Як «експерти» жертвують репутацією через необізнаність щодо Біткоїна

Як «експерти» жертвують репутацією через необізнаність щодо Біткоїна

Нещодавні впевнені висловлювання так званих «експертів» про Біткоїн обернуться проти них самих.

Не встиг 2023 рік початися, як Ентоні «Помп» Помпліано вже дебатує з Майклом Шелленбергером, а Джо Роган бере інтерв'ю у Пітера Зейхана. Хоча ці медійні виступи можуть здатися незв'язаними між собою, їх поєднує дещо спільне: експерти у різних галузях впевнено виказують свої необізнані думки про Біткоїн.

Необґрунтовані вислови Зейхана можна почути приблизно в останні 20 хвилин інтерв'ю. Наш друг Гай Суонн нещодавно зняв майже 90-хвилинний випуск Bitcoin Audible, присвячений аналізу Зейхана. Café Bitcoin зробили те ж саме приблизно в першій половині епізоду від 9 січня 2023 року.

Визначити неправдиві висловлювання Шелленбергера було ще простіше – мабуть, він приєднався до подкасту Помпа з єдиною метою продемонструвати повне та абсолютне невігластво.

Як «експерти» жертвують репутацією через необізнаність щодо Біткоїна
Джерело

Я вважаю, що після цих розмов має виникнути цілком доречне питання: як будь-який із цих двох джентльменів взагалі може давати такі оцінки?

Як хтось може почуватися настільки комфортно, говорячи про те, про що він, очевидно, так мало знає? Якщо ці двоє такі впевнені у своїх баченнях, які явно помилкові та необґрунтовані, як я можу довіряти їм у чомусь ще?

Обговорюючи ці два інтерв'ю у невеликій групі, один з учасників сказав фразу, яка надихнула мене на написання цієї статті:

«Поки що вони обоє почуваються впевнено у своїх твердженнях. Але в наступному бичачому циклі сказане у цих інтерв'ю обернеться проти них і заплямує їхню репутацію», – Алекс Браммер, член ради директорів коаліції Bitcoin Today Coalition (BTC).

Він навіть написав про це твіт:

Характерною рисою, спільної для біткоїнерів, є їхня низька тимчасова перевага – готовність пожертвувати короткостроковим комфортом заради довгострокової вигоди, а не задовольняти будь-яку забаганку.

Ці люди є уособленням того, що фіатна система робить із людьми, симптомом того, що відбувається, коли гроші перестають передавати чіткі цінові сигнали. Їхня тимчасова перевага настільки спотворена, що вони охоче жертвують своїм довгостроковим авторитетом заради короткострокової популярності. Вони роблять це бездумно, погано розуміючи навіть те, що вони критикують, не кажучи вже про довгострокові наслідки того, що вони кажуть. Вони роблять це, бо повинні, щоб їх не віднесли до простаків, як ми.

Що поганого в тому, щоби просто сказати «я не знаю»? Що станеться, коли всі ці скептики не просто виявляться неправими, але й повністю, разюче та абсолютно неправими з усякого боку?

Я переконаний, що в наступні місяці й роки ті, хто висловлювався так недбало, почнуть швидко втрачати будь-яку наявну довіру.

Ліки проти амнезії Гелл-Манна – абсурд

«Якщо коротко, ефект амнезії Гелл-Манна полягає у наступному. Ви відкриваєте газету та бачите статтю на добре знайому вам тему. Для Мюррея це фізика. У моєму випадку – це шоубізнес. Ви читаєте статтю і бачите, що журналіст абсолютно не розуміється ні на фактах, ні на проблемі. Часто стаття настільки хибна, що фактично розповідає історію навпаки, переставляючи місцями причину та слідство. Я називаю це історіями про те, що «мокрі вулиці – причина дощу». Газети кишать ними.

«У будь-якому випадку, ви роздратовано чи насмішкувато читаєте статтю з її численними помилками, а потім перегортаєте сторінку на національні чи міжнародні новини. І вам здається ніби інформація про Палестину та решта газети якимось чином більш точна, ніж та нісенітниця, яку ви щойно прочитали. Ви перегортаєте сторінку і забуваєте про те, що знаєте», – Майкл Крайтон.

Біткоїн – це помаранчева пігулка, яка пробуджує вас від матриці, так, але що, якщо наратив стане занадто абсурдним? Що, якщо критика та скарги стануть настільки явно помилковими, що цих так званих експертів більше не поважатимуть, не кажучи вже про те, щоб їх слухати?

Я був фанатом Зейхана. Я вважав його книги цікавими та інформативними. Вони здавалися добре продуманими та ретельно опрацьованими. Але після того інтерв'ю я вже не знаю, що й думати. Після того, як я послухав його, навіть до критики біткоїна, все, що він сказав, було як на автоматі; як той персонаж, який ретельно підготував промову з відточеними формулюваннями. Його аналіз Біткоїна був таким гладким, добре сформульованим та впевненим. Так, він був впевненим. І все, що він говорив, було абсолютно неправильним.

Я бачу, як у наступні кілька років знеславлені експерти будуть падати у прірву. Подібно до дядька-економіста з антиутопічного роману «Жвали», ці експерти знайдуть відповіді на всі питання, але не зможуть нічого пояснити. Хоч і повільно, але люди зрозуміють, що світ, створений цими «експертами» в їхніх теоретичних умах, більше не існує. Реальність зрештою розпадеться.

Але не треба цього чекати.

Як тільки ви зрозумієте Біткоїн, ви зрозумієте, що довгострокова ціна повільно наближається до нескінченності, в міру того як центральні банки поступово, а потім раптово додають грошові одиниці в систему, щоб маніпулювати вартістю капіталу на власний розсуд.

Робити заощадження в біткоїні може здатися непростим шляхом для тих, хто ще не бачить цінності, але в моїх очах це найбезпечніша річ, якою я володію. Коли я міркую про це, я відчуваю, що ніколи ще не був більш оптимістичний, ніж зараз.

Це гостьовий пост Міккі Косса, випускника Вест-Пойнта зі ступенем економіки. Він провів чотири роки у піхоті, перш ніж перейти у фінансовий корпус. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024