбутися шуму. Для кожного прихильника Біткоїна ця важка робота починається зараз. На кожному шляху є невдачі та труднощі. Але ті з нас, хто справді вірить у Біткоїн, мають зробити все можливе, щоб розширити доступ та поінформованість про цю технологію, щоб вона могла реалізувати свій революційний потенціал.

Це гостьовий пост Хайдера Рафіка, директора з маркетингу криптовалютної біржі OKX. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Відмова від відповідальності OKX: ця стаття надається лише з інформаційною метою. Вона відображає думку автора і не відображає думку OKX. Вона не призначена для надання будь-яких інвестиційних, податкових чи юридичних консультацій і не повинна розглядатися як пропозиція щодо купівлі, продажу чи зберігання цифрових активів. Володіння цифровими активами, у тому числі стейблкоїнами, пов'язане з високим ступенем ризику, їхня вартість може сильно коливатися і навіть може знецінитися. Ви повинні ретельно обдумати, чи підходить вам торгівля цифровими активами або володіння ними виходячи з вашого фінансового стану.

Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning стає сполучною ланкою, яка скріплює різні системи, побудовані на Біткоїні. Рой Шейнфельд 16 червня 2024
Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024