Після 2022 року чисті спекуляції біткоїном припинилися

Після 2022 року чисті спекуляції біткоїном припинилися

Минулий рік став переломним для Біткоїна, і тепер спільнота готова позбавитися мертвого вантажу цінових спекуляцій.

2022 став визначальним для Біткоїна, і, оглядаючись назад, я дуже радий зустріти 2023 рік. Ми спостерігаємо поворотний момент. Зрозуміло, що Біткоїн починає позбавлятися мертвого вантажу спекуляцій. Вся увага прикута до нас, і ми зобов'язані інформувати людей та уряди про реальні варіанти використання Біткоїна, що дозволить грошам вільно текти та залучити мільярди до глобальної економіки. Я готовий прийняти на борт наступний мільярд біткоїнерів.

Ось мої висновки за 2022 рік та прогнози на 2023 рік:

Глобальний Південь продовжить лідирувати у прийнятті Біткоїна

Я щойно повернувся з Африканської Біткоїн-конференції в Гані – надихаючого заходу, на якому зібралися панафриканські та міжнародні лідери, щоб обговорити мету Біткоїна, а не його ціну (спасибі, Фаріда Набурема!). Як наслідок заходу наша команда Фонду Built With Bitcoin Foundation відкрила Центр Біткоїн-технологій, навчальний центр у Кумасі, Гана, який має прийняти 400 осіб у перший рік свого існування.

Ця подорож відродила у мені надію на майбутнє. Навіть на ведмежому ринку обсяг торгівлі в Африці продовжує зростати. Дивлячись на наші обсяги в Paxful, ми прогнозуємо подальше зростання як у Гані, так і Нігерії у 2023 році. Чому? Ми все ще спостерігаємо зростання в Африці через необхідність Біткоїна на континенті – це значно дешевий та ефективний спосіб посилання грошей додому, здійснення платежів та збереження свого багатства. І все це не зникне через ринкові умови. Я очікую, що Африка продовжить лідирувати наступного року.

Розрив між Біткоїном та іншими буде зростати

Біткоїн підтримується людською роботою і довів свою корисність поза одержимістю спекуляціями Заходом. Він може забезпечити банківськими послугами тих, хто не має банківських рахунків, і, нарешті, змінити хід економічного апартеїду – вплив Біткоїна неможливо переоцінити. Основна маса «криптовалют» призначена для шалених спекуляцій та інвестування, покладаючись на мораль цих тіньових владних сил.

Як показав випадок з FTX, заощадження людей можуть бути знищені, коли є лише одна точка відмови. Цей наратив – та сама гра, яку банки вели століттями. Я на це не ведусь. Наступного року ми побачимо більше компаній та конференцій, присвячених лише Біткоїну, оскільки спільнота працює над усуненням дезінформаційного безладу, створеного цими зловмисниками.

Урядам потрібно переглянути свою думку

Розумне регулювання сприяє безпеці, а неправильне чи надмірне стримує інновації та зростання. Потрібно знайти баланс, і це приходить з просвітництвом. Я сподіваюся, що наступного року більше Біткоїн-компаній зберуться разом, щоб пояснити, чому Біткоїн не може і не повинен регулюватися, як, наприклад, акції чи ф'ючерси на пшеницю.

Ми також повинні виступати за прозорість – наприклад, вимагати від компаній надання доказів наявності резервів. Без цього на нас чекає більш жорстке регулювання, як Закон про боротьбу з відмиванням грошей у сфері цифрових активів, який передбачає посилення спостереження за споживачами та наводить Western Union як приклад лідерства у галузі. Ми знаємо, чим закінчиться ця історія…

«Не ваші ключі, не ваші монети» стане більш актуальним

Цього року перевірялася довіра людей, і я не звинувачую їх за те, що вони зазнали невдачі. Заощадження були знищені через нікчемну мораль, і нам потрібно повернути цю довіру. Ось чому я виступаю за децентралізацію та за те, щоб користувачі самі зберігали свої заощадження.

Використання гаманця із самостійним зберіганням означає, що користувачі самі собі банки, які керують своїми грошима та контролюють майбутнє своїх фінансів. У 2023 році ми побачимо більше наративу та просування продуктів, пов'язаних із самостійним зберіганням. Я вже роблю від себе залежне, щоб посилити цей меседж, в тому числі ділюся покроковим процесом, як самостійно зберігати свої біткоїни.

Ведмежі ринки побудують сильнішу галузь

Я природжений будівельник, і цього року я повернувся до своїх витоків. Я усвідомив, що ми не створюємо продуктів для повсякденного життя на Глобальному Півдні. Занадто багато уваги приділяється нереалістичній мрії про зрощення мільйонерів і недостатньо – болючим точкам, які утримують мільярди людей в умовах економічного апартеїду. Наступного року ви побачите більше продуктів, які задовольняють справжні потреби звичайних людей та пропонують їм рішення для грошових переказів, платежів, електронної комерції, збереження багатства та базових комунікацій.

Біткоїнери, 2023 виглядає більш райдужним, ніж будь-коли. Щасливої нам дороги!

Це гостьовий пост Рея Юссефа, засновника та генерального директора Paxful та засновника Built With Bitcoin Foundation. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Чи є проблема з пулами для майнінгу? Чи є проблема з пулами для майнінгу? Ретельний аналіз усієї екосистеми майнінгу, від «асіків» до майнінгових пулів, з урахуванням системних ризиків та проблем, які існують у всій галузі. Bitcoin Mechanic 26 листопада 2023
Переосмислення Web3 за допомогою Біткоїна Переосмислення Web3 за допомогою Біткоїна Оцінка реальності та наративів про Web3, а також того, як Біткоїн може краще відповідати заявленим цілям таких проєктів. Аллард Пен 26 листопада 2023
Чому вам слід перечитати книгу «1984» Чому вам слід перечитати книгу «1984» Якщо вас непокоять питання конфіденційності, суверенітету та свободи, уроки «1984» Джорджа Оруелла актуальні як ніколи. Несрін Айссані 25 листопада 2023