Вибери свого бійця: Біткоїн-максималіст проти фіатного максималіста

Вибери свого бійця: Біткоїн-максималіст проти фіатного максималіста

Використовуючи геймерську парадигму «вибери свого бійця», ми можемо порівняти Біткоїн та фіат та визначити переможця.

Для Біткоїн-максималістів рік видався той ще. Починаючи з тиску через недавнє падіння цін до набуття ролі пророків на сміттєзвалищі «криптовалюти», багато з того, що було написано в популярних медіа, виглядало чистим негативом. Що викликає занепокоєння, так це те, що їхні централізовані, авторитарні колеги (далі – фіатні максималісти) якимось чином зберігають атмосферу перевагиу ЗМІ. Як не дивно, Біткоїн-максималісти та фіатні максималісти мають деякі подібності у своїй структурі. Але те, як кожен із них намагається досягти своєї мети, дуже відрізняється.

Вибери свого бійця: Біткоїн-максималіст проти фіатного максималіста
Джерело

Дитиною я застав перші ігрові системи – мені подобалися серії Street Fighter і Mortal Kombat. Я навіть вважав себе запеклим противником Tekken. Виходячи з цього досвіду, я часто порівнюю ігри з реальним світом, використовуючи парадигму «вибери свого бійця». Незалежно від того, яка сторона має найкращі аргументи у суперечці, яка ідеологія забезпечує оптимальний результат чи яка стратегія найкраще підходить для гри, я зрештою створюю уявний список атрибутів, за допомогою яких я можу краще визначити як діяти.

Отже, як би виглядало порівняння Біткоїн-максималістів та фіатних максималістів? Чи є в однієї зі сторін більш вагомі аргументи? Чи забезпечує одна ідеологія більш оптимальні результати порівняно з іншою? Чи просто одна стратегія найкраще підходить для перемоги у «грі» грошового панування? Погляньмо…

Структурна схожість

Вибери свого бійця: Біткоїн-максималіст проти фіатного максималіста
Джерело

Шинобі нещодавно визначив Біткоїн-максималістів як тих, хто фокусується на Біткоїні, поділяє критику інших технологій і постійно проповідує переваги Біткоїна. Стефан Лівера визначає Біткоїн-максималізм як «бачення, що ми житимемо за стандартом Біткоїна…» і що «максималісти хочуть чітко відрізняти Біткоїн від «криптовалют». Потенційно негативні аспекти Біткоїн-максималізму можуть формулюватися у спектрі децентралізованого (проти централізованого), індивідуалістичного (проти колективістського) та принципу невтручання (проти авторитарного), часто вороже та суперечливо.

І навпаки, коли ми застосовуємо ці терміни до фіатних максималістів, ми можемо бачити деякі спільні риси. Вони зосереджуються на фіатних валютах, критикують Біткоїн та псевдоконкуруючі технології та постійно проповідують переваги всемогутнього долара або подібних примусових валют. Фіатні максималісти дотримуються думки, що ми всі продовжимо використовувати фіатний стандарт. Вони також намагаються змішати в одну купу Біткоїн та «криптовалюти». Негативні аспекти фіатного максималізму, як правило, знаходяться далі за спектром централізованого (проти децентралізованого), колективістського (проти індивідуалістичного) та авторитарного (проти невтручання). Це ті, хто хоче, щоб ви їли жуків, жили в сараї та, як заявляють на Всесвітньому економічному форумі, «нічого не мали» і «були щасливі».

Порівнюючи ці категорії легко побачити, наскільки ми всі схожі; ми всі хочемо те, що хочемо, і так, як ми цього хочемо. Ми не такі вже різні. Ми дві сторони однієї медалі! То може час взятися за руки й заспівати разом? Ні? Що ж, хоча Біткоїн та фіатні максималісти структурно схожі щодо своїх грошових систем, те, як вони досягають цілей, різко контрастує.

Разючі контрасти

Вибери свого бійця: Біткоїн-максималіст проти фіатного максималіста
Джерело

"GFY" (у перекладі з англ. – Та пішли ви) – це гімн токсичних Біткоїн-максималістів. Якщо це викликає у вас дискомфорт, зробіть паузу на мить, глибоко вдихніть і постарайтеся зрозуміти, чому це не так уже й погано.

Подібні коментарі мають відвертий характер, що є функцією, а не багом. Томер Стролайт писав: «Те, що деякі люди вважають «багом» в Біткоїні, який вони називають «токсичністю», насправді є чесністю». Причина більшості висловлювань, подібних до GFY, у тих, хто нещиро, або помилково нападають на Біткоїн; токсичні Біткоїн-максималісти встановлюють межу. Далі Стролайт пропонує концепцію «токсичності, заснованої на принципах», яку він вважає «нетерпимістю до того, що біткоїнери вважають критичними компромісами для Біткоїна». Сюди належить відмова від децентралізації, надійної інженерії або безпеки в обмін на прийняття в тій чи іншій формі.

Якщо те, що я ціную, піддається нападу, я хочу знати, що люди навколо мене готові допомогти захистити це. Крім того, особистісне зростання відбувається, коли є міцний фундамент, на якому можна будувати. Якщо мене оточують люди, готові сказати мені правду, я з більшою ймовірністю ухвалю правильні рішення. Хоч як дивно це звучить, але вислів GFY щирий; Біткоїн-максималісти повідомляють співрозмовнику, що з них досить, і вони не терпітимуть нічого, крім правди, яка схожа на правду алгоритму консенсусу Біткоїна.

Особисто мій детектор нісенітниці значно покращився з того часу, як я почав вивчати переваги Біткоїна. Хоча це спостереження N=1, я чув багато подібних історій від біткоїнерів. При цьому варто стояти на своєму, а також спокійно та конструктивно вказувати на чиїсь невідповідності. Ми всі повинні прагнути досягти здібності Майкла Сейлора підтримувати позитивну, спільну, ілюстративну та доброзичливу атмосферу.

Порівняйте все це із прихованим нутром токсичного фіатного максималіста. Це люди, які вдаються до того, що Джордж Оруелл називав «демагогією» – мовою, яка навмисно маскує, спотворює чи змінює значення слів. Звична для токсичних фіатних максималістів, ця мова не демонструє цілісності. Її часто використовують для поділу, щоб отримати більший контроль; це підступно за своєю природою.

Будь то розмита реакція Ненсі Пелосі «ми повинні прийняти законопроєкт, щоб ви дізналися, що в ньому» на суперечливий коментар Елізабет Уоррен «темна безлика група суперкодерів», все це просто набір слів, щоб направити публіку на схвальне мислення; це збиває з пантелику. Ніщо з того, що вони говорять, не є непогрішною істиною; це гаряче повітря, призначене для того, щоб роздмухати їхнє відчуття сили. Слова – це зброя, якою вони володіють, щоб вплинути на громадську думку. Принаймні Агустін Карстен прямо сказав, що з цифровими валютами центрального банку (CBDC) «центральні банки матимуть абсолютний контроль над правилами та положеннями».

Тож, серйозно, респект йому за це.

Вибери свого бійця

Вибери свого бійця: Біткоїн-максималіст проти фіатного максималіста

Настав час обрати бійця. З ким ви хочете асоціюватись? Тим, хто має принциповий підхід і дає чітке уявлення про дійсність (незалежно від політкоректності) чи майстром слова, який має на меті обдурити? Тим, хто хоче дозволити вам бути собою (незалежно від того, що означає «ви»), або тим, хто спробує вплинути на інших, які не поділяють їхнього уявлення про те, як має бути?

Дивним чином, обраний грошовий засіб не має значення (принаймні, в рамках цього формулювання). Що має значення, то це результати людської поведінки, які, мабуть, створюються кожною системою. Я часто запитую, який вплив має обрана грошова система на людей усередині цієї системи. Схоже не те, що Біткоїн – це функція форсування фактів, а фіат – функція форсування брехні.

Ця боротьба продовжується на головній сцені суспільства. Я вважаю, що потрібно не лише вибирати бік правди та обґрунтованості, а й ділитися цими фактами з тими, кого любиш. Підхід «знизу нагору» – це етичний спосіб досягнення консенсусу. У той час як фіатні максималісти будуть змушувати вас своєю демагогією постійно створювати спадщину панівного класу за своєю подобою, біткоїн максималісти продовжуватимуть щиро відстоювати правду й обґрунтованість.

Біткоїн максималісти – це антитеза фіатним максималістам; Біткоїн-максималісти випромінюють чесність, щирість і правдивість, тоді як фіатні максималісти демонструють корумпованість, штучність і двозначність. Біткоїн повинен сигналізувати про те, що фіат намагається придушити шумом. У прямих дискусіях я щоразу безумовно вибираю Біткоїн-максималістів. Хороші ідеї не потребують сили. Прийняття збільшується. Наш час прийде. Хороша новина полягає в тому, що Біткоїн призначений для всіх. Окрім тебе, Крейгу.

Це гостьовий пост Тіма Німейєра, співведучого Lincolnland Bitcoin Meetup. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Нова пропозиція біткоїна вперше перевершить золото після халвінгу у 2024 році. Спенсер Ніколз 15 квітня 2024
Як догми вбивають клітини мозку Як догми вбивають клітини мозку Усі культури потребують певної всеосяжної віри, для підтримки їх як єдиної ідентичності. Але коли цієї віри дотримуються сліпо, це призводить до стагнації та незгод. Шинобі 14 квітня 2024
Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024