Різні цивілізаційні ролі Біткоїна

Різні цивілізаційні ролі Біткоїна

Відповідь на критику Біткоїна Чарлі Мангера і ролі, що Біткоїн гратиме для цивілізації.

«Звичайно, мені не подобається успіх біткоїна і я не вітаю валюту, яка стане корисною викрадачам, здирникам і так далі. Я також не хочу просто вивалити кілька зайвих мільярдів доларів тому, хто щойно винайшов новий фінансовий продукт із повітря. Тому я хочу скромно сказати, що вважаю весь цей чортів розвиток огидним і суперечливим інтересам цивілізації. І я залишу критику іншим», – Чарлі Мангер.

Настав час звести до пари пунктів деякі зі способів, якими біткоїн повинен зробити свій внесок у цивілізацію. Бо деякі його вклади вже стали очевидними. Після цього ми проаналізуємо аргументи Мангера. Отже, для початку, біткоїн:

  1. Зменшує адміністративне роздування. Завдяки загальнодоступності реєстру, відпадає більшість роботи, необхідної для перевірки та аудиту передачі грошей.
  2. Дешево переказує великі суми по всьому світу.
  3. Потенційно може працювати як казначейська облігація, але приносити вищу прибутковість. Це пов'язано з тим, що реальна дохідність облігацій завжди нижча від номінальних очікувань через інфляцію.
  4. Все частіше функціонуватиме як надійне сховище статку або навіть як ощадний рахунок у міру зростання його ринкової капіталізації та зниження його волатильності. І колосальна обчислювальна потужність, яка вже забезпечує роботу Біткоїна, і те, як ця обчислювальна потужність розподіляється між декількома юрисдикціями, гарантують, що мережа Біткоїна і, отже, реєстр непідкупні.

Очікується, що його внесок у цивілізацію буде настільки значним, що золото та казначейські облігації повинні поступово застарівати зі збільшенням швидкості прийняття біткоїнів. Таким чином, на цей час біткоїн дійсно є просто ще одним фінансовим продуктом або активом, але якщо припустити, що його поширення продовжуватиме зростати, він поступово замінить старі, менш ефективні й, зрештою, дорожчі фінансові продукти та активи. Біткоїн – це справжня фінансова інженерія, яка зберігає потоки робочої енергії від місць виробництва енергії прямо у непідкупний та невідтворюваний цифровий актив. Як пояснює Майкл Сейлор, біткоїн – це термодинамічно стійка фінансова енергія.

Давайте тепер розберемо аргументи Мангера:

Мангер: «Я також не хочу просто вивалити кілька зайвих мільярдів доларів тому, хто щойно винайшов новий фінансовий продукт із повітря».

Це цікавий момент, принаймні психологічно, але якщо врахувати, що кожен важливий винахід зароджувався «з повітря», як ідея в мозку, стає зрозуміло, що він не має під собою ґрунту. Наприклад, брати Райт повинні були спочатку уявити літак «з повітря», як каже Мангер, перш ніж приступити до його будівництва. Щобільше, ці мільярди доларів точно не дістануться творцю біткоїна. Той, хто купує біткоїн, фактично купує частину мережі Біткоїна, тобто частину кінцевої власності блокчейна, і ця частина належатиме покупцю, і тільки покупцю, як тільки він її придбає. Більш ранні послідовники стають багатшими як побічний ефект зростання активу, але позитивною цивілізаційною подією тут є радикальна оптимізація потоків грошей, як коротко викладено вище.

Якщо Мангер мав на увазі, що один біткоїн можна легко створити або відтворити, це теж невірно. Для майнінгу (тобто для створення) одного біткоїна за задумом потрібна значна кількість енергії. Побічним ефектом цієї механіки майнінгу є те, що вона спонукає нас використовувати багато непотрібної енергії, а також перепрофілювати енергетичну інфраструктуру. Це, звичайно, ще один чудовий внесок у цивілізацію.

Мангер: «Мені не подобається успіх біткоїнів і я не вітаю валюту, яка стане в пригоді викрадачам, здирникам».

Що стосується цієї лінії мислення, то вона еквівалентна твердженню: «Мені не подобаються ножі, оскільки це інструмент, корисний для злочинців». Але як щодо того, що ви можете різати їжу, знімати шкіру з тварин і допомагати будувати цілу цивілізацію за допомогою ножів? Або це все одно що сказати: «Я ненавиджу вогонь, тому що є піромани». Але ж винахід вогню практично став точкою, коли люди відокремилися від тварин.

Не кажучи вже про те, що коли регулювання буде жорсткішим, злочинцям, які використовують біткоїн, доведеться несолодко: реєстр загальнодоступний, і всі транзакції відстежуються. У міру того, як регулювання та правила AML/KYC починають застосовуватися (на біржах і, можливо, навіть гаманцях), злочинність, спричинена технологією блокчейну, повинна поступово зникнути. Стару добру готівку відстежити набагато складніше. Навіщо, наприклад, торговцю наркотиками приймати біткоїни у своєму гаманці, який відстежується Службою внутрішніх доходів? За такого регулятивного сценарію, коли анонімність власників біткоїнів не існує для влади, злочинна діяльність, пов'язана з транзакціями біткоїнів, навряд чи виживе.

Звичайно, злочинці можуть створити свій власний чорний ринок гаманців та маркетплейсів, але як тільки злочинний гаманець з'єднається з регульованим гаманцем, який відстежується IRS, це подасть сигнал тривоги. Таким чином, «чорний ринок цифрових активів» відірветься від економіки – злочинець не зможе використати кошти свого кримінального гаманця ні на що, крім злочинних товарів і послуг, які не відстежуються. Тоді як гроші, тобто готівка, яку злочинець заробляє на чорному ринку, можуть повертатися до супермаркетів, барів, ресторанів і т. д. і злочинець може ефективно заробляти на життя злочинністю.

Насправді найрозумніші анархісти також проти широкого розповсюдження біткоїнів, бо вони визнають, що це може призвести до суспільства, в якому відстежується кожен ваш рух. Звідси випливає, що злочинці також мають бути проти цього. Якщо біткоїн наразі працює для них, це тому, що ми все ще знаходимося на ранній стадії його прийняття, де практично немає регулювання. Зрештою, йдеться про заміну вашого фізичного гаманця, який не відстежується, цифровим гаманцем, який відстежується. Як злочинність могла б процвітати за таких умов? Лише через вкрай організовану злочинність та/або за допомогою держави.

Коли перший літак, збудований братами Райт, розбився, багато хто сміявся з них. Коли перші мавпи обпалили себе вогнем, інші мавпи сміялися з них. Ймовірно, тоді вони й залишилися мавпами… Як щодо тебе зараз?

«Це хороший урок для всіх: здатність конструктивно сприймати критику і вчитися на ній», – Чарлі Мангер.

Це гостьовий пост Бернардо Філіпе, мислителя, філософа та автора книги «Чиста наука». Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024