Як я познайомив свою молодшу сестру з Біткоїном

Як я познайомив свою молодшу сестру з Біткоїном

На вісімнадцятий день народження моєї сестри я подарував їй біткоїн і дав кілька уроків, як стати незалежною особою.

Моїй сестрі виповнилося 18 років на початку 2023 року, і на честь свята я зробив їй незвичний подарунок. Оскільки я люблю її, то щиро вірю, що найкращим подарунком, який я міг їй зробити, була помаранчева пігулка.

Все почалося з листа, який я написав для неї, пояснюючи подарунок. Потім я вручив їй копію «Стандарту Біткоїна» Сайфедіна Аммуса та апаратний гаманець. Однак це був лише початок тривалого процесу, через який нам доведеться пройти разом, щоб вона справді проковтнула помаранчеву пігулку.

Звичайно, я чудово розумів, що її першою реакцією на мій подарунок буде не типове обличчя 18-річної дівчини, яка відкриває свої подарунки радісним різдвяним ранком. Спочатку вона здавалася більш розгубленою, ніж захопленою. Я не сумніваюся, що вона чекала на якусь гарну пару туфель або крутий гаджет. Вибач, сестричка, але так у нас, максималістів, водиться.

У листі до дня народження/свята я вказав три причини, з яких я зробив їй цей особливий подарунок:

  1. Я хочу поставити її на шлях фінансової свободи.
  2. Я хочу, щоб вона була суверенною жінкою у фіатному світі, де нечесні стосунки вже стали нормою.
  3. Як старшокласниця, яка ще не знає, що хоче вивчати в коледжі, вона могла б мати вигоду з Біткоїна та отримати деякі ідеї щодо власного майбутнього.

Довгий процес введення моєї сестри в курс справи почався з цитати з прологу «Стандарту Біткоїна», яку я вважаю ідеальною відправною точкою. Я попросив її прочитати цю цитату кілька разів, перш ніж розпочнеться її подорож:

«Ця книга не пропонує порад з інвестицій, а має на меті допомогти прояснити економічні властивості мережі та її роботи, щоб дати читачам поінформоване уявлення про біткоїн, перш ніж вони вирішать, чи хочуть вони його використовувати. Тільки маючи таке розуміння і тільки після широкого та ретельного дослідження практичних операційних аспектів володіння та зберігання біткоїнів можна задуматися про зберігання вкладень у біткоїнах. Хоча інвестиція в біткоїни може здатися очевидною через зростання ринкової вартості біткоїнів, ближчий погляд на незліченну кількість зломів, атак, шахрайств і збоїв в системі безпеки, які коштували людям їхніх біткоїнів, стане попередженням для тих, хто думає, що володіння біткоїнами забезпечує гарантований прибуток. Якщо після прочитання цієї книги ви вирішите, що біткоїн – це те, чим варто володіти, ваша перша інвестиція повинна бути не в покупку біткоїнів, а в час, витрачений на розуміння того, як безпечно купувати, зберігати та володіти біткоїнами. Те, що такі знання не можна делегувати, є частиною природи біткоїна. Немає іншої альтернативи крім особистої відповідальності для тих, хто зацікавлений у використанні цієї мережі, і це інвестиції, які необхідно зробити, щоб потрапити в біткоїн».

У листі я сказав їй, що допоможу їй налаштувати апаратний гаманець і відправлю їй трохи біткоїнів. Для початку я відправив їй біткоїнів на 10 доларів. Але для того, щоб переконатися, що вона витратить час на здобуття базових необхідних знань і щоб вона зрозуміла філософію доказу роботи, я пообіцяв, що посилатиму їй біткоїни на 100 доларів за кожен розділ книги, яку вона прочитає. Тому я підготував тест для кожного розділу, щоб переконатися, що вона справді уважно їх читала.

Однак, як людина, глибоко занурена в кролячу нору Біткоїна, я знав, що змусити її прочитати книгу і накопичити сатоші на її апаратному гаманці було недостатньо. Але це нічого, ми ж лише почали. Отже, що там далі по плану? Щоразу, коли мені траплялась можливість, я намагався перетворити її на невеликий урок про Біткоїн.

Наприклад, така можливість з'явилася після того, як моїй сестрі задали проєкт на уроці філософії у старшій школі. Знаючи, що я великий шанувальник філософії, вона звернулася по допомогу до мене. Проєкт полягав у розмові з одним із членів сім'ї, але з використанням знаменитого сократівського методу. Якщо ви не знаєте, що це таке, сократівський метод (названий на честь Сократа) – це «форма спільного аргументованого діалогу між людьми, що ґрунтується на питаннях та відповідях на них, щоб стимулювати критичне мислення та виявляти ідеї та припущення, що лежать в їх основі».

Очевидно, що у нас був діалог про біткоїн та гроші за методом Сократа.

Ще одна річ, яку я зробив у цій подорожі по знайомству з Біткоїном, – це показав їй кролячу нору всередині кролячої нори: біткоїн-майнінг та енергію. Я дуже цікавлюся майнінгом біткоїнів та енергетичними аспектами Біткоїна. Насправді мені це так подобається, що у нас в гаражі стоїть ASIC. Було нескладно змусити її зрозуміти, наскільки я захоплююсь домашнім майнінгом. Хочете вірте, хочете ні, але вона навіть ніколи не бачила мій ASIC (вона тільки чула звук «бррррр»). Отже, я відвіз її до гаража, і вона здобула певний практичний досвід. У мене також є вузли Біткоїна та Lightning у гаражі. Це було дуже весело, тому що за допомогою таких інструментів, як Mempool.Space і LnVisualizer, я зміг допомогти їй побачити фізичну сторону Біткоїна. Ось тоді я справді відчув, що все почало складатися воєдино.

Як ви всі, мабуть, знаєте, знання про Біткоїн не можна делегувати. Коли мова йде про Біткоїн, немає альтернативи особистій відповідальності. Хоча я сказав сестрі, що радий допомогти їй у всьому, я не можу вічно вести її по кролячій норі. Потрібно спуститися в кролячу нору Біткоїна самостійно. Я вів її протягом довгого часу, але зараз настав момент, коли вона повинна вирушити в самостійну подорож. Як сказав Оскар Уайльд: «Освіта – чудова річ. Але добре б час від часу пам'ятати, що нічому з того, що варто знати, не можна навчити».

Отже, я почав поводитися з нею, як з будь-яким іншим Біткоїн-плебеєм, і дозволив їй самій спуститися в кролячу нору. Єдине, що я зробив, це відправив їй купу ресурсів (статті, подкасти, відео, книги тощо) і дозволив їй йти своєю дорогою. Водночас я зрозумів, що можу так само взаємодіяти з іншими дітьми приблизно того ж віку, що й моя сестра. Щобільше, я зрозумів, що моя сестра може допомогти мені з цим і познайомити своїх технічно підкованих друзів з Біткоїном, тому що, якщо вам небайдужий Біткоїн, вам слід залучати людей індивідуально.

Тому я вирішив перетворити наш гараж на маленьку Біткоїн-академію. Хоча моя сестра була піддослідною свинкою для цього експерименту (і, на момент написання, вона єдина студентка, яка відвідувала мою Біткоїн-академію), я не можу не згадати інших біткоїнерів по всьому світу, які поділилися освітнім контентом з усіма охочими. Наприклад, Mi Primer Bitcoin (з Сальвадору) має чудовий підручник для підготовки до отримання Біткоїн-диплома, який кожен може звантажити безплатно. Я не маю сумніву, що ці ініціативи або ініціатива Escuelita Bitcoin в Уругваї – це те, що нам потрібно, якщо ми хочемо бачити майбутнє з суверенними людьми. Нам треба навчати молодь.

Сподіваюся, це надихне інших біткоїнерів у всьому світі познайомити своїх молодших братів і сестер з Біткоїном. Мене надихнули ініціативи, подібні до згаданих вище, та історії, наприклад, про денверських школярів, які стали Біткоїн-підприємцями. Якщо мені пощастить, у наступній статті для Bitcoin Magazine, я вже розповідатиму про школярів Мехіко, які стали підприємцями у сфері Біткоїна. А поки що залишайтеся скромними і копіть сатоші, друзі мої.

Це гостьовий пост Сантьяго Варели, біткоїн-майнера та письменника з Мехіко. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

MICA та майбутнє регулювання біткоїна в Україні MICA та майбутнє регулювання біткоїна в Україні Розроблення та введення в дію фреймворку MiCA відкриває нову сторінку в історії регулювання біткоїна та криптовалют, що значно вплине на їх легальне становище по всьому світу, не обмежуючись виключно країнами Європейської економічної зони. Нові правила принесуть значні зміни, створивши регульований простір, де інтереси споживачів та бізнесу у сфері криптоактивів будуть знаходитися в балансі. Ганна Воєводіна 22 квітня 2024
Як Біткоїн може вплинути на фінансову інклюзивність серед меншин Як Біткоїн може вплинути на фінансову інклюзивність серед меншин Біткоїн був створений для надання людям доступу до фінансових послуг, а не просто для збагачення ранніх користувачів. Кіара Тейлор 21 квітня 2024
Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму Яким чином Біткоїн та Ethereum можуть доповнювати один одного в довгостроковій перспективі, а не існувати як конкуренти? Ів Ла Роуз 21 квітня 2024